Lexus ES model 2023

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu ES
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

albo nowy ES po poprawkach albo LS. Inne opcji już nie ma ;)

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

qubokurek
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2021, o 07:56
Model Lexusa: es300h
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: qubokurek »

Nowy ES ma być w tym roku na wakacje. Powinna być możliwość zamówienia jeszcze w tym roku, więc dostawa 2q/3q `25 i to taki wariant optymistyczny... Patrząc ile razy przesuwali premierę Toyoty Camry, powyższe założenia mogą być nierealne. Obym się mylił, ale na EU dostaniemy wariant hybrydowy z napędem na jedną lub obie osie do wyboru. Chyba że Lexus Z ES i LS (który beznadziejnie się sprzedaje) zrobi jednego reprezentacyjnego sedana?! Tylko wtedy rozmawiamy o samochodzie za 500tyś zł w najwyższej opcji z najmocniejszym silnikiem. Jeśli mówimy o LS, to jako fan marki uważam, że za 600-700tyś lepiej kupić S-klase, 7, A8 czy Panamerę. Poza tym robię 45-50tyś km rocznie i koszty eksploatacji w tej klasie trochę mnie przerażają! Tak naprawdę wybór jest między RX350h i nowym ES jak dla mnie
 
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024, o 12:44 przez qubokurek, łącznie zmieniany 1 raz.
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

ja rozważam używkę LS RM '24, akurat jakos w roku 26 ;) chyba, że ES mnie zaskoczy.
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: przemosc »

qubokurek pisze: 30 sty 2024, o 12:40 Nowy ES ma być w tym roku na wakacje. Powinna być możliwość zamówienia jeszcze w tym roku, więc dostawa 2q/3q `25 i to taki wariant optymistyczny... Patrząc ile razy przesuwali premierę Toyoty Camry, powyższe założenia mogą być nierealne. Obym się mylił, ale na EU dostaniemy wariant hybrydowy z napędem na jedną lub obie osie do wyboru. Chyba że Lexus Z ES i LS (który beznadziejnie się sprzedaje) zrobi jednego reprezentacyjnego sedana?! Tylko wtedy rozmawiamy o samochodzie za 500tyś zł w najwyższej opcji z najmocniejszym silnikiem. Jeśli mówimy o LS, to jako fan marki uważam, że za 600-700tyś lepiej kupić S-klase, 7, A8 czy Panamerę. Poza tym robię 45-50tyś km rocznie i koszty eksploatacji w tej klasie trochę mnie przerażają! Tak naprawdę wybór jest między RX350h i nowym ES jak dla mnie
 

 
Masz potwierdzone info, że pokażą ESa jeszcze w tym roku? Osobiście jestem bardzo za, aczkolwiek patrząc (jak już wspomniałeś) na datę premiery Camry, realniejszy wydawałby się Q1 lub Q2 ale 2025. Direct4 testowali w nadwoziu RX/TX i ES właśnie, dlatego mam nadzieję, że dodadzą go w nowszym wcieleniu. 
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

Direct4 byłby interesująca zmiana. Do tego patrząc na inne modele RM25 to wreszcie spodziewam się bezprzewodowego android auto...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

qubokurek
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2021, o 07:56
Model Lexusa: es300h
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: qubokurek »

przemosc pisze: 30 sty 2024, o 14:51
qubokurek pisze: 30 sty 2024, o 12:40 Nowy ES ma być w tym roku na wakacje. Powinna być możliwość zamówienia jeszcze w tym roku, więc dostawa 2q/3q `25 i to taki wariant optymistyczny... Patrząc ile razy przesuwali premierę Toyoty Camry, powyższe założenia mogą być nierealne. Obym się mylił, ale na EU dostaniemy wariant hybrydowy z napędem na jedną lub obie osie do wyboru. Chyba że Lexus Z ES i LS (który beznadziejnie się sprzedaje) zrobi jednego reprezentacyjnego sedana?! Tylko wtedy rozmawiamy o samochodzie za 500tyś zł w najwyższej opcji z najmocniejszym silnikiem. Jeśli mówimy o LS, to jako fan marki uważam, że za 600-700tyś lepiej kupić S-klase, 7, A8 czy Panamerę. Poza tym robię 45-50tyś km rocznie i koszty eksploatacji w tej klasie trochę mnie przerażają! Tak naprawdę wybór jest między RX350h i nowym ES jak dla mnie
 



 
Masz potwierdzone info, że pokażą ESa jeszcze w tym roku? Osobiście jestem bardzo za, aczkolwiek patrząc (jak już wspomniałeś) na datę premiery Camry, realniejszy wydawałby się Q1 lub Q2 ale 2025. Direct4 testowali w nadwoziu RX/TX i ES właśnie, dlatego mam nadzieję, że dodadzą go w nowszym wcieleniu. 


 
Nie, to info jest od doradcy ds. sprzedaży, ale on sam podkreślał, że te terminy mogą ulec zmianie. Jest to o tyle istotne dla mnie, że w czerwcu `25 muszę/chcę po zakończeniu leasingu obecnego ES przejść w kolejny leasing i chcąc pozostać przy Lexusie nie mam zbyt wielu opcji... Jak będę jechał za miesiąc na przegląd to mam dostać RX 350h na dzień na jazdy próbne. Nigdy nie jeździłem suwem, ale jestem otwarty również na taką opcję. W innym wypadku, albo kolejny leasing ES obecnej generacji jeżeli do tego momentu nie będzie nowy ES dostępny (bardzo prawdopodobny scenariusz), albo inna marka...
 
Nowy ES to w zasadzie same niewiadome. Mam nadzieję że będzie jak w Camry dostępna wersja z Direct4. Nie widziałem nigdzie nawet propozycji stylistycznych/wizualizacji dla nowego modelu. Takim autem przed zamówieniem musze się przejechać, a dodatkowo mam obawy o pewne niedoróbki/choroby wieku dziecięcego w przypadku nowej generacji. 
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: pss »

qubokurek pisze: 30 sty 2024, o 12:40 Nowy ES ma być w tym roku na wakacje. Powinna być możliwość zamówienia jeszcze w tym roku, więc dostawa 2q/3q `25 i to taki wariant optymistyczny... Patrząc ile razy przesuwali premierę Toyoty Camry, powyższe założenia mogą być nierealne. Obym się mylił, ale na EU dostaniemy wariant hybrydowy z napędem na jedną lub obie osie do wyboru. Chyba że Lexus Z ES i LS (który beznadziejnie się sprzedaje) zrobi jednego reprezentacyjnego sedana?! Tylko wtedy rozmawiamy o samochodzie za 500tyś zł w najwyższej opcji z najmocniejszym silnikiem. Jeśli mówimy o LS, to jako fan marki uważam, że za 600-700tyś lepiej kupić S-klase, 7, A8 czy Panamerę. Poza tym robię 45-50tyś km rocznie i koszty eksploatacji w tej klasie trochę mnie przerażają! Tak naprawdę wybór jest między RX350h i nowym ES jak dla mnie
 

 
ES jest specjalnie tak trzymany by nie był za fajny, bo trzeba sprzedać LS'a który odleciał mocno z ceną i nikt go nie chce.
Jak mu zrobią 4x4 mocniejszy i mocniejszy silnik to sam się ustawię w kolejkę ;)

A co do serwisu to w lexusie jest drożej niż w takim audi... i Ci nie wymagają przeglądów tak często.
Przegląd robisz co 30k i tylko co 15k wymieniasz sobie olej, a lexus już niestety co 15k i nie ma zmiłuj... a ceny poszybowały.
Jak nie weźmiesz ceramicznych hamulców to będzie git :P
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Klaudiusz »

Camry dostalo AWDi ale tylko na Stany. W PL 235KM na przod naped. Slabo.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: pss »

Nie pomyliłeś z CROWN ? Camry dalej ma FWD i jedynie mocniejszą benzynę w USA.
Crown ma 2,4 turbo z hybrydą 340KM i 4x4.
To bardzo ciekawe auto i jest szansa, że będzie w PL:

"Toyota Crown Crossover będzie dostępna m.in. z nowym układem Turbo Hybrid System z systemem e-Axle, opartym na 2,4-litrowym, 4-cylindrowym silniku benzynowym z turbodoładowaniem"
"Toyota Crown będzie produkowana w dwóch supernowoczesnych japońskich fabrykach – Motomachi i Tsutsumi. Obok tradycyjnych rynków model będzie dostępny także w Stanach Zjednoczonych. "

ps. w sumie to też segment E jak ES.
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: pss »

Dobra przejrzałem cennik tej Toyoty... $53,370
Jest droższa w wersji wyjściowej od najdroższego ES'a ; )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus ES”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości