Olej na świecach GS300

Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Witam, stałem sie (nie) szczęśliwym posiadaczem Lexusa GS 300 z 2005 r i podczas robienia typowych rzeczy po zakupie auta czyli
-wymiana wszystkich filtrów
-zmiana oleju
-płyn chłodniczy 
-klocki i tarcze
to przy wymianie świec trochę mnie zaskoczyła ta japońska V6, mianowicie prawa strona ładna, sucha, świece dokręcone wszystko OK. Jednak gdy zacząłem odkręcać lewa strone to serce mi zaczeło szybciej bić. 2 i 4 świeczka odkręciły się palcami  :szok: i od spodu (tam gdzie iskra  ;))
  są uwalone, ba te świece pływaja w oleju i są zamontowane DENSO  FK20HR11 wyczytałem że mają być DENSO  FK20HBR11 minimalna różnica może mało istotna ale ten olej mnie stracznie niepokoi. Pierwszy raz widzę żeby świece były aż tak uwalone olejem, czym to może być spowodowane?
Jakieś płukanki czy te inne "magiczne" środki to uratują (żartuje) sądze że pierścienie chyba są zapieczone i wala olej na świece (to też wyczytałem że jest dość "częstą" awaria tego silnika) Bać się tego czy jak prawilny uzytkownik hondy po prostu dolewać oleju i z tym po prostu żyć. Dodam jeszcze że jest historyczny błąd P0420, co według mnie może być spowodowane tym że auto wali olej w kata i sie zapchał.
Miał być dobry zakup a wyszła kaszana  :| wymiana samych pierścieni chyba jest malo opłacalna do roboty a zrobić przy okazji bębny i łańcuch +planowanie głowicy a najlepiej dwóch i do tego uszczelki- głowamała to juz totalnie sie nie kalkuluje  :x
 Spróbuje to "uratować" jakąś chemia tylko jaką, płukanka do silnika dolana 15min przed zlaniem oleju tutaj nic nie pomoże raczej. Czytam że niby ten Xado Anticarbon robi robote, ktoś potwierdza lub zaprzecza?
Czekam na porady co tu działać
Czy walić to i go sprzedać tak jak jest z dopiskiem w ogloszeniu że bierze olej. 

 
 
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: ledziu »

Mikasa
Witam, stałem sie (nie) szczęśliwym posiadaczem Lexusa GS 300 z 2005 r 
Miał być dobry zakup a wyszła kaszana  :|  
 Spróbuje to "uratować" 

 
 
 
300ka przed liftem obarczona jest wadą olejową i to nie jest żadna tajemnica. Jest odpowiednio taniej względem v8 tak żeby była jakaś rezerwa na ruchy. Możesz spróbować użyć płukanki a potem zalać motur naftą  ale cudów bym się nie spodziewał. 

Ja w sumie nie wiem jak bym zrobił ale jak chcesz koniecznie tego Lexa rób obróbkę silnika z wymianą pierścieni, jak Ci nie zależy sprzedaj i kup 430ke/460.

Jak chcesz zmienić na inne premium typu MB e 350 albo jakieś bmwe  itd to remontuj tą 300kę bo i tak wyjdzie taniej. 

Ogólnie temat do przemyślenia. 
 
 
 
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

trzeba przeliczyć koszty i sie grubo zastanowić, bo nie ukrywam że lex miał mieć u mnie dożywocie (moje a nie auta) tylko nastąpi to szybciej niż myślałem bo ogólnie fajna furka ale pieniądz to pieniadz.
Przy robieniu pierścieni jakie graty trzeba?
-nowe świece 
- komplet uszczelek (głowice, pokrywy itd) 
-zestaw rozrządu 
-pierscienie 
-olej 
-filtr oleju 
+ robota mechanika i szlif głowic
 wszystko czy o czyms zapomniałem? 
 
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Nemo 77 »

Wszystko to co napisałeś ( rozrządu bym nie ruszał )...cena pierścieni z polifta coś koło 1300zł na amayama , w serwisie 2900, do tego dojdą Ci uszczelki kolektorów ssących ,wydechowych i inne -myślę,że znów z 700zł. Do tego kompleksowa regeneracja głowic z 1500-2000. Robota mechanika. Tak na szybko licząc zapewne koło 7 tyś ,ale mogę się mylić.PS Nie liczę rozrządu. Jeśli ktoś ma dokładne wyliczenia to niech napisze bo ja podałem tak pi razy drzwi.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: ledziu »

Nemo pisze:3 sty 1970, o 23:45 Wszystko to co napisałeś ( rozrządu bym nie ruszał )...cena pierścieni z polifta coś koło 1300zł na amayama , w serwisie 2900, do tego dojdą Ci uszczelki kolektorów ssących ,wydechowych i inne -myślę,że znów z 700zł. Do tego kompleksowa regeneracja głowic z 1500-2000. Robota mechanika. Tak na szybko licząc zapewne koło 7 tyś ,ale mogę się mylić.PS Nie liczę rozrządu. Jeśli ktoś ma dokładne wyliczenia to niech napisze bo ja podałem tak pi razy drzwi.

 
Dodać trzeba uszczelki pod głowy i śruby ceny nie znam. 
rozrząd w zależności od nalotu i stanu. Bębny vvti w należności czy stukały. 

Można szukać używki short błocka/silnika koniecznie fl. 

 
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Nemo 77 »

Mikasu...tak z ciekawości-jak silnik będzie rozgrzany dodaj gazu na P i przytrzymaj np. na 5000,6000 obr. Zobaczysz co się dzieje za samochodem.
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Nemo pisze:3 sty 1970, o 23:45 Mikasu...tak z ciekawości-jak silnik będzie rozgrzany dodaj gazu na P i przytrzymaj np. na 5000,6000 obr. Zobaczysz co się dzieje za samochodem.

 
Zrobiłęm jak pisałeś i no czarna chmura jest ale dopiero po odjeciu gazu. Jak trzymany na gazie to nic nie ma, tylko jest taki bardziej czarny dym ? Na pewno nie biały/niebieskawy/siwy etc. taki jak dizel na przelocie 
 
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Nemo pisze:3 sty 1970, o 23:45 Wszystko to co napisałeś ( rozrządu bym nie ruszał )...cena pierścieni z polifta coś koło 1300zł na amayama , w serwisie 2900, do tego dojdą Ci uszczelki kolektorów ssących ,wydechowych i inne -myślę,że znów z 700zł. Do tego kompleksowa regeneracja głowic z 1500-2000. Robota mechanika. Tak na szybko licząc zapewne koło 7 tyś ,ale mogę się mylić.PS Nie liczę rozrządu. Jeśli ktoś ma dokładne wyliczenia to niech napisze bo ja podałem tak pi razy drzwi.

 
czym się różnią pierścienie z polifta i przedlifta ? Szlif głowic za 1,5-2k? skąd takie ceny ?
 
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

teraz sobie przypomniałem. Dym jest taki jak mieszanka paliwowa nie jest spalana w pełni (pewnie przez te zaolejone świece)
 
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Nemo 77 »

Czym się fizycznie różnią to nie wiem. Jak zerkniesz e lexus parts catalog to numery mają inne. Muszą się czymś różnić skoro problem wyeliminowano. Jak napisałeś,że dym jest czarny po odjęciu gazu to może uszczelniacze Ci siedzą a nie pierścienie. Jakbyś miał siwy przy dodaniu mocnym gazu to wtedy obstawiałbym pierścienie. A za ile liczysz szlif głowic ? Ostatnio robiłem kompleksowo głowicę z Corolii E12 i policzono mi 800zł. Powiem Ci tak: GS rozpieścił mnie przez 5 lat bezawaryjnej jazdy ,jednak problem pierścieni w nich jest znany. Pytanie co chcesz osiągnąć . Dobrze by było żeby po zrobieniu głowic i wymianie pierścieni problem zniknął. Gorzej jeśli tak nie będzie. Nie wiem jak to jest z tulejowaniem cylindrów więc się nie wypowiem. Powinno się tak zrobić przy wymianie pierścieni.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości