Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
AGUS
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 9 kwie 2022, o 21:40
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: AGUS »

Wygląda na to, że alarm nie działa po wygaśnięciu abonamentu, a wówczas nie działa polisa od kradzieży - musza być dwa zabezpieczenia. 
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Przed rezygnacją z zabezpieczenia Vodafone rozmawiałem w salonie, gdzie ubezpieczyłem auto o konsekwencjach jego braku. Dowiedziałem się, że nie ma to żadnego wpływu na polisę. Jeśli chodzi o to, czy po wyłączeniu zabezpieczenia Vodałone coś przestało lub zaczęło działać w samochodzie, tego nie wiem. Dla mnie najważniejsza różnica jest taka, że mogę wsiąść szybko do auta i momentalnie je odpalić. Mogę też siedzieć w otwartym samochodzie ile czasu chcę i układ hybrydowy mi się nie zablokuje. Auto zawsze jest gotowe do jazdy, a już kilka razy mi się zdarzyło, że nie było. Ja osobiście wolę użytkować auto bez tego zabezpieczenia, tym bardziej, że aplikacja My Connected Car działa bardzo słabo. Natomiast w drugim egzemplarzu alarm zostawiłem, ponieważ użytkownicy tego auta woleli je mieć.  
 
 
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Oczywiście nie może to mieć wpływu na polisę przecież nie wszyscy mają alarmy a polisy działaja
Natomiast co do wplywu vodafone na szybkość uruchamiania samochodu to ja nie widzę problemu. Wsiadam i od razu uruchamiam mi nic nie spowalnia.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

My connected car fatalny to prawda ale mam podgląd nieszczęsnego akumulatora

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Kris.Dlug
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2023, o 15:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Strońsko
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Kris.Dlug »

Witam serdecznie forumowiczów, jestem nowym członkiem forum, Mam na imie Krzysiek, z góry przepraszam jesli cos poknoce z tematami/uzytkowaniem forum.
Zakupiłem kilka tygodni temu dla mojej zony NX350h w wersji podstawowej z napędem E4, ogólnie auto jest ok, żona zadowolona :) , ale mam jedno pytanie odnosnie ekranu głównego (9.8") - zawsze gdy uruchamiamy samochod ekran jest domyslnie uruchamiany, w trybie navi... czy znacie moze sposób aby ekran był permanentnie wyłączony i uruchamiał sie dopiero np: po dotnieciu, a nie automatycznie po uruchomieniu samochodu?
Wiem jak go wyałaczyc z menu, ale musze to robic za kazdym razem po uruchomieniu samochodu, w dodatku gdy uruchomie ekran ponownie, po dotknieciu, znow trzeba go wyłaczac z menu... Sprawdzalem w ustawieniach, czytalem instrukcje Multimediow i samochodu... nie potrafie znaleźć tej informacji jak to wyłaczyc...
Z góry dzieki za wszelkie info. Pozdrawiam, Krzychu
Kris.Dlug
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2023, o 15:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Strońsko
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Kris.Dlug »

Witam serdecznie forumowiczów, jestem nowym członkiem forum, Mam na imie Krzysiek, z góry przepraszam jesli cos poknoce z tematami/uzytkowaniem forum.
Zakupiłem kilka tygodni temu dla mojej zony NX350h w wersji podstawowej z napędem E4, ogólnie auto jest ok, żona zadowolona :) , ale mam jedno pytanie odnosnie ekranu głównego (9.8") - zawsze gdy uruchamiamy samochod ekran jest domyslnie uruchamiany, w trybie navi... czy znacie moze sposób aby ekran był permanentnie wyłączony i uruchamiał sie dopiero np: po dotnieciu, a nie automatycznie po uruchomieniu samochodu?
Wiem jak go wyałaczyc z menu, ale musze to robic za kazdym razem po uruchomieniu samochodu, w dodatku gdy uruchomie ekran ponownie, po dotknieciu, znow trzeba go wyłaczac z menu... Sprawdzalem w ustawieniach, czytalem instrukcje Multimediow i samochodu... nie potrafie znaleźć tej informacji jak to wyłaczyc...
Z góry dzieki za wszelkie info. Pozdrawiam, Krzychu
 
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:38 My connected car fatalny to prawda ale mam podgląd nieszczęsnego akumulatora

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka




 
Wczoraj My Connected znów nie działał w ogóle. I znów przedziwny wprowadzający w błąd komunikat "Umowa nie została aktywowana". Mam umowę na 36 miesięcy. Czy w czasach miliona przeróżnych aplikacji mniej lub bardziej zaawansowanych jest miejsce dla takiego bubla jak My Connected ? Zgroza. Po każdej awarii trzeba dane do aplikacji wprowadzać ponownie.
Dodatkowo dziś rano nie działał także Lexus LINK. Bubel numer dwa.
 
 
whero
Lex Driver
Posty: 472
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Kris.Dlug pisze: 27 sty 2023, o 11:02 Witam serdecznie forumowiczów, jestem nowym członkiem forum, Mam na imie Krzysiek, z góry przepraszam jesli cos poknoce z tematami/uzytkowaniem forum.
Zakupiłem kilka tygodni temu dla mojej zony NX350h w wersji podstawowej z napędem E4, ogólnie auto jest ok, żona zadowolona :) , ale mam jedno pytanie odnosnie ekranu głównego (9.8") - zawsze gdy uruchamiamy samochod ekran jest domyslnie uruchamiany, w trybie navi... czy znacie moze sposób aby ekran był permanentnie wyłączony i uruchamiał sie dopiero np: po dotnieciu, a nie automatycznie po uruchomieniu samochodu?
Wiem jak go wyałaczyc z menu, ale musze to robic za kazdym razem po uruchomieniu samochodu, w dodatku gdy uruchomie ekran ponownie, po dotknieciu, znow trzeba go wyłaczac z menu... Sprawdzalem w ustawieniach, czytalem instrukcje Multimediow i samochodu... nie potrafie znaleźć tej informacji jak to wyłaczyc...
Z góry dzieki za wszelkie info. Pozdrawiam, Krzychu
 

 
nie ma chyba możliwości takiego ustawienia.... ogółem trochę bezcelowe bo utraciłbyś możliwość zmiany ustawień klimatyzacji... więc i tak za każdym razem byś klikał
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:38 My connected car fatalny to prawda ale mam podgląd nieszczęsnego akumulatora

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 
Gdzie tam jest podgląd stanu akumulatora?? Bo ja się nie doszukałem u siebie...
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:37 Oczywiście nie może to mieć wpływu na polisę przecież nie wszyscy mają alarmy a polisy działaja
[...]

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 
Uporządkujmy. Wszystko zależy od specyfikacji zawartej w polisie. Jeśli zawierając umowę ubezpieczenia uwzględniono w niej zniżkę z powodu faktu, że samochód posiada alarm z usługą monitorowania GPS (Vodafone), a w trakcie trwania tej umowy, nastąpiła zmiana, dezaktywacja alarmu Vodafone, i ubezpieczony nie zgłosił tego faktu (aneks do umowy), na pewno zaistnieje problem. Z pewnością problem ten będzie polegał na uzasadnionej odmowie wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia szkody, na którą wpływ mogła mieć dezaktywacja Vodafone na przykład - szkoda kradzieży, zaboru tymczasowego itd. I to jest fakt poza wszelką dyskusją. Zapewniam.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość