Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Plexus »

adalbert62 pisze: 29 lut 2024, o 08:50
macpin pisze: 29 lut 2024, o 07:29 Czy też Wam nowy NX zwalnia przed innym samochodem na skrzyżowaniu, rondzie ? mimo że Tempomat jest WYłączony ?
Zwalnia wtedy za pomocą hamulców czy rekuperacji ?


 
Tak, zwalnia i nie tylko zwalnia. Odpowiada za to asystent jazdy proaktywnej [•••] Nie hamuje do końca, tylko rozpoczyna hamowanie dając znać, że trzeba reagować, ale do zera sam musisz zahamować. Nigdy nie czekałem do końca czy zahamuje sam do zera czy nie :-)

 
Stopuje "do końca".
GDy manewrowałem tyłem na parkingu (prędkość minimalna), jakiś pieszy postanowił nagle przebiec przed samochodem (przed jego tyłem). 
Samochód stanął "w miejscu".
Oczywiście, należy kontrolować jazdę samemu. Tym niemniej, dobrze wiedzieć, że ta funkcja działa (przynajmniej w powyższym zakresie).
​​​​​
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Nex »

Plexus pisze: 1 kwie 2024, o 07:47
adalbert62 pisze: 29 lut 2024, o 08:50
macpin pisze: 29 lut 2024, o 07:29 Czy też Wam nowy NX zwalnia przed innym samochodem na skrzyżowaniu, rondzie ? mimo że Tempomat jest WYłączony ?
Zwalnia wtedy za pomocą hamulców czy rekuperacji ?



 
Tak, zwalnia i nie tylko zwalnia. Odpowiada za to asystent jazdy proaktywnej [•••] Nie hamuje do końca, tylko rozpoczyna hamowanie dając znać, że trzeba reagować, ale do zera sam musisz zahamować. Nigdy nie czekałem do końca czy zahamuje sam do zera czy nie :-)


 
Stopuje "do końca".
GDy manewrowałem tyłem na parkingu (prędkość minimalna), jakiś pieszy postanowił nagle przebiec przed samochodem (przed jego tyłem). 
Samochód stanął "w miejscu".
Oczywiście, należy kontrolować jazdę samemu. Tym niemniej, dobrze wiedzieć, że ta funkcja działa (przynajmniej w powyższym zakresie).
​​​​​

 
Mylisz tu dwie różne rzeczy. To że przy cofaniu auto gwałtownie samo zahamowało to jedna funkcja a druga to zwalnianie w ruchu miejskim podczas jazdy do przodu i tak jak pisze przedmówca jest to "asystent jazdy proaktywnej" który nie hamuje nigdy do zera. Funkcja ta jest dostępna z tego co pamiętam w autach "po lifcie" czyli od marca 2023.
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Luke555
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2023, o 12:44
Model Lexusa: NX350H
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Luke555 »

marek_wasowicz pisze: 29 lut 2024, o 15:31 Kluczyki już są.Trzeba zadzwonić do serwisu i się umówić.Nikt do Was nie zadzwoni.Musicie sami o siebie zadbać

 
We Wrocławiu zadzwonili, że jest kluczyk do odbioru :-) 
Auto odebrane w czerwcu 23, kluczyk w lutym 24. 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1356
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Klaudiusz »

Ja swoj odebralem tydzien temu. Oczywiscie musialem go sobie zarezerwować miesiac wczesniej.
MDU
Lex user
Posty: 178
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: MDU »

Witam
Mam pytanie obsługowe .
Jak pozostawić samochód z wyłączonym systemem , w trybie N i bez hamulca . (Np w serwisie na wymianie opon)
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: pss »

No jak ?
Wbijasz N i gasisz auto + możesz wyłączyć pneumatykę jak masz ale nie musisz, bo to nie audi :P
MDU
Lex user
Posty: 178
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: MDU »

Przy wejściu do samochodu pojawia sie komunikat Zarejestrowano nowy kluczyk . Jak to usunąć na stałe ?
maxor000
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2023, o 07:54
Model Lexusa: 350h nx
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: maxor000 »

Też tak miałam, znika sam po tygodniu.
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: piotrulec »

czy ktoś miał problem z zamykaniem tylnej klapy kłódką?
u mnie ta funkcja od początku nie działa , jest tylko sygnał dźwiękowy, jak by błędu, i absolutnie nic się nie dzieje.
czasem też wyświetlał komunikat o pozostawionej osobie w środku, myślałem że to przez fotelik dla dziecka. Ale od tygodnia jeżdżę bez fotelika i zamykanie samochodu z poziomu tylnej klapy nadal nie działa.
Zanim pojadę i zmarnuje pół dnia w ASO, może ktoś mi pomoże, może ja coś źle robię
toomaas
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 11 wrz 2023, o 13:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: toomaas »

piotrulec pisze: 11 kwie 2024, o 08:56 czy ktoś miał problem z zamykaniem tylnej klapy kłódką?
u mnie ta funkcja od początku nie działa , jest tylko sygnał dźwiękowy, jak by błędu, i absolutnie nic się nie dzieje.
czasem też wyświetlał komunikat o pozostawionej osobie w środku, myślałem że to przez fotelik dla dziecka. Ale od tygodnia jeżdżę bez fotelika i zamykanie samochodu z poziomu tylnej klapy nadal nie działa.
Zanim pojadę i zmarnuje pół dnia w ASO, może ktoś mi pomoże, może ja coś źle robię


 
Poszukaj sobie takiego filmiku
2024 - 2022 Lexus NX Part 2 - Deep Dive Tutorial
Ostatni rozdział
Stand by Mode for new Walkaway, Close and Lock Feature
Tam jest wyjaśnione i tak właśnie u mnie działa. Wygląda z Twojego opisu, że po prostu stoisz przy samochodzie i czekasz aż klapa się zamknie, a samochód czeka aż sobie pójdziesz żeby mógł zamknąć klapę
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości