Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
orzech1985
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2023, o 18:15
Model Lexusa: rx
Skąd:: białystok
Kontakt:

Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: orzech1985 »

Witam wszystkich. Jeżeli może ktoś polecić mechanika w białymstoku to poproszę namiar. mam taki problem ze pod wykładzina od strony kierowcy i z tej samej strony z tyłu jest mokro. Miałem wcześniej problem ze lexus się grzał i dolewalem płynu chłodniczego. Mój mechanik obstawia nagrzewnice ale nie zajmuje się typowo lexusami i nie chce tego robić. Poproszę o jakieś pomysły 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: igrsan »

Kolejny Lexus taki jak mój. Stawiam, że skoro to jest pod dywanikami z przodu, to masz szyberdach. :lol:
 
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: q3_ »

Hej, u mnie pojawiła się woda po wymianie dachu otwieranego. Mechanik który go wymieniał źle poskładał wszystko i woda z dachu zamiast do odpływu wciekała jakoś do słupka i leciała w dół. Po poprawce wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

orzech1985
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2023, o 18:15
Model Lexusa: rx
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: orzech1985 »

Zgadza się mam szyberdach. Oby to tylko było to bo już trochę zaczynam się denerwować. Coś było na forum o czyszczeniu odpływów zaraz będę szukać. Ale jeżeli chodzi o ten płyn chłodniczy to naprawdę co jakiś czas muszę go dolewać a pod samochodem nie ma plam co może być powodem? I jeżeli macie namiary na jakiegoś dobrego mechanika w okolicach Białegostoku to poproszę namiary będę wdzięczny.
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: igrsan »

Sprawdz czy nie masz za dużo oleju na bagnecie. A jeśli chodzi o wode, to Google. Poszukaj, tego jest mnóstwo. Np. Sun roboty leak Lexus RX.

jak sobie nie poradzisz to napisz numer na priv, to zadzwonię.
orzech1985
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2023, o 18:15
Model Lexusa: rx
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: orzech1985 »

Oleju już jakiś czas nie sprawdzałem ale jakiś miesiąc temu wydaje mi się że było ok ale jeszcze to zweryfikuje. A jeżeli chodzi o ten szyber dach to mi trochę ta woda nie pasuje. Problem zauważyłem jakiś tydzień temu a ostatnio u mnie nie padał deszcz. Lexusa posiadam prawie rok kupiłem go jakoś w czerwcu i do tej pory nie było problemu. Mam jeszcze pytanie bo właśnie od paru miesięcy muszę co jakiś miesiąc dolewać płynu chłodniczego bo silnik się grzeje i nie ma ogrzewania w kabinie. Po dolaniu płynu jest wszystko ok a wycieku pod samochodem nie ma. Czy ten problem może być związany z nagrzewnicą? podobno to dużo roboty bo trzeba rozbierać kokpit a ciężko mi poznać czy ten płyn pod nogami to woda czy borygo. I jeszcze raz proszę o namiary na warsztat w okolicach Białegostoku bo obawiam się że w ASO policzą grubo.
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: igrsan »

Płyn chłodniczy odpowiadający za chłodzenie silnika nie ma prawa znaleźć się pod tapicerka. Ja obstawiam pęknięta głowice i jeśli to nie szyberdach, to nieszczelność na mocowaniu relingow. Tego jest cała masa. To auto to dziurawy ser 😉. Jak auto się grzeje, to sprawdz nieszczelność, bo sobie tylko pogorszysz. Kilka tych głowic już poszło na forum, wiec masz materiały do czytania.😎
 
orzech1985
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2023, o 18:15
Model Lexusa: rx
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: Woda lub jakiś płyn pod wykładzina

Post autor: orzech1985 »

Kurde to sprawa może być gruba i niestety może mi pasować ta pęknięta głowica. Jak kupiłem samochód to wszystko było ok bo wcześniej znałem dokładna historie samochodu i wiem że jak go kupowałem na pewno wszystko było dokładnie sprawdzone i dopatrzone, ale takie rzeczy mogą się wydarzyć w każdej chwili. Dzięki za info teraz szukam jakiegoś dobrego mechanika bo mój nie chce robić lexusa a volvo mi ogarnia hehe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości