Wyciek oleju, a cisnienie w skrzyni biegów RX 400

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Wyciek oleju, a cisnienie w skrzyni biegów RX 400

Post autor: igrsan »

Witajcie !!!!

Mało gdzie można znaleźć wątek wycieku oleju ze skrzyni biegów i powiązać go z odpowietrznikiem. Otóż w skrócie.... :biggrin2: :biggrin2:
Zauważyłem u siebie drobny wyciek oleju z półosi przy skrzyni biegów od prawego koła. :najper: Od razu pomyślałem, że to wina uszczelniacza i wziąłem się za poszukiwania. :dirol: Zlokalizowałem, chciałem zamówić i wymienić. Liczyłem się z tym, że będzie trochę pracy i od razu pomyślałem o wymianie oleju w skrzyni. I uwaga co się stało. Odkręcając górny korek wlewu oleju w skrzyni, zauważyłem, że w skrzyni wytworzyło się ciśnienie, którego wg. mnie nie powinno być. Wymiana uszczelniaczy nic nie da. Myślę, że jest coś z odpowietrznikiem. Ponieważ, jeśli jest on nie sprawny, a w układzie wytwarza się ciśnienie to wypycha olej najsłabszym punktem i u mnie jest to ten uszczelniacz. Mimo to, jak wsadzę paluszek do dziurki :biggrin2: , to stan jest idealny. Niestety nie mam pomysłu jak dobrać się do odpowietrznika, żeby go sprawdzić.
W związku z tą całą historią, mam 3 pytania. :?: :?:

Ad.1 Czy ktoś wie jak się dobrać do odpowietrznika lub miał taki problem
Ad.2 Czy na wytwarzanie się ciśnienia w skrzyni biegów może mieć wpływ jakość oleju lub jego ilość ? Może warto wymienić najpierw na nowy ?
Ad.3 https://m-parts.pl/filtr-hydrauliczny-a ... 038,1japko Czy to jest filtr skrzyni biegów ?

Proszę o pomoc. :LEXUS: :LEXUS:
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wyciek oleju, a cisnienie w skrzyni biegów RX 400

Post autor: WSR »

Ad 1 i 2 nie wiem, Ad 3 filtr jest od zwykłego hydrokinetyka (Rx 330, 350).
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Wyciek oleju, a cisnienie w skrzyni biegów RX 400

Post autor: igrsan »

Ciężki temat. :szok: Czuje, że będę musiał zdjąć inwerter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości