[LS460] Światła do jazdy dziennej

Problemy dotyczące modelu LS
mcbarlo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 13:34
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

[LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: mcbarlo »

W związku z tym, że znalazłem sporo sprzecznych informacji na temat DRL chciałbym się upewnić czy LS460 po pierwszym lifcie z 2012 ma światła do jazdy dziennej? Auto jest z polskiego salonu, reflektory mają ledowe światła na dole w kształcie litery L. Uruchamiają się jednak dopiero w momencie kiedy włączają się światła mijania.

Czy to można skonfigurować tak aby działały w dzień po odpaleniu silnika, a dopiero w nocy włączały się mijanki?
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: liquid8p »

Z tego co się przyjrzałem to nie ma świateł dziennych. Ten pasek led na dole, to jest pewnie postój i dlatego zapala się razem ze światłami mijania. Dopiero w 2013 roku widać że jest led do jazdy dziennej.
mcbarlo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 13:34
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: mcbarlo »

W instrukcji znalazłem "Daytime running light system (if equipped)". Tylko pytanie jak sprawdzić czy mój ma czy nie ma i gdzie tak naprawdę te światła miałyby być? Generalnie mam całkiem fajnie wyposażony egzemplarz, więc dziwne byłoby żeby ktoś nie chciał DRL. Na clublexus sporo ludzi pozbywa się świateł do jazdy dziennej w sumie z nieznanej mi przyczyny nawet w modelach przed pierwszym liftem. Chyba, że ja po prostu czegoś do końca nie rozumiem jak to z nimi jest. :)
mcbarlo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 13:34
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: mcbarlo »

Okazuje się, że to światła drogowe robią za dzienne, ale są zasilane tylko na 6V przez co świecą ciemniej. Może mam nieodpowiednie żarówki, które po prostu nie włączają się przy 6V albo uszkodzoną instalację.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: legato97 »

mcbarlo pisze:Okazuje się, że to światła drogowe robią za dzienne, ale są zasilane tylko na 6V przez co świecą ciemniej. Może mam nieodpowiednie żarówki, które po prostu nie włączają się przy 6V albo uszkodzoną instalację.
Nie wiem dokladnie jak u Ciebie, ale w RX matuli ze stanow ktos wymienil zarowki z dwuwloknowych na zwykle dlatego dzienne nie dzialaly.
mcbarlo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 13:34
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: mcbarlo »

Przy okazji standardowego przeglądu w ASO upewniłem się, że mój egzemplarz po prostu nie ma DRL. Podobno te sprzedawane na rynek europejski rzadko go miały przed 2013 rokiem.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: simoneus »

Załóż sam moduł za 70zł i po kłopocie
 
mcbarlo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwie 2022, o 13:34
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: mcbarlo »

O, a co to za moduł? Możesz mi napisać jakiś model albo podesłać link?
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: liquid8p »

Moduł świateł dziennych podłączasz do długich świateł, albo do halogenów. Światła świecą na 30% swojej mocy. Mam to założone w Toyocie corolli z 2002 roku. Jest to o tyle fajne, że nie musisz dokładać jakiś dziwnych lamp i jak dobrze rozprowadzisz instalację i ukryjesz kable, to pod maską nic nie widać. Samo podłączenie też jest banalnie proste. Ja polecam moduł od Lepard, kosztuje 150zł i co ważne jest wodoszczelny i mały.
 
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS460] Światła do jazdy dziennej

Post autor: simoneus »

Zwykły z Allegro, ja u siebie takie mam założone. W ls’ie wszystko załatwiasz w jednej puszce, jak chcesz to dam instrukcje. Nawet lamp nie musisz dotykać. U mnie jest regulacja od 0 do 100%
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości