Spalanie Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

RafalWawa pisze: 15 maja 2023, o 21:57
lukke pisze: 15 maja 2023, o 16:29 Trasa ok. 120 km drogi krajowe i niżej, miejscowości na trasie max. 110 km/h - 5,3
200 km dwupasmówki, kawałek autostrady ciągłe 125-135 km/h - 7,4
Obecnie przejechane łącznie 5.500 km, średnia całkowita spadła do 7,3


 
Ja ostatnio zanotowałem rekord. Trasa 50km po zwykłych drogach ( okolice Sandomierza - okolice Mielca) - 4.6  :acute:I nie był o jednostkowy przypadek - na innych trasach ( takich po 60-70km) już kilka razy zszedłem poniżej 5l / 100.
W korku w W-wie wychodzi między 5.2 a 7l/100. Na ekspresówce jest ciekawa sprawa: trasa W-wa -> Kielce, spalanie około 7.3-7-5 ( zapięty tempomat na 125 ). Trasa Kielce -> W-wa wychodzi .. 6.9-7.2  :szok:
  I to nie jest jednorazowy przypadek - już kilka razy to zaobserwowałem... nie wiem jak to wytłumaczyć.. Kielce leżą nieco wyżej niż W-wa, ale aż taki wpływ to miałoby?  Wiatr? spodziewałbym się odwrotnego wyniku...
  

 
Kiedyś pamiętam programy motoryzacyjne, konkursy - jazda na kropelce - w których zabawiano się możliwościami jazdy na niewielkiej ilości benzyny. Posiadając samochód za całkiem niemałe pieniądze wydawałoby się, że ilość spalanego paliwa nie jest aż tak ważna. A jednak, szczególnie gdy w firmie rozlicza się kilka lub kilkanaście samochodów, spalanie ma znaczenie. Rożnica wysokości położenia miast startu i celu podróży ma także znaczenie. Z doświadczenia wiem, że paliwożerny Jeep Grand Cherokee na trasie Zakopane Opole potrafi spalić 1,5 litra/100 km paliwa mniej niż w trasie z Opola. Z doświadczenia współpracowników wiem, że w NX 350h szczególnie na długiej szybkiej trasie można raz po raz manualnie wymusić wyłączenie silnika spalinowego i włączenie silników elektrycznych. Wystarczy, nawet przy dość dużej prędkości, na chwilę zdjąć nogę z pedału przyśpieszenia, a potem delikatnie ten pedał nacisnąć. Ten zabieg, można rzec opróżni akumulator trakcyjny, jednocześnie oszczędzając paliwo, a następnie powtórnie ładując akumulator spalinowym rozbiegiem auta, nie tracąc zbytnio prędkości.  6 l/100 - murowane. Jadąc dość szybko autostradą na silniku spalinowym, pełny akumulator trakcyjny nie będzie akumulował więcej energii, a więc od czasu do czasu trzeba go opróżnić.                   
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

:) to nie jest kwestia kosztów ( przynajmniej z mojej perspektywy) tylko raczej "zabawy" - ile da sie z tego wyciągnąć i na ile info o oszczędności ( boź jej braku) hybryd są prawdziwe :) Inna sprawa że koszty też jakieś znaczenie mają( bo nie lubię płacić więcej niż muszę - stąd też np nie tankuję nigdy przy A czy S, bo wystarczy zatankować przed wyjazdem albo w jakiejś mieścinie by było sporo taniej), ale przede wszystkim to fun: jak się nie spieszę i nie mam nikogo na pokładzie to sięczasem lubiępobawić i zobaczyć do ilu zejdę przy rozsądnej jeździe: co będzie jak będę delikatnie przyspieszał, co jak będęto robił dynamicznie i odpuszczał gaz itp itd. Inna sprawa że to wyrabia pewne nawyki które potem procentują mniejszymi rachunkami nawet jak się nie bawię celowo ( ale doświadczenia nabyte z C-HRem procentują w Lexusie). Najlepsze efekty daje dość sprawne przyspieszanie i zdejmowanie nogi z gazu ( taka trochę jazda "piłą" ), ale jest wk...ąca dla współpasażerów ( i jadących za tobą gdy nie ma jak wyprzedzić), także reagowanie na sytuację na drodze ( nie ciśnięcie w gaz gdy widać że przede mną czerwone światło/korek czy jakiś inny powód do spowolnienia, tylko odpuszczenie w odpowiednim momencie - niech MG1 ładuje), hamowanie takim poziomem by nie załączyć klocków, ale z drugiej strony dojechać do punktu zatrzymania/spowolnienia bez uruchamiania gazu itp itd. To wchodzi z czasem w nawyk na tyle, że jak potem wsiadłem do diesla to wydawało mi się że trzeba go koszmarnie cisnąć żeby sie ruszył :)
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Dzisiaj na trasie za Wawe przez podwarszawskie wsie i miejscowości na dystansie ok 90 km miałem spalanie 4,8l/100km co jest do tej pory najlepszym moim wynikiem przy tego typu trasie. Jak było ok 15 stopni ciepła parę tyg temu to 5l było, ale wiadomo że trasa trasie nierówna.
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Pierwszy zbiornik opróżniony 743 km z czego 140km po a2. Do odbicia dystrybutora 6,55L/100km tyle ile pokazuje komputer. Jazda raczej przepisowa 😈 140km/h a2 po mieście tez spokojnie
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

Kilkudniowy wypad do D, autostrady 80%, jazda zgodna z przepisami. Prędkość na autostradzie ok. 115-130, ze dwa razy przy wyprzedzaniu do 160. Średnie spalanie z trasy 1800km - 5,89l/100km. Rewelacja.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Jest duża różnica w spalaniu pomiędzy zimą a latem. Z moich obserwacji wynika, że w okresie letnim NX potrafi spalić nawet do 1,5 litra mniej. 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Tomasz76 pisze: 19 cze 2023, o 08:10 Jest duża różnica w spalaniu pomiędzy zimą a latem. Z moich obserwacji wynika, że w okresie letnim NX potrafi spalić nawet do 1,5 litra mniej. 

 
tak niestety jest - gdy jest zimno i jeździmy krótkie trasy to wciąż na początku nie mamy hybrydy ~ silnik chce się rozgrzać chociaż minimalnie a następnie (jeżeli mamy włączone ogrzewanie) silnik się nie wyłączy dopóki nie rozgrzeje wnętrza - w końcu ma być Lexus ;) tutaj można zejść o 1l w dół nie włączając ogrzewania na krótkich trasach / na miasto i włączając je dopiero gdy lecimy dalej ~ silnik nagrzany i tak już pracuje...
poprzednia generacja nx'a miała jeszcze dodatkowy wymiennik ciepła na wydechu do właśnie zwiększenia ilości ciepła do ogrzewania kabiny
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

vki pisze: 18 cze 2023, o 18:36 Kilkudniowy wypad do D, autostrady 80%, jazda zgodna z przepisami. Prędkość na autostradzie ok. 115-130, ze dwa razy przy wyprzedzaniu do 160. Średnie spalanie z trasy 1800km - 5,89l/100km. Rewelacja.

 
Ty tak naprawdę piszesz, czy ściemniasz?? Bo za chwilę w jakimś innym wątku ktoś napisze, że spalanie ma fatalne?? Zastanwiam się czasem, czy niektórzy celowo trolują  pewne sprawy związane z daną marką (bo na każdym forum ,każdej marki odechciewa się wręcz kupować czasem jakiegokolwiek auta...). Czyli faktycznie ma takie spalanie z taką prędkością :)
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Ma takie z taka niska prędkością. Koło 140 pali 8l przy 160 już 11-12l. Do 120 jest około 6
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Tak to prawda granicą rozsądnego spalania jest 120 km/h Sprawdzałem to wielokrotnie.
6l przy 120km/h na autostradzie bez problemu. Potem już rosnie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości