NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Ghotti »

Pamiętam jak kiedyś był artykuł o kradzieżach świateł z porsche bo się je po prostu wyciągało do przodu :D a światło w porsche to pewnie trochę więcej niz 50zł


o nawet ciągle trwa w najlepsze w Brazylii ;) minuta strachu i 5 koła zarobione
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... eo/j8tdm2f
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, o 14:04 przez Ghotti, łącznie zmieniany 1 raz.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: pss »

Wkład z 300 zł za pewne na allegro...
Powinno się za kradzieże obcinać dłonie i problem by się rozwiązał sam ; )
 
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Plexus »

Fajna opcja!
IGLA Anti theft pin code system
Czy ktoś słyszał o warsztacie, który to wdraża w Polsce?

https://www.youtube.com/watch?v=RME6-b_aGFE

 
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: pss »

No ja bym ruskiego gówna nie montował do auta, wolał bym by ukradli ; )
REWA
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2024, o 17:43
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: WROCŁAW
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: REWA »

Jestem nowy myślę o zabezpieczeniu na magistrali CAN czyli canlock lub IGLO 200 są to zabezpieczenia wpięte w magistrale mówią że nie do złamania ani przez walizkę i gameboy wpinająją w dowolnym miejscu w magistrale CAN nie pomoże żadne wyciąganie lamp gdyż uruchamia się specjalnym kodem używając przycisków auta jest też kod serwisowy nie jest to tanie, podstawa 2000zł i góra wersja rozbudowane. Liczę też na opinię kokoś kto to używa
REWA
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2024, o 17:43
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: WROCŁAW
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: REWA »

Plexus pisze: 19 sty 2024, o 18:56 Fajna opcja!
IGLA Anti theft pin code system
Czy ktoś słyszał o warsztacie, który to wdraża w Polsce?

https://www.youtube.com/watch?v=RME6-b_aGFE

 
EKG AUTO z Poznania mają program na youtube auto dyżur 


 
 
whero
Lex Driver
Posty: 472
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: whero »

REWA pisze: 22 sty 2024, o 18:49 Jestem nowy myślę o zabezpieczeniu na magistrali CAN czyli canlock lub IGLO 200 są to zabezpieczenia wpięte w magistrale mówią że nie do złamania ani przez walizkę i gameboy wpinająją w dowolnym miejscu w magistrale CAN nie pomoże żadne wyciąganie lamp gdyż uruchamia się specjalnym kodem używając przycisków auta jest też kod serwisowy nie jest to tanie, podstawa 2000zł i góra wersja rozbudowane. Liczę też na opinię kokoś kto to używa

 
podstawa 2000 i nie stać ich na dwie wtyczki żeby się wpiąć w instalację zgodnie ze sztuką ? dobry żart
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: I.Q. »

polecam SERWIS LEXUSA - IMMOBILIZER SEO CANble - wersja na kod PIN z montażem 1150 (we wrześniu)
Lexus user 123
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 10:58
Model Lexusa: RX
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: NX350h/450 + vodafone / inne zabezpieczenia

Post autor: Lexus user 123 »

Moja opinia na temat alarmu Vodafone - produktu włoskiej firmy Cobra, wykupionej w 2014 przez Vodafone.
W skrócie - dla mnie to podejrzany Januszo-biznes. Z wielu powodów:

1. Nigdzie publicznie nie jest podana cena abonamentu, gdyby nie to forum to nie można by tego było nigdzie znaleźć (ok 1350zł / rok w 2023)
2. Nawet sprzedawcy w salonach Lexusa nie są w stanie podać ceny tego abonamentu, na moje pytanie dostałęm odpowiedź że zadzwonią gdzieś i spytają, czekam już 4 dni na odpowiedź...
3. Lexus praktycznie "wciska" ten alarm używając promocji 3300zł > 300zł, nie wiadomo skąd kwota 3300, nie wiadomo czemu jest aż taka duża promocja. To jest na poziomie sprzedawców garnków/agd/itp na pseudo pokazach gdzie przekonują że te garnki normalnie warte są 20tys, a my wam tu sprzedajemy za jedyne 2tys.
4. Przy przeglądaniu cennika czy zamawianiu samochodu odnosi się wrażenie że Vodafone to praktycznie standard i głupio z tego zrezygnować, szczególnie przy takim rabacie i przy półrocznym darmowym abonamencie z którego można zrezygnować (pytanie co wtedy ze zniżka na ubezpieczenie...)
5. Przejrzałem jak to wygląda w innych krajach i nigdzie Vodafone nie jest dodawane przy zakupie samochodu. Właściwie to poza Polską na forach nikt o Vodafone nie pisze. Wygląda to na jakiś mocno niszowy produkt.
6. Niektóre ubezpieczalnie dają zniżkę na AC do 10%, jednak zniżka ta pokryje cenę abonamentu Vodafone tylko w pierwszym okresie gdzie mamy darmowy 6 miesięcy abonamentu i to po warunkiem że kupiony samochód będzie na prawdę drogi.
7. Zniżka 10% sugeruje że skuteczność tej metody (i podobnych) też może być ok 10%, trzeba mieć ogromne szczęście (a najpierw pecha żeby ukradli samochód) żeby cała inwestycja miała sens. Według statystyk dzisiaj kradnie się ok 10x mniej samochodów (procentowo) niż 25 lat temu, a wykrywalność jest 2-3 razy wyższa
8. Sama instalacja to skomplikowana czynność, z tego co wyczytałem wymaga przecięcia jednego lub więcej kabelków (bardzo ważnych), lub przynajmniej wlutowania się w nie. To jak hakowanie komputera. Dziwne że toyota/lexus zgadzają się na to bez utraty gwarancji. Myślę że niewielu klientów ma świadomość jak duża jest to ingerencja w elektronikę. Nawet tu na forum jest kilka postów opisujących problemy z Vodafone.
9. Dodatkowo strona firma która do sprzedaje w Polsce (semeco) wygląda bardzo amatorsko, jest w domenie .waw.pl, a duży baner linkujący do GPS Vodafone Connex nie działa (małe też nie działają)

Ja tego na pewno wezmę.
 
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości