RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: igrsan »

No to się doczekałem.Check Hybrid System, Check VSC System, Check AWD System :mad:. Od wczoraj podczas odpalania auta w/w błędy i U0129 skanowane obd2 ( Dr Prius).
Po skasowaniu nic się nie zapala. Po dłuższym postoju lub rano to samo znowu jakieś błędy. Ale dzisiaj rano mimo, że wyskoczył tylko check hybrid system, po podłączeniu OBD2 program diagnostyczny nie znalazł żadnego błędu, a skasowanie usunęło ikonkę trójkąta no i można wyruszyć w trasę. Akumulator wymieniony na nowy. Miałem taki przypadek od razu po zakupie, gdzie zostawiłem w gniazdku OBD2 interfejs na noc i rano te wszystkie błędy się paliły, ale usunąłem je i wyciągnąłem interfejs. 

Znam historie wody, która wpada pod siedzenia pasażerów gdzie znajdują się baterie HV. Nie mam szyberdachu, a to głowinie przez szyberdach woda dostawała się do baterii. Uszczelniłem tam gdzie mi się udało wyłapać pęknięcia od strony klapy bagażnika i pozbyłem się dużej ilości wody w bagażniku. Trochę wody wpada mi przez 2 miejsca ( załącznik  zdjęcia ) od od mocowania zderzaka, ale to przez to że zderzak dobrze nie dochodzi. Myślę, ze nie powinno mieć to wpływu na w/w błędy. Widziałem filmik z pompką invertera gdzie wtyczka tej pompki jest w pionie i często zbiera się tam woda, która po dłuższym czasie ma wpływ na prace układu hybrydowego. Błąd P0A93.
Normalnie ręce rozkładam, bo najpierw woda w aucie, później pękające głowice, żywotność baterii HV. Podsumowując, to ten samochód jest niezbyt udany, jak się już psuje to chyba wszystko. Mimo to jest komfortowy, cichy, ekonomiczny, szybki i dobrze wykonany. Nie ma go nawet roku i szkoda mi go sprzedawać. No a specjalistów .... jak na lekarstwo. Planowałem konserwacje auta, ale moje obawy co do dalszej eksploatacji auta bez większych wydatków maleją :mad:. Trochę czuję się tak jak cykającej bombie :lol: :ireful3:

Proszę wskażcie mi kierunek jakim podążać, żeby wyjść z tych problemów.
 
 
 
Załączniki
s-l500.jpg
s-l500.jpg (18.44 KiB) Przejrzano 2182 razy
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: igrsan »

No i ustało. Z jednej rzeczy jaka zrobiłem to wysuszyłem akumulator pod maską bo nalała się na niego woda. Sprawdzić zamierzam przewody masowe, gdy problem powróci. Mam dziwne przeczucie, że znowu zbiera mi się woda w bagażniku i gdzieś mogła wejść tam gdzie nie powinna.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: legato97 »

Wymien maly akumulator. Lex jest bardzo czuly i gdy aku niedomaga sypie wszystkim co moze.
 
 
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: carinus »

Miałem wysyp błędów gdy zapomniałem że w gnieździe OBD mam wpięty tester. Nieświadomy tego odpinałem klemy aku, żeby na szybko zrobić szybki reset. Po czymś takim wysypało mi jeszcze więcej błędów powiązanych z niedostatecznym stykiem połączenia małego aku. Ten model ma bardzo wrażliwe systemy na bolączki z akumulatorem. Z racji korzystania z ogrzewania postojowego, rozważałem nawet zamontowanie w bagażniku jakiegoś większego aku i podciągnięcie zasilania pod maskę. Załączenie podczas mrozu zasilania podgrzewacza i wentylatora nadmuchu wewnątrz autka, tak na godzinkę i prądu będzie mało.
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: igrsan »

carinus pisze: 25 sty 2023, o 19:19 Miałem wysyp błędów gdy zapomniałem że w gnieździe OBD mam wpięty tester. Nieświadomy tego odpinałem klemy aku, żeby na szybko zrobić szybki reset. Po czymś takim wysypało mi jeszcze więcej błędów powiązanych z niedostatecznym stykiem połączenia małego aku. Ten model ma bardzo wrażliwe systemy na bolączki z akumulatorem. Z racji korzystania z ogrzewania postojowego, rozważałem nawet zamontowanie w bagażniku jakiegoś większego aku i podciągnięcie zasilania pod maskę. Załączenie podczas mrozu zasilania podgrzewacza i wentylatora nadmuchu wewnątrz autka, tak na godzinkę i prądu będzie mało.

 

Aku mam nowe. Po wymianie i adaptacji zauwazyłem u siebie poprawę w ładowaniu baterii trakcyjnej nawet do 8 kresek.
Zgadza się. Miałem tak po zakupie. Wyobraź sobie moja minę, gdy rano odpalałem auto a tu taka choinka na pulpicie. Do pracy mam 4km i nie używam ogrzewania, bo bym nie zarobił na paliwo. Spalanie na takim odcinku przy temperaturze minusowej mam 15-16 litrów. Dlatego zrezygnowałem z ogrzewania :D, bo i tak się nie nagrzeje. Bardzo prawdopodobne, że przyczyna leży w zawilgotnieniu i braku ogrzewania wnętrza. Ale wody nie wykluczam :szok:
 
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: carinus »

Dlatego w zimie przed odpaleniem silnika zostaje włączone Webasto, które potrzebuje 0.3l/h i silnik nie potrzebuje marnować paliwa żeby rozgrzać wszystko oddając ciepło.
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: igrsan »

carinus pisze: 26 sty 2023, o 22:28 Dlatego w zimie przed odpaleniem silnika zostaje włączone Webasto, które potrzebuje 0.3l/h i silnik nie potrzebuje marnować paliwa żeby rozgrzać wszystko oddając ciepło.

 
Jak wygląda proces instalacji takiej grzałki. Czy w ogóle jest możliwy ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H Check hybrid system,check awd system, check vsc system i co jeszcze ?

Post autor: carinus »

Mam założoną instalację Ebersparcher ale można zamontować grzałki elektryczne dedykowane. Gdzieś był wątek na ten temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości