Lexus RX 500h opinie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Lexus RX 500h opinie

Post autor: mcendrju »

Cześć wszystkim,

ostatnio wziąłem sobie na dzień RX 500h do testów. Jako, że nie mam tutaj jeszcze jakichś dokładnych opinii o tym aucie to postanowiłem założyć ten temat.

Wygląd
Miałem kolor szary i wersja F Sport Edition. Ten kolor z czarnymi felgami pasuje bardzo dobrze w mojej ocenie.
Wnętrze - miałem czarne wnętrze i jest strasznie nudne, alcantara (czy tam co to jest) nie powala, wszystko ciemnoszare/czarne sprawia, że nie widać w środku tych 400k PLN...
W mojej ocenie RX IV jest w środku bardziej premium ale pewnie musiałbym sprawdzić po prostu wnętrze z 350h/450h z jasną tapicerką.

Komfort
Siedzenia są twarde. Pod tyłkiem jeszcze w miarę miękkie, ale boczki i oparcie bardzo twarde, pompowanie odcinka lędźwiowego to jakby obracać kamień. Boczki siedzeń mają takie wzmocnienie plastikowe w środku, jest to ok jak się siedzi, ale przy wychodzeniu, jak obracam się na siedzeniu to wbija się to w podudzie.
Wyciszenie jest na wysokim poziomie. Jakiś szum przy wysokich prędkościach w okolicy lusterek. Ale generalnie to nie wiadomo czy się jedzie 50km/h czy 150km/h - trochę to niebezpieczne.

Multimedia
Tutaj nie ma się chyba co rozpisywać bo to w każdym RX takie samo. Generalnie jako użytkownik RX IV, mam mieszane uczucia co do komfortu obsługi RX V. Zapewne kwestia przyzwyczajenia - tak jak w NX.
Problem taki, że nie ma tutaj przełącznika trybów jazdy -  w aucie FSport trzeba klikać w ekran - to jest porażka!

Najważniejsze - Prowadzenie, napęd
W zasadzie to część, o której chyba tutaj trzeba by najwięcej napisać.
Po pierwsze, zawieszenie jest bardzo komfortowe dopóki nie najedziemy na dziurę. W zasadzie drogi takie typu "krajobraz marsa" to robią z tym autem co chcą. Zawieszenie wali niemiłosiernie i czuć to w środku, auto nie amortyzuje należycie - mam porównanie z RX 300. Nie żebym przesadzał, ale miałem do czynienia z twardymi autami - Sporo czasu jeździłem Toyotą Celica VII na obniżonym zawiasie.
Ale coś za coś bo przekłada się to na bardzo dobre prowadzenie, niektórzy mówią, że nie jest sportowe... wg mnie to jest SUV i w tym zakresie jest bardzo sportowy. Do tego koła skrętne dają radę, czuć lepszą zwrotność, np wchodzenie w ślimaki na zjazdach z ekspresówki, gdzie dla normalnego auta 60-70km/h to dużo, to tam w ogóle tego nie czuć.
Do tego parkowanie to bajka. Parkowałem dokładnie na swoim miejscu na parkingu i potem tak - żałuję, że nie ma tego w RX 300. Starym RXem muszę na prawdę "wyjechać o jedno miejsce dalej jak chcę wjechać tyłem niż 500H. To na prawdę dużo. Mam wrażenie, że parkowanie nie rożni się dużo od manewrowania Citroenem C3 żony.

Silnik - napęd jest po prostu zajebisty. Mocy nie brakuje wcale. "Stałe" przyspieszenie w każdym zakresie prędkości. Dźwięk jest też bardzo sympatyczny, a przekładania hydrauliczna na pewno szybsza niż ta w RX 300, ale właśnie ja jestem zwolennikiem zmiany biegów w automacie, więc uczucie którego nie uświadczymy w innych hybrydach Toyoty. Na prawdę już więcej mocy nie potrzeba w aucie, które ma być na co dzień.

Podsumowując, mam trochę mieszane uczucia, nie poczułem jakieś mega zmiany przesiadając się ze "starego" RXa. Może Wersja OMO daje lepszy feeling premium. Za to napęd jest świetny, z drugiej strony, pytanie czy potrzebny? Od zawsze lubiłem sportowe auta, ale chyba sportowy SUV to taka świnka morska.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: pss »

Jak już piszesz o "premium" to najmniej premium jest łączenie przodu ( grilla ) z maską co najbardziej widać w wersji białej.
W czarnym już tego tak nie widać mocno, ale tak to jak by ktoś podstawił chińskie plastikowe auto...

Wykończenie wnętrza poprzedniej wersji było trochę "bogatsze" patrząc na materiały, ale takie mamy czasy.
Nie przyczepił bym się tu już, bo jest ok patrząc po konkurencji :)

ps. tak suv to świnka morska i ja nie rozumiem już czemu obniżają to coraz bardziej, dają mniejsze profile opon etc.
Widziałem nową Toyotę Land Cruiser na rzutach i to może być ciekawy produkt ;)
arek44
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2022, o 14:23
Model Lexusa: niestety brak
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: arek44 »

Czy Lexus już swoich nowych egzemplarzach, modelu RX500h, poprawił komfort i wyciszenie  zawieszenia ???? Pytanie kieruje do osób, które nie dawno kupiły, lub testowały RX500h ???
 
 
 
 
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »

arek44 pisze: 12 gru 2023, o 23:15 Czy Lexus już swoich nowych egzemplarzach, modelu RX500h, poprawił komfort i wyciszenie  zawieszenia ???? Pytanie kieruje do osób, które nie dawno kupiły, lub testowały RX500h ???
 
 
 
 

 
Nie wiem w jakim znaczeniu "poprawił", czy chodzi o poprzednie modele? Nie jeździłem, więc trudno mi powiedzieć, natomiast z RX500h nie mam problemu z wyciszeniem zawieszenia, chodzi bardzo cicho, komfort jest też dość wysoki, choć ponoć ustępuje BMW czy Mercedesowi, dla mnie póki co, komfort jest w tym zakresie wysoki

 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: piotrulec »

arek44 pisze: 12 gru 2023, o 23:15 Czy Lexus już swoich nowych egzemplarzach, modelu RX500h, poprawił komfort i wyciszenie  zawieszenia ???? Pytanie kieruje do osób, które nie dawno kupiły, lub testowały RX500h ???
 
 
 
 

 
zdecydowanie poprawił.

Ja mam zupełnie odmienne odczucia z jazdy RX IV, jest to kanapa do jazdy na wprost, czuć że samochód zrobiony na rynek amerykański. Szybkie łuki , zjazdy z autostrady , w takich miejscach samochód nie prowadzi się pewnie z tendencją płużenia przodem. Do BMW X5 bez podejścia, dla mnie to najlepiej prowadzące się SUV na rynku. Trzy lata temu rozglądałem się za nowym samochodem , jeździłem volvo XC90, BMW X5 i RX IV, w tym zestawieniu Lexus był najsłabszym samochodem pod każdym względem jedyne czym mógł konkurować to ceną. RX IV , był już przestarzały.
Natomiast RX V gen, prowadzi się już zadowalająco, choć nadal nie tak dobrze jak BMW. Ale trzeba też zauważyć ze 500H czyli najszybsza wersja RX, ma porównywalne osiągi do X5 z najsłabszym dieslem w ofercie  :szok:
Natomiast porównując , wyposażenie i jakość wykonania to lexus jest tańszy o ponad 100tys zł na porównywalnym poziomie wyposażenia i to mnie przekonało do RXa , jedyne czego mi brakuje z wyposażenia , to braku masażu foteli, super sprawa w dalekie trasy.
Co do spadku jakości, to w BMW na przestrzeni 3 lat skóra indywidual jest taka jak standardowa 3 lata temu, a teraz w standardzie jest cerata. W samochodzie o wartości kawalerki pod miastem to nie powinno mieć miejsca. Dopłata do skóry indywidual to ponad 11tys . 
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: pss »

Lexus i Volvo ( Volvo ma o ponad roku ogromne rabaty ) są po prostu najtańsze w tych segmentach.
W Niemczech jest trochę drożej, mercedes podbił już praktycznie do cen Porsche - patrząc na brak rabatów.
Niemcy mają ogóle problem z zachowaniem tego "premium" i bazowe modele mają dość biedne wyposażenie, a wszystko podbija się konfiguratorem...
Ten z roku na rok mam wrażenie, że robi się większy...
Przeglądałem w weekend konfigurator audi q8 i tam lakier perłowy kosztował 25k, gdzie w lexusie jest w standardzie ...

Wystarczy wsiąść do lexusa ux, a do audi q3... to q3 takie normalne wygląda jak skoda na flocie :P
Marslo
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Marslo »

Mysle, ze kupowanie Lexusa dla walorow jazdy sportowej jest nieporozumieniem.
500h to najbardziej " sportowy" sposrod Lexusow RX piatej generacji, ale jesli ktos naprawde stawia sportowe wlasciwosci jezdne na pierwszym miejscu powienien patrzec raczej  w kierunku Porsche czy BMW.
Z tym, ze w budzecie RX 500h ( tj ok 400 tys pln ) to dostanie dobrze wyposazonego Macana 2.0 albo X3  z silnikiem szesciocylindrowym ( tzw miekka hybryde z bateria 8kW, szkoda , ze takiego polaczenia nie ma  w Leksusie ).
I do tych aut powinno sie porownywac RX 500h. Zarowno X5 o podobnym wyposazeniu , a tym bardziej Cayenne sa duzo drozsze . Czy warte swojej ceny? Mz nie.

Za to jesli ktos chce kupic nieco usportowione, komfortowe i niezawodne auto klasy SUV , ktore daje szanse na 10 letni okres gwarancji do przebiegu 185 tys pod warunkiem regularnego serwisowania w ASO to konkurencji na rynku nie ma.

Jesli o mnie chodzi to 500h jest zbyt paliwozerny , to regres w stosunku do RX 450h F Sport IV gen, w dodatku z 4 cylidrowym silnikiem. Musimy sie powoli przyzwyczajac, za za 10 lat auta spalinowe odejda do lamusa i logicznym krokiem jest zakup obecnie wersji plug-in na kolejne 6-8 lat. No chyba ,ze ktos nie ma mozliwosci ladowania baterii w domu lub w pracy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: piotrulec »

przesadzasz z tym X3 w cenie RX 500H.
BMW i audi dają rabaty na poziomie 20% za wejście do salonu.
ja na X5 dostałem 24% rabatu , na RX 25%
tak naprawdę to miałem zamówione bmw X5 i gdy podpisalem już leasing to okazało się że diler sprzedał mój samochód komuś innemu. To mnie zniechęciło do zakupu X5 i podjechałem zobaczyć co w konkurencji i tak trafiłem na bardzo dobrą ofertę na RXa dostępnego od ręki.
Była jeszcze kwestia wsiadania do samochodu , bo do lexusa super łatwo się wsiada i ma osłonięte progi. Zamawiając bmw wiedziałem że progi są duże i brudzą nogawki , dlatego zamówiłem wersję z pneumatycznym zawieszeniem, liczac na to że obniżę auto na sam dół i wtedy sa sie normalnie wysiadać. Jednak gdy poliftowe X5 trafiło do salonów okazało się ze jak otwierasz drzwi to automatycznie poziomuje go do połowy wysokości i wychodzenie zwłaszcza dla drobnej kobiety , jest mega nie wygodne. I tak naprawdę to zadecydowało o rezygnacji z X5 na korzyść RXa
Marslo
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 9 paź 2022, o 15:22
Model Lexusa: RX 450h+ , NX 450h+
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Marslo »

Syn wlasnie rozwaza zakup nowego auta. Na stockowe BMW oferowano mu 15-18% , na zamawiane 10-11%.
W Porsche na Macana 6% na konfigurowane, a do 15 % na stockowe.
Moze u Ciebie daja wieksze rabaty.
Obecnie stockowe 500h w nieco ubozszej wersji Performance mozemy jako lojalny klient marki dostac w granicach 365-370 k pln z rabatem flotowym.
Tyle mniej wiecej kosztuja po  rabatach bogato wyposazone modele  modele konkurencyjnych aut, ktore wymienialem,  jesli je dzis zamowic, a nie brac to co dostepne.
Ale syn uparl sie na BMW;)
 
 
 
 
 
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: piotrulec »

Marslo pisze: 19 gru 2023, o 07:19 Syn wlasnie rozwaza zakup nowego auta. Na stockowe BMW oferowano mu 15-18% , na zamawiane 10-11%.
W Porsche na Macana 6% na konfigurowane, a do 15 % na stockowe.
Moze u Ciebie daja wieksze rabaty.
Obecnie stockowe 500h w nieco ubozszej wersji Performance mozemy jako lojalny klient marki dostac w granicach 365-370 k pln z rabatem flotowym.
Tyle mniej wiecej kosztuja po  rabatach bogato wyposazone modele  modele konkurencyjnych aut, ktore wymienialem,  jesli je dzis zamowic, a nie brac to co dostepne.
Ale syn uparl sie na BMW;)
 
 
 
 
 
 

 
w BMW trzeba im udowodnić że posiadasz inne luksusowa samochody , najlepiej bmw . Mi dali 24% na X5 miesiąc temu , ale trzeba im wysyłać dowody rej. i polisy ubezpieczeniowe.
W lexusie , żeby dostać rabat flotowy wystarczy oświadczenie z wykazem samochodów i nr rej. Mi dali 25%, jeśli co to jakoś pomoże to negocjuj.
Pamiętam jak kupowałem swoje pierwsze BWM, pojechałem do salonie jaguara i bardzo chciałem XE, samochód zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, już nawet nie chciałem jechać sprawdzać jak jeździ konkurencja, ale zażądałem o obniżenie ceny o 20tys. a handlowiec mnie zlał, powiedział że może zawnioskuje o 5 tys., ale raczej się nie zgodzą.
Następnego dnia pojechałem do BMW i po jeździe próbnej i dogadaniu rabatowania wpłaciłem zaliczkę na serię 5, standardowo ok 8tys zl, Po jakimś tygodniu , dzwoni do mnie handlowiec z jaguara, czy się zastanowiłem, powiedziałem że tak kupiłem bmw, a on że da mi ten 20tys rabatu i dodatkowo odda zaliczkę jaką wpłaciłem za bmw , czyli łącznie minus 28tys.  
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości