Kupno GS mk3

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
Gyuan
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2022, o 16:40
Model Lexusa: IS 300h f sport
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Kupno GS mk3

Post autor: Gyuan »

Witam wszystkich, od dłuższego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem IS’a 300h. Jednak ze względu na parę zmian u mnie, od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna GS’a mk3.
Głównymi wymaganiami dla mnie są:
-komfort przy dłuższych trasach
-przyjemność z jazdy
-umiarkowane koszty eksploatacji.
Wiem, że zadbany egzemplarz będzie spełniał te wszystkie kryteria, jednak stoję przed dylematem wyboru silnika.
Dlatego prosiłbym Was o Wasze odczucia i podpowiedzi w tej kwestii. Wersją 300 miałem okazję jeździć, ale kusi mnie za stosunkowo niewiele większe pieniądze pokusić się o coś mocniejszego. 450h na papierze wygląda idealnie, ale jeżeli jazda wygląda tak samo jak w is 300h, to odrzucę ten pomysł (trochę niższe spalanie nie przekonuje mnie za cenę poświęcenia przestrzeni w bagażniku i frajdy ze słuchania silnika, mój R4 po prostu nie brzmi przyjemnie na dłuższą metę).
Według opinii w internecie różnice w spalaniu nie są bardzo duże pomiędzy poszczególnymi wariantami, więc jeśli to prawda, to wolę się skupić nad aspektami przyjemności z jazdy oraz trwałości jednostek i ich osprzętu.
Przepraszam za dość długi post i doceniam wszelkie sugestie!
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Kupno GS mk3

Post autor: cooper69 »

Jeżeli nie przeszkadza ci bagażnik mniejszy niż w Fabii (280 litrów, od 2010 roku 330 litrów) to ok.
Ja żeby mieć bagażnik (430 litrów) wybrałem GS 300 i oprócz chu..wych (w porównaniu do Saab 9-5) na długich trasach foteli jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno GS mk3

Post autor: Dawid0ss »

Tak czytam Twój post i odnoszę wrażenie, że zapominasz o tym, że to stare auto jest :-) Spalanie ? Koszty paliwa tutaj giną w tłumie. To jest 350 konne auto, którego wiek ... no cóż. Utrzymanie tego samochodu jest drogie. Obok małego bagażnika, to imo jedyne wady.

Pozdrawiam
Dawid
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS mk3

Post autor: ledziu »

Dawid0ss pisze:czytam Twój post i odnoszę wrażenie, że zapominasz o tym, że to stare auto jest Spalanie ? Koszty paliwa tutaj giną w tłumie. To jest 350 konne auto, którego wiek ... no cóż. Utrzymanie tego samochodu jest drogie.
Jest drogie porównując do Golfa ale jest to auto premium i trzeba porównać je do E60/mb e i to tych ambitniejszych opcji . Bardziej od cen denerwujący jest brak dobrych zamienników potrzebnych często do normalnego serwisu.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno GS mk3

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
Dawid0ss pisze:czytam Twój post i odnoszę wrażenie, że zapominasz o tym, że to stare auto jest Spalanie ? Koszty paliwa tutaj giną w tłumie. To jest 350 konne auto, którego wiek ... no cóż. Utrzymanie tego samochodu jest drogie.
Jest drogie porównując do Golfa ale jest to auto premium i trzeba porównać je do E60/mb e i to tych ambitniejszych opcji . Bardziej od cen denerwujący jest brak dobrych zamienników potrzebnych często do normalnego serwisu.
Pełna zgoda. Ale miałem też na myśli to, że będzie jednak drożej niż IS300h.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości