Lexus ES model 2023

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu ES
Konlin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2023, o 10:20
Model Lexusa: ES Omo 24
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Konlin »

qubokurek pisze: 5 lut 2024, o 09:03 Ostatnio zrobiłem tour po salonach i niestety szybko wyleczyłem się z głupich pomysłów zamiany Lexusa na cokolwiek innego. Volvo S90 to piękne auto, ale sterowanie wszystkim, tym jednym ekranem to jakieś nieporozumienie! Trwałość też jest mocno dyskusyjna.

 
Ja też robiłem tour we wrześniu i już wtedy mi mówili że nie przyjmują zamówień na S90 bo kończą produkcję, tylko S60 która też miała się za moment skończyć. Teraz da się zamawiać?
U mnie było tak że najpierw zamówiłem Volvo, potem trafiłem na forum i jak poczytałem o doświadczeniach użytkowników to poprosiłem o zwrot zaliczki. Dalsze czesanie rynku trochę trwało ale ostatecznie zamówiłem ES i zobaczymy jak będzie. Ostatni wątek o skrzypieniu podsufitki trochę ostudził mój entuzjazm ale może to nie jest typowa przypadłość w każdym egzemplarzu i mam szansę uniknąć. Z drugiej strony mieszkam przy drodze gruntowej więc nadwozie będzie mocno pracować.
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: pss »

Konlin pisze: 6 lut 2024, o 09:49
pss pisze: 5 lut 2024, o 12:17 Mogli by dorzucić to 4x4 do ES i mocniejszy silnik, ale no po co jak cena skoczy i spadnie sprzedaż która aktualnie jest bardzo dobra ? ; )



 
Gdyby to zrobili jako opcja a nie zamiana tego co jest to sprzedaż by wzrosła bo przygarnęliby tych, którzy chcą lub potrzebują AWD i muszą iść gdzie indziej. A dla tych którzy nie chcą dalej mieliby obecną wersję.
Ja sam przyszedłem do Lexusa po anulowaniu zamówienia na Volvo S60 z AWD. Chciałem a nie potrzebowałem więc bardzo mi nie zależało ale gdybym musiał go mieć to zamiast ES pewnie wziąłbym A4 z quattro. Pytanie ile jest takich osób żeby opłacało się to oferować w EU.
 


 
Ale sam właśnie zauważyłeś, że sedan segmentu D w innych markach kosztuje tyle ile segment E w Lexusie i to jest magia tej sprzedaży.
Jest git, po co więc to zmieniać... rozmawiałem w jednym salonie i też mówili, że mają spadki klientów właśnie przez to podejście... ale co mają zrobić?

Zresztą Lexus nie potrafił dostosować 2.0 turbo i później 2.4 turbo do EU, więc 4x4 do hybrydowego ES do marzenie.
Zrobili do ES 250 AWD, ale to konstrukcja z drugiej generacji IS'a ; )
Ich multimedia jeszcze do niedawna leciały po kablu... jedyną kasę jaką wydają to na elektryki, bo boją się chin ; )

Ja to obserwuje, bo przygarnął bym jeszcze Lexusa, no ale nie z tą filozofią co aktualnie to współczuje handlowcom...

+ Tesla tak zbija cenę w dół, że za chwile pojawi się spory problem w tym "premium" BEV".
 
 
Konlin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2023, o 10:20
Model Lexusa: ES Omo 24
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Konlin »

pss pisze: 6 lut 2024, o 16:06Ale sam właśnie zauważyłeś, że sedan segmentu D w innych markach kosztuje tyle ile segment E w Lexusie i to jest magia tej sprzedaży.



 
Nie napisałem że to A4 by kosztowało tyle co ES, to są inne pieniądze.
Początkowo celowałem w 250k i za tyle zmieściłem się z S60 B5 prawie ze wszystkim. Do ES Omo musiałem dorzucić kilkadziesiąt tys. i w zbliżonej cenie już miałbym A6 w niezłej konfiguracji. Tyle że dla ESa widziałem sens dokładania, a w Audi bym został przy A4.
 
 
Ostatnio zmieniony 6 lut 2024, o 19:52 przez Konlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Tomasz76 »

W moimi przypadku po przesiadce z Audi, BMW, VW i Skody podsumowanie brzmi; Lexus to niezawodność, cena adekwatna do jakości, niska utrata wartości, wysoki poziom obsługi serwisowej, oraz wrażenie, że po zakupie nie mają cię w d…
Kalinow
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2024, o 15:01
Model Lexusa: Lexus LS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Kalinow »

Naprawdę podobało mi się czytanie twoich przemyśleń na temat Lexusa ES. Zgadzam się, że to świetny samochód, ale rozumiem też, dlaczego niektórzy mogą być rozczarowani brakiem napędu AWD i mocniejszego silnika.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Tomasz76 »

Też rozumiem te osoby, ponieważ każdy z nas oczekuje od samochodu czegoś innego. Ja używając ES do jazd autostradowych nie potrzebuję mocniejszego silnika ani napędu AWD. Każdy samochód ma jakieś wady i w ES też je znalazłem. Przeszkadza mi skrzypienie szyberdachu, brak spryskiwacza tylnej kamery i brak wentylacji przednich foteli. Lecz zalety tego auta przysłaniają jego wady. 
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: LinkPL »

qubokurek pisze: 29 sty 2024, o 13:25
LinkPL pisze: 28 sty 2024, o 10:38 Zrobiłem modelem ES w Omotenashi 130k km i to jest bardzo dobre auto, bardzo wygodne bardzo dobrze wyposażone. Jak wybierałem to chciałem żeby auto było zrobione tak, że jak wsiadam to jest gotowe do jazdy, że nic nie muszę ciągle włączać, np. grzanego czy wentylowanego fotela, jakichś systemów jazdy odłączać rozłączać ... super spędziłem w nim wiele godzin, często jadąc po kilkanaście godzić od jednego strzału.


 
Jaki samochód rozważasz jako następcę ES? Pytam bo za kilkanaście miesięcy kończy mi się leasing i jako zadowolony użytkownik ES mam dylemat...

 
Wziąłem nowego RX500h i w sumie to autem jeździ mi się super. Jest kilka bolączek po przesiadce z ES-a, ale chyba już się przyzwyczaiłem ... aczkolwiek na początku jakieś numery były dla mnie nie akceptowalne ... to teraz już nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić ... 

W wersji 500h na plus:
- skrzynia,
- prowadzenie w trybie custom z utwardzonym zawieszeniem,
- manewry na parkingu - skrętna ośka,
- przyspieszenie,
- lepsze światła - ale przepaści nie ma do ES-a z 3LED

Na minus:
- spalanie jeśli to dla kogoś istotne ES 6,2l a ten 9,5l
- długo się rozgrzewa olej ... około 30 km przy temperaturach rzędu 0 stopni

Czy jest szansa na 500h w ES-ie ... może nawet duża, bo w stanach jest toyota crown z tym napędem ... pytanie tylko, czy miłościwie nam panujący komisarze z UE pozwolą ... 
 
How far We can go ...
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Klaudiusz »

RX ma klapy na chlodnicy?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: pss »

Co ma UE do wprowadzenia silnika na rynek ?
Przecież w nowych suvach konkurencji są 4 litrowe benzyny...
Lexus nawet nie dostosował do norm 2,4 l benzyny, bo olali rynek UE.
Pytałem i nie ma planów na większe zmiany w ofercie, jest nacisk na EV.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: LinkPL »

Klaudiusz pisze: 20 lut 2024, o 15:06 RX ma klapy na chlodnicy?



 
Klap nie ma, ale ma jakieś takie elementy przy mocowaniu zderzaka jak na rysunku.

Obrazek
 
pss pisze: Co ma UE do wprowadzenia silnika na rynek ?
Przecież w nowych suvach konkurencji są 4 litrowe benzyny...
Lexus nawet nie dostosował do norm 2,4 l benzyny, bo olali rynek UE.
Pytałem i nie ma planów na większe zmiany w ofercie, jest nacisk na EV.

 
Są duże benzyny, ale koszty wprowadzenia ich na rynek jest ogromny, a klientów na to jak na lekarstwo.
2,4 turbo jest w układzie hybrydowym w RX500h.
Na pewno jest nacisk, ale czy jest wzięcie u klientów na to EV ... może jeszcze w Lexusie tak ... ale rynek EV się załamuje obecnie u sąsiadów ...

Byłoby super jak by wyszedł nowy model ES w napędzie jak w RX500h ... nie dość że miałby napęd na 4, który w RX500h na śniegu daje super radę, to na pewno poprawiło by to jego sposób prowadzenia.
 
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus ES”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości