Hamulce Klocki Tarcze RX 450h (III gen przedlift) [RAV4 ?!?]

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Hamulce Klocki Tarcze RX 450h (III gen przedlift) [RAV4 ?!?]

Post autor: RealLife »

Szukałem - nic na forum w temacie przydatnego nie znalazłem, jeżeli jest, a ktoś wie gdzie - proszę o link.

Przy przebiegu ok. 160kkm skończyły się przednie klocki (być może fabryczne), tarcze były wyraźnie pofalowane / wytoczone w łagodne górki/dolinki, ale gdyby nie to, że przy zmianie opon zima/lato (bezsensownej zresztą w tego typu aucie...wiem) mam chwilę i zaglądam pod auto - nie wiedziałbym: hamowało fantastycznie w każdych warunkach, przy każdej prędkości. 
Kupiłem na szybko zamiennik za ok. 100zł: bosch, ferrodo, valeo, brembo, febi itp - wybrałem jedne z nich, nie pamiętam które, mechanik który wymieniał stwierdził, że żadne się nie nadają - na pytanie dlaczego - powiedział: "nie będą hamować". I tu się na szczęście pomylił, bo klocki działały wzorowo od pierwszego naciśnięcia hamulca - żadnego docierania, na tych pofalowanych tarczach. Przejeździły ponad rok, ok. 20kkm, w tym trasy ponad 2 tys km i autostradowe hamowania z 200 - bez zająknięcia: skutecznie, bez odgłosów, pylenia, drgań itd.
Ale,
kilka dni temu zaczęło się trzepanie kierownicą przy hamowaniu, tak powyżej 60, co oznacza zapewne, że dobrze z klockami to już było..

I tu pytanie: Jakie klocki i tarcze na przód zastosowaliście z sukcesem do swoich RX450h?

(bo mam mocny uraz do drogich i fatalnej jakości części z aso mercedesa, nołnejmowe zamienniki potrafią być o niebo lepsze - wytrzymać nieporównywalnie dłużej)

I tak uzupełniająco: klocki były do RAV4 (również - tak wynikało z różnych katalogów, a wybór od razu 20x większy), czy tarcze też takie przychodzą?
 
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości