Lexus gs300 korozja, silnik

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skorpy4
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2019, o 20:19
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Lexus gs300 korozja, silnik

Post autor: Skorpy4 »

Witam,
przymierzam się do zakupu lexusa gs300 i mam parę pytań:

1) Jak jest z korozją w lexusie, jest to już dosyć stare auto i wiadomo, że gdzieś go łapie, pytanie czy wybrać coś droższego z brakiem korozji (lub ukrytą pod warstwami czarnej mazi) czy jednak pójść w tani egzemplarz, który będzie wymagał naprawy pordzewiałego podwozia i zabezpieczenia.

2) Chciałbym zamontować w przyszłości turbo kit, czy skrzynia biegów wytrzyma te 350-400 km ? Czy lepszy będzie późniejszy swap skrzyni ? Czytałem na forum, że można podmienić ją z jakąś skrzynią bmw.  Silnik VVTI jak rozumiem bez większych modów da sobie radę z tą mocą.

3) Przed uturbianiem chciałbym się zająć też hamulcami; czy pod powyższą moc podejdą hamulce od Supry ?
 
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus gs300 korozja, silnik

Post autor: ledziu »

Skorpion4
Witam,
przymierzam się do zakupu lexusa gs300 i mam parę pytań:

1) Jak jest z korozją w lexusie, jest to już dosyć stare auto i wiadomo, że gdzieś go łapie, pytanie czy wybrać coś droższego z brakiem korozji (lub ukrytą pod warstwami czarnej mazi) czy jednak pójść w tani egzemplarz, który będzie wymagał naprawy pordzewiałego podwozia i zabezpieczenia.

2) Chciałbym zamontować w przyszłości turbo kit, czy skrzynia biegów wytrzyma te 350-400 km ? Czy lepszy będzie późniejszy swap skrzyni ? Czytałem na forum, że można podmienić ją z jakąś skrzynią bmw.  Silnik VVTI jak rozumiem bez większych modów da sobie radę z tą mocą.

3) Przed uturbianiem chciałbym się zająć też hamulcami; czy pod powyższą moc podejdą hamulce od Supry ?
 
 
Ad 1. Z korozją nie jest źle ale trzeba liczyć się z trafieniem źle. Szukaj bez korozji i trzeba zwrócić uwagę na śruby zawiasu. 

​​​​​Ad 2. Jak zadajesz pytanie o skrzynie to nie zadawaj w koniach tylko w niutach. 2jz wygeneruje Ci przy 400km około 500- 550nm ładnej jazdy co pewnie zabije skrzynie w trybie dosyć szybkim a  jeszcze jest kwestia jej strojenia. Sądzę że wtedy lepiej kupić sobie gs430 ewentualnie nowszego gs460 co i tak będzie taniej i o wiele szybciej. Do skrzyń BMW są zestawy montażowe.

Turbo kit olej. Tunera szukaj blisko miejsca zamieszkania bo będziesz często do niego jeździł no i drugie auto musisz mieć do jazdy. 
 
Silnik vvti na OEM korbach powinien przyjąć koło 500nm.

Ad 3. Heble zapodaj od ls400fl albo jakieś inne np. mb w220 a supry h. olej bo są drogie a ich wartość to znaczek supry. 

Kup Gs MK2 włóż heble, serwis startowy i to obfity a potem wszytko na jeden strzał czyli turbo, skrzynia i komputer. 

Jak sam tego nie będziesz robić to współczuje ale kibicuje  :piwo:
 
 
Posnaniak
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2013, o 21:15
Model Lexusa: LS400 99
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs300 korozja, silnik

Post autor: Posnaniak »

Skrzynia to wolna padaka. Nie zgrywa się to w ogóle z doładowaniem w konsekwencji koni fura i nie jedzie. Tylko manual lub 8HP. Vvti zrobiłem bez otwierania 408 koni i 550Nm Wbrew bzdurom jakie można wyczytać o cienkich korbach to dość wytrzymały motor a dodatkowo zmienna faza podnosi jego potencjał w stosunku do non vvti. Oczywiście wymaga to lepszego sterownika niż gówniany det3 lub inne podobne śmieci polskiej produkcji.
Obecnie jestem po swapie na manual w aucie klienta i zakuciu silnika.
Po otwarciu motoru i swapie skrzyni możliwości wytycza tylko portfel bo ilość części dostępnych do tego silnika jest ogromna. Hamulce seryjne 4 tłoczki z supry to bezsens. Worek pieniędzy a i tak nie hamuje. Jak już to coś większego.

...a najlepiej nie tykać tego tylko wydać pieniądze na 430 lub jeszcze lepiej GS430 mklll

Wysłane z mojego Hammer_Energy_2_2022 przy użyciu Tapatalka

kiricowell
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2023, o 11:17
Model Lexusa: 2019
Skąd:: New York

Re: Lexus gs300 korozja, silnik

Post autor: kiricowell »

There are many good ideas and points of view. I think you've found a very important fact, so I signed up for your rss feed to stay in the know age of war
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość