Skrzypienie przy zaciąganiu ręcznego hamulca elektrycznego

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
mikida
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2021, o 21:50
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Skrzypienie przy zaciąganiu ręcznego hamulca elektrycznego

Post autor: mikida »

Witam.
Lexus Nx 300h 2017 r. Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny objaw głośnego skrzypienia w lewym tylnym kole w trakcie zaciągania hamulca ręcznego, prawe koło pracuje cicho (aż wstyd zaciągać gdzieś ręczny bo sobie ludzie pomyślą ,że jakiś złom podjechał) . Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Może będzie to kwestia rozkręcenia zacisków i przesmarowania smarem ?
 
 
mikida
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2021, o 21:50
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Skrzypienie przy zaciąganiu ręcznego hamulca elektrycznego

Post autor: mikida »

Czy temat jest aż tak trudny że nikt nie wie co może być zepsute? Jeśli tak faktycznie jest to zastanawiam się po co takie forum jest? Ja już pewne wnioski mam ale z pewnością nie będę ich na obecną chwile przedstawiał.
 
 
DEEJAY
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2015, o 22:46
Model Lexusa: W planach :)
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzypienie przy zaciąganiu ręcznego hamulca elektrycznego

Post autor: DEEJAY »

Niestety taki dzwięk jest nawet w nowych autach i niestety z tym dzwiękiem musisz sie pogodzić , bo nic nie zrobisz . Kilka razy w ASO wymienialiśmy tylne silniki hamulca ręcznego i bez powodzenia , dzwięk nie ustąpił.
mikida
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2021, o 21:50
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Skrzypienie przy zaciąganiu ręcznego hamulca elektrycznego

Post autor: mikida »

Dzięki za zainteresowanie i informację.
Ja zauważyłem taką zależność ,iż jeśli zaciąga się hamulec elektryczny trzymając wciśnięty nożny to wtedy niema tego pisku mechanizm elektryczny w tym wypadku nie jest obciążony i działa dobrze, nasuwa mi się takie rozważanie, że może przyczyna jest w mechanizmie wysuwu tłoczka który pcha tłoczek od środka może będzie to kwestia nasmarowania znajdującej się tam gwintowanej śruby{Ale nie wiem czy ona(śruba) nie pracuje w płynie hamulcowym? Jeśli tak to smarowanie jest zbędne} lub wymiany tego elementu na nowy jeśli występuje osobno ? Kolega pisał o wymianie silniczka, że to nie pomogło czyli pewno problem jest gdzie indziej. Spotkałem się też z zaleceniem przesmarowania wszystkich elementów klocków hamulcowych narażonych na tarcie (nie chodzi o części cierne stykające się z tarcza hamulcową) .  Nie jest to przecież jakaś technologia kosmiczna i musi być jakiś powód tego trzeszczenia kwestia go zlokalizować i usunąć.
 
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości