Lexus IS i co dalej?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
etomee
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2014, o 23:44
Model Lexusa: IS250 MK III
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Lexus IS i co dalej?

Post autor: etomee »

Lexus IS i co dalej?

Nie jestem regularnym bywalcem forum i ne wiem czy podobny temat był gdzieś "przewałkowany".
(Jeśli tak, to poproszę o linka i przeniesienie/zamkniecie tematu).

Od 2014 roku jestem posiadaczem Lexusa IS 250, którego kupiłem w salonie i użytkuję do dziś. 
Jestem bardzo zadowolony i najchętniej zamieniłbym go na nowy model IS'a, ale wiadomo... było minęło.

Mam teraz dylemat - co kupić? Pomijając fakt, że nie jest to dobry czas na zamianę auta bo dostępność słaba i rynek bardziej dla sprzedawcy.
Niemniej chciałem zapytać czy mieliście już takie dylematy/przemyślenia co do następcy swojego IS'a?

Czy może już kupiliście nowe autko i jednak tęsknicie za Lexem lub wręcz przeciwnie - okazało się, że świat poza IS'em też kręci się całkiem fajnie (?)

Edit: 
Może podzielicie się pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami z podejmowanych prób odnalezienia w innym samochodzie cech waszego IS'a?
 
 
Ostatnio zmieniony 28 cze 2023, o 21:27 przez etomee, łącznie zmieniany 1 raz.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: pss »

Nie ma nic ciekawego i na pewno nie w lexusie :)
Ja miałem wymienić, ale naprawdę nic nie ma... + pracując zdalnie od jakiegoś czasu to więcej rowerem jeżdzę niż samochodem :P
Kupiłem już prawie auto u konkurencji ale w sumie ciesze się, że go nie wziąłem ;)

ps. nowy IS totalnie nie opłaca się w żadnym imporcie.
etomee
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2014, o 23:44
Model Lexusa: IS250 MK III
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: etomee »

Na dzień dzisiejszy też jestem na etapie przesiadki na rower bo przygnębia mnie przysłowiowa "bryndza" w wyborze sedanów. Dziś, jeśli nie jesteś fanem tzw. "SUV'a", to masz problem :dash:.

Wyedytowałem pierwszego posta i wrzuciłem zapytanie o wasze doświadczenia ze zmiany (lub przymiarki) do innego wozu.

Pierwsze swoje kroki skierowałem do Toyoty, żeby "pomacać" Camry. Wydawało mi się to dość naturalnym wyborem bo sedan, bo producent ten sam i takie tam.
Nie rozpisując się nadmiernie bo to nie forum o Toyocie, Camry poległa na hałasie w kabinie. Opony dokazywały już praktycznie od najniższych prędkości. 
A w sumie auto całkiem fajne. Szkoda...

 
Awatar użytkownika
Neutrino33
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2023, o 17:14
Model Lexusa: szukam IS200 SC
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: Neutrino33 »

Ja planuję powrót do IS200 SC. Trudno o egzemplarz w specu, którego szukam.
Its the same with women. Naggin, moanin, do this do that......but when your ridin the bum off her, its all worth it!
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: Klaudiusz »

etomee pisze:Na dzień dzisiejszy też jestem na etapie przesiadki na rower bo przygnębia mnie przysłowiowa "bryndza" w wyborze sedanów. Dziś, jeśli nie jesteś fanem tzw. "SUV'a", to masz problem :dash:.

Wyedytowałem pierwszego posta i wrzuciłem zapytanie o wasze doświadczenia ze zmiany (lub przymiarki) do innego wozu.

Pierwsze swoje kroki skierowałem do Toyoty, żeby "pomacać" Camry. Wydawało mi się to dość naturalnym wyborem bo sedan, bo producent ten sam i takie tam.
Nie rozpisując się nadmiernie bo to nie forum o Toyocie, Camry poległa na hałasie w kabinie. Opony dokazywały już praktycznie od najniższych prędkości. 
A w sumie auto całkiem fajne. Szkoda...

 
Tak Camry ma problem z odglosem od opon. Po wynianie na Pirelli Zero zero proboemow z halasem. Dodatkowo wyciszylem nadkola i jest w miare ok. Brakuje podwojnie klejnonych szyb.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Neutrino33
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2023, o 17:14
Model Lexusa: szukam IS200 SC
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: Neutrino33 »

etomee pisze: 28 cze 2023, o 12:25 Lexus IS i co dalej?

Nie jestem regularnym bywalcem forum i ne wiem czy podobny temat był gdzieś "przewałkowany".
(Jeśli tak, to poproszę o linka i przeniesienie/zamkniecie tematu).

Od 2014 roku jestem posiadaczem Lexusa IS 250, którego kupiłem w salonie i użytkuję do dziś. 
Jestem bardzo zadowolony i najchętniej zamieniłbym go na nowy model IS'a, ale wiadomo... było minęło.

Mam teraz dylemat - co kupić? Pomijając fakt, że nie jest to dobry czas na zamianę auta bo dostępność słaba i rynek bardziej dla sprzedawcy.
Niemniej chciałem zapytać czy mieliście już takie dylematy/przemyślenia co do następcy swojego IS'a?

Czy może już kupiliście nowe autko i jednak tęsknicie za Lexem lub wręcz przeciwnie - okazało się, że świat poza IS'em też kręci się całkiem fajnie (?)

Edit: 
Może podzielicie się pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami z podejmowanych prób odnalezienia w innym samochodzie cech waszego IS'a?
 
 

 
Chcesz zmieniać dla samej zmiany? Skoro jeździ i jestes zadowolony to dbaj i użytkuj dalej...lepsze jest wrogiem dobrego. Masz fajny samochód. Po co kombinować? Nie masz kłopotów, a może ciąży ci nadmiar gotówki? ...nie sądzę  :smile:
 
 
Its the same with women. Naggin, moanin, do this do that......but when your ridin the bum off her, its all worth it!
etomee
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2014, o 23:44
Model Lexusa: IS250 MK III
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: etomee »

Osobom, które pytają mnie dlaczego jeżdżę "starym samochodem" odpowiadam, że to mój biznesplan na przyszłość - poczekam aż Lexu stanie się zabytkiem, sprzedam koneserowi za miliony i będę żył z procentów :dance3:
 No chyba, że "byznesplan" nie wypali i pozostaną mi "procenty" na otarcie łez :smile:
 
A tak na poważnie... to żona nie daje mi żyć :biggrin2:
 

Stoję przed dylematem czy pozostać przy niezawodności i hybrydowej oszczędności stajni Lexus/Toyota czy zerwać się z tego "łańcucha" i odejść z fochem do konkurencji.
W Lexusie to już tylko NX 350h pozostał w kręgu zainteresowań ale ani to sedan, ani konfiguracja mi nie leży, bo żeby kupić kilka dodatków na których mi zależy (np kamera 360) trzeba brać drogie wersje i cena wtedy wywala w kosmos.

Rozważam i oglądam:

Lexus NX 350h
Toyota Camry
Mercedes CLA 250 - fajny w środku
BMW 330 - solidne choć konserwatywne wnętrze
Alfa Giulia - dość ciekawa oferta po ostatnim updacie
Volvo S60 B5 - podobno wkrótce koniec produkcji
Jaguar XE P250 - nie mogę wbić się na jazdę próbną, mały bagażnik
Mazda 6 2.5 - niedługo ma być nowa ale być może nie będzie sprzedawana w EU
Audi A4 - trochę już leciwy w środku

I to chyba tyle jeśli chodzi o sedany.
Może trzeba się już z nimi pożegnać :roll:
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: pss »

Nie ma nic ; )
Wziął bym alfę, ale mam złe wspomnienia, oglądałem NX'a i rx'a... ale dramatyczne są oba.
Testowałem a4 była spoko, ale finalnie dorzuciłem i wziąłem a7 xD
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: Klaudiusz »

Jak wsiadziesz w Camry i potem w NXa to zobaczysz roznice :) oczywiscie na korzysc NXa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS i co dalej?

Post autor: pss »

Nie no to inne auta, Camry to bardzo fajny sedan, a NX go wyprzedza napewno napędem i opcjami silnikowymi.
ES byłby fajny gdyby ogrneli napęd, no ale po co... oni nawet w USA wersje 350 zrobili z FWD.
Lexusowi mocno brakuje GS'a i tego, że nie robią żadnego liftbacka/sportbacka czy kombi.

NX'a też brakuje w normalnej benzynie... lub opcji mocniejszej jak ten 500h w rx.

Nowe modele już celują w EV więc zostaje kupować co jest i nie wybrzydzać ; )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości