Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Nex »

Esdipio pisze: 17 kwie 2023, o 18:07
Emprzem pisze: 17 kwie 2023, o 17:03 Przekonaliscie, nie robię tej ceramiki


 
Lakier seryjnie jest napewno czyms zabezpieczony, nawet sprzedawca tez mi o tym mowil, ale nie potrafił okreslić dokladnie co to jest.
Ja tez ceramike odpuszczam, wpadnie tylko folia na zderzak w pakiecie z lusterkami, slupkami, wneki klamek, prog zaladunkowy. Bede mial wycene to wstawie.

 
Ja zrobie sobie dokładnie taki sam zestaw i dołoże do tego de-chrome czyli ciemna folia na relingi i ta obwódkę bocznych szyb.
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: koloramat »

Nex pisze: 17 kwie 2023, o 18:35
Esdipio pisze: 17 kwie 2023, o 18:07
Emprzem pisze: 17 kwie 2023, o 17:03 Przekonaliscie, nie robię tej ceramiki




 
Lakier seryjnie jest napewno czyms zabezpieczony, nawet sprzedawca tez mi o tym mowil, ale nie potrafił okreslić dokladnie co to jest.
Ja tez ceramike odpuszczam, wpadnie tylko folia na zderzak w pakiecie z lusterkami, slupkami, wneki klamek, prog zaladunkowy. Bede mial wycene to wstawie.



 
Ja zrobie sobie dokładnie taki sam zestaw i dołoże do tego de-chrome czyli ciemna folia na relingi i ta obwódkę bocznych szyb.
 


 
Moim zdaniem rozsądna decyzja. W okolicach wakacji będzie rok jak użytkuję NX-a. Oryginalny niczym nie traktowany wcześniej lakier utrzymuje nadal zadowalającą właściwość jak po hydrofobizacji. O ile dobrze pamiętam dwa razy lakier potraktowany był w tym czasie twardym (bez najmniejszych właściwości ściernych) woskiem syntetycznym.  
 
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Klaudiusz »

A czy to nie jest tak ze ta powloka PUR jest po prostu czescia skladowa lakieru ktory scieramy w 1/100 grubosci zeby lakier sie lsnil po nalozeniu ceramiki? I to jest po prostu wygldzenie lakieru i usuniecie mikrorys, asfaltu, opilkow?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Czy aplikacja folii ppf na całość wymagała demontażu no klamek i emblematów ?
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: koloramat »

Klaudiusz pisze: 17 kwie 2023, o 20:36 A czy to nie jest tak ze ta powloka PUR jest po prostu czescia skladowa lakieru ktory scieramy w 1/100 grubosci zeby lakier sie lsnil po nalozeniu ceramiki? I to jest po prostu wygldzenie lakieru i usuniecie mikrorys, asfaltu, opilkow?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Tak nie jest. Nie wchodząc w szczegóły świadczy o tym ostrzeżenie zawarte nawet w instrukcji aby nie używać żadnych kosmetycznych materiałów ściernych. Prawie każdy lakier samochodowy posiada technologicznie formułę wielopowłokową, nawet stare lakiery metaliczne. Bardzo ważne są powłoki brzegowe (czyli podkład i powłoka zewnętrzna - tzw. lustro). Właśnie ta powłoka zewnętrzna w przypadku formuły Lexusa jest cienką powłoką PUR - samoodnawialną. Aby zachowała swoje właściwości jak najdłużej (kilka lat  - lexus mówi, że 5 do 8 lat) nie należy traktować jej materiałem ściernym (tzw.pasty regeneracyjne, woski lekko ścierne, pasty polerskie, itd).        
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Klaudiusz »

Bardzo dziekuje wszystkim za cenne uwagi. Moj detailer:

Fakt, zgadza się. Lexus faktycznie chwali się samoregeneracją powłoki lakierniczej. Stosują dodatki poliuretanowe do lakieru. W przypadku lakierów innych marek ochrona UV wytracana jest o połowę przez pierwsze 5 lat. Tutaj jest ten okres wydłużony, podobno do 8-10 lat. Więc powłoka ceramiczna której głównym zadaniem jest ochrona UV nie ma tutaj większego sensu w przypadku karoserii. W przypadku używanego Lexusa, powiedzmy 5 letniego, z którymi miałem większy kontakt nie miało to znaczenia, gdyż stan lakieru zazwyczaj wskazywał, że technologia się poddawała. Ale jak tutaj mówimy o nowym aucie to faktycznie muszę wziąć to pod uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Ghotti »

czyli de facto nie ma sensu w ogóle dawać ceramiki?
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Klaudiusz »

Nie ma sensu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: koloramat »

Ghotti pisze: 18 kwie 2023, o 10:26 czyli de facto nie ma sensu w ogóle dawać ceramiki?


 
To w przypadku tego samochodu i tej formuły lakieru zbyteczny proces, (jeśli dodatkowo wykonany ze ściernym polerowaniem) pozbawia lakier właściwości, które dała mu fabryka. 
To także zbytecznie wydane całkiem niemałe pieniądze.
 
 
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

a foliowanie PPF ? Jak się ma do tego zabezpieczenia fabrycznego lakieru ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości