NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
muniek2
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2023, o 09:42
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: muniek2 »

Witam,
Przy zamawianiu nx dostałem (dostanę :-) ) do samochodu lokalizator/alarm vodafone. Przez pierwsze 6 miesięcy za darmo, później gdzieś tysiąc za rok.
Wiem, że nie będę przedłużać abonamentu. I w związku z tym pytanie do Was. Co  mi da to urządzenie po pół roku, gdy już nie będzie abonamentu? Wysłałem takie zapytanie do kilku salonów i każdy odpowiada co innego ( no, może poza faktem iż nie trzeba go demontować).
Pozdrawiam 
 
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2023, o 14:56 przez muniek2, łącznie zmieniany 1 raz.
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: koloramat »

muniek2 pisze: 17 kwie 2023, o 14:41 Witam,
Przy zamawianiu nx dostałem (dostanę :-) ) do samochodu lokalizator/alarm vodafone. Przez pierwsze 6 miesięcy za darmo, później gdzieś tysiąc za rok.
Wiem, że nie będę przedłużać abonamentu. I w związku z tym pytanie do Was. Co  mi da to urządzenie po pół roku, gdy już nie będzie abonamentu? Wysłałem takie zapytanie do kilku salonów i każdy odpowiada co innego ( no, może poza faktem iż nie trzeba go demontować).
Pozdrawiam 

 
Temat był poruszany już na forum. Informacje najbardziej wiarygodne powinni przedstawić Ci, którzy jeżdżą już z Vodafonem po tych 6 miesiącach bez abonamentu. Jeśli Vodafone nie będzie demontowany powinien zachować część swoich funkcji. Powinien blokować/odblokować  zapłon przy użyciu karty tzw. pastylki, lecz na pewno funkcje zdalne będą nieaktywne w tym lokalizator, powiadamianie, policja, aplikacja no i oczywiście śledzenie przez Semeco Telematics i obsługa odzyskiwania ewentualnie utraconego pojazdu.  
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Nex »

A ja chciałbym się dowiedzieć coś na temat porównania tego fabrycznego Vodafone za 0 zł vs Canlock za 5 tysi.

1. Czy można powiedzieć że oba te urządzenia to praktycznie to samo?
2. Czy Canlock wymaga dodatkowo jakiegoś abonamentu?
3. Co w przypadku jak już zwiną auto? Vodafone oferuje w ramach abo jakąś usługę odzyskiwania samochodu. Jak to jest w przypadku Canlock?
4. Jak z montażem obu urządzeń? Z reklam Canlocka wynika że poświęcają trochę czasu żeby to ukryć. Podejrzewam że przy Vodafone jadą na akord i wszystko montowane w tym samym miejscu.

Szukałem informacji w necie ale za wiele nie znalazłem. Znalazłem natomiast info ze w przypadku aktualizacji softu u w aucie wymagane jest przekonfigurowanie zabezpieczenia. I tu mogą być schody w przypadku mocnego zakopania tego ustrojstwa gdzieś głęboko w aucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Ghotti »

Dowiadywales się ile canlock dla NX? Która sesja? Bo tam chyba 4 są
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Nex »

Ghotti pisze:Dowiadywales się ile canlock dla NX? Która sesja? Bo tam chyba 4 są
Dzwoniłem tam do nich. Dla naszych NX są ceny jak na stronie. 4 warianty - najdroższy za 4,8k.
Dowiedzialem się też że nie oferują usługi odzyskiwania auta. Dostajesz info na telefon z lokalizacja i radź sobie sam. Po roku czasu trzeba też opłacić sobie kartę sim żeby funkcjonalność lokalizacji została zachowana - koszt ok 200 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Nex »

Czyli przy założeniu posiadania auta przez 5 lat koszt obu urządzeń wychodzi chyba porównywalnie.
Vodafone za 0zl + 4,5 roku abonamentu to chyba jakieś 5k
Canlock za 4,8k plus 1000 zł za kartę sim

Ale wydaje mi się ze Vodafone ma lepsze wsparcie w przypadku ewentualnej kradzieży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Ghotti »

Nex pisze: 18 kwie 2023, o 12:21
Ghotti pisze:Dowiadywales się ile canlock dla NX? Która sesja? Bo tam chyba 4 są
Dzwoniłem tam do nich. Dla naszych NX są ceny jak na stronie. 4 warianty - najdroższy za 4,8k.
Dowiedzialem się też że nie oferują usługi odzyskiwania auta. Dostajesz info na telefon z lokalizacja i radź sobie sam. Po roku czasu trzeba też opłacić sobie kartę sim żeby funkcjonalność lokalizacji została zachowana - koszt ok 200 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
ale jak to za sim 200zł? :) samemu sim nie mozna wrzucic?
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Nex »

Ghotti pisze:
Nex pisze: 18 kwie 2023, o 12:21
Ghotti pisze:Dowiadywales się ile canlock dla NX? Która sesja? Bo tam chyba 4 są
Dzwoniłem tam do nich. Dla naszych NX są ceny jak na stronie. 4 warianty - najdroższy za 4,8k.
Dowiedzialem się też że nie oferują usługi odzyskiwania auta. Dostajesz info na telefon z lokalizacja i radź sobie sam. Po roku czasu trzeba też opłacić sobie kartę sim żeby funkcjonalność lokalizacji została zachowana - koszt ok 200 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
ale jak to za sim 200zł? :) samemu sim nie mozna wrzucic?
Można. To jest szacunkowy roczny koszt abonamentu za tą kartę sim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Ghotti »

jeśli nie jest wymagane więcej niż 34kb/s to to kosztuje 3zł ;) lub ewentualnie np. Orange Flex to jest 0 zł za dodatkową kartę. No ale to są detale powiedzmy. Nie trzeba instalować CAN premium od razu ten za 2400 nie wystarczy?
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h + Vodafone

Post autor: Nex »

Ghotti pisze:jeśli nie jest wymagane więcej niż 34kb/s to to kosztuje 3zł ;) lub ewentualnie np. Orange Flex to jest 0 zł za dodatkową kartę. No ale to są detale powiedzmy. Nie trzeba instalować CAN premium od razu ten za 2400 nie wystarczy?
Ten za 2400 nie będzie miał powiadamiania na telefon. Oczywiście to każdego indywidualna decyzja. Tu starałem się porównać dwa rozwiązania mniej więcej z tymi samymi funkcjonalnościami. Staram się właśnie znalesc uzasadnienie do rezygnacji z tego vodafona. Ale narazie nie bardzo widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość