RX 3 450H Dyskusja, pytania, spalanie

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Ari93
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2021, o 09:24
Model Lexusa: RX
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

RX 3 450H Dyskusja, pytania, spalanie

Post autor: Ari93 »

Witam, przymierzam się powoli do zakupu hybrydowego RXa trzeciej generacji i trochę ku mojemu zdziwieniu coś bardzo mało popularny jest, nawet tu na forum chyba ponad 90% tematów odnosi się do 2 generacji dlatego postanowiłem założyć nowy taki dość ogólny temat żeby to jakoś zebrać w jednym miejscu.
Jest całkiem sporo powodów dla których upatrzyłem sobie tą 3 generacje ale tak w skrócie do właścicieli; jak wam się auto sprawuje? Jakie przebiegi, jakie awarie? Jak wygląda spalanie, sprawność akumulatorów i czy ktoś jeździ na LPG? No i jak się zawieszenie hydrauliczne sprawuje, gdzieś tam widywałem że bywało powodem wydatków.

Co do hybryd doświadczenie jakieś mam; sporo jeździłem rodziców Corollą 1.8, żonie kupiliśmy Yarisa 3 1.5 HSD + kilka jazd próbnych. Praktycznie zawsze jeżdżę z adapterem na OBD2 i z odpalonym Hybrid Assistantem do monitorowania zachowania auta bo szczerze mówiąc te kilka kafelków na baterii i kreseczek pomiędzy nią a silnikami jest praktycznie bezużyteczne a zdążyłem zauważyć że niewiedza co się dzieje z autem i dlaczego sprawia jednak trochę problemów jak np. dlaczego spalanie zimą jest wysokie i dlaczego silnik nie gaśnie.

Pozdrawiam i czekam na jakichś odzew ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości