Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Ralhus❄️
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2023, o 12:56
Model Lexusa: RX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: Ralhus❄️ »

Czy udało się komuś na wyłączyć na stałe, alerty ograniczeń prędkości w nowym Lexusie RX?
Uprzedzając niepotrzebne komentarze. Działa to kiepsko, do tego dźwięki mnie rozpraszają i chciałbym mieć możliwość wyłączenia systemu w samochodzie za prawie pół miliona.
arek44
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2022, o 14:23
Model Lexusa: niestety brak
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: arek44 »

Wymóg Uni Europejskiej. Obowiązkowy system ostrzegania o przekroczeniu prędkości musi być stosowany we wszystkich nowych autach, które zostały homologowane po 1 lipca 2022 roku. Od 2024 r. każde cztery kółka, nawet jeśli jest to Fiat 500 technologicznie pamiętający jeszcze przystąpienie Polski do strefy Schengen, będzie musiało mieć taki gadżet. Legalnie wyłączyć na stałe się nie da.
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: piotrulec »

Ralhus❄️ pisze: 13 gru 2023, o 13:07 Czy udało się komuś na wyłączyć na stałe, alerty ograniczeń prędkości w nowym Lexusie RX?
Uprzedzając niepotrzebne komentarze. Działa to kiepsko, do tego dźwięki mnie rozpraszają i chciałbym mieć możliwość wyłączenia systemu w samochodzie za prawie pół miliona.

 
mam to samo, w BMW można wyłączyć i pamięta nasz wybór! w RXie można wyłączyć , ale nie zapamiętuje naszego wyboru. Zgasisz samochód i zapalisz ponownie i automatycznie włącza ten sygnał dźwiękowy, masakra jakaś.
To taka sama głupota jak funkcja pamięci ustawień fotela tylko gdy przekładnia biegu jest na "P", gdy jedziesz , a nawet stoisz na światłach, ale masz wybiera biegów na "D" , nie możesz zaprogramować pozycji fotela, ani przestawić w wybraną, trzeba robić to ręcznie klawiszami na fotelu, bo one działają zawsze.
arek44
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2022, o 14:23
Model Lexusa: niestety brak
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: arek44 »

To jest, że względu na  bezpieczeństwo, gdybyś w czasie jazdy niechcący dotknął przycisk od pamięci fotela, aby wtedy fotel np nie zaczął się oddalać od kierownicy( drugi kierowca niskiego wzrostu).
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: piotrulec »

arek44 pisze: 14 gru 2023, o 18:04 To jest, że względu na  bezpieczeństwo, gdybyś w czasie jazdy niechcący dotknął przycisk od pamięci fotela, aby wtedy fotel np nie zaczął się oddalać od kierownicy( drugi kierowca niskiego wzrostu).
 

 
tak samo możesz niechcący przycisnąć klawisz przy fotelu, tylko że te przy fotelu działają ;)
Ktoś chciał dobrze , ale nie przemyślał tego do końca. Odblokowanie systemu powinno być gdy pojazd się nie porusza, a nie by skrzynia jest w pozycji "P", czasami chcę poprawić to ustawienie stojąc na światłach i musze zmieniać na "P" żeby zaktualizować pozycję fotela  :doh:
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: piotrulec »

to jest bzdura, u mnie na osiedlu jest ograniczenie do 50km/h, a ten system wyświetla ograniczenie do 30km/h i ciągle alarmuje. Mimo że nie ma znaku z takim ograniczeniem, a google maps pokazuje w tym miejscu limit 50km/h. Zgłosiłem do to producenta, ale do tej pory mi nie odpowiedzieli
laurawoods
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2024, o 06:20
Model Lexusa: RX. SUV
Skąd:: New York
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: laurawoods »

Ralhus❄️ pisze: 13 gru 2023, o 13:07 Czy udało się komuś na wyłączyć na stałe, alerty ograniczeń prędkości w nowym Lexusie RX?
Uprzedzając niepotrzebne komentarze. Działa to kiepsko, Buckshot Roulette do tego dźwięki mnie rozpraszają i chciałbym mieć możliwość wyłączenia systemu w samochodzie za prawie pół miliona.


 
Nigdy nie zastanawiałem się nad potencjalnymi zagrożeniami wynikającymi z wyłączenia alertów o ograniczeniach prędkości w moim samochodzie. Wyłączenie takich funkcji może zagrozić bezpieczeństwu nie tylko osobistemu, ale także innych uczestników ruchu.
 
 
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: q3_ »

W odróżnieniu od dwóch poprzednich postów ja uważam że od wyrobienia świadomości jest kurs na prawo jazdy a dla zachowania się bezpiecznie i zgodnie z przepisami na drodze potrzebne jest włączenie myślenia u kierowcy. Moim zdaniem takie systemy wymyślają ludzie którzy sami nie korzystają z samochodu (na przykład są wożeni rządowymi limuzynami za nasze pieniądze) i nie mają pojęcia jak takie systemy potrafią wkurzać kierowców wpływając negatywnie na bezpieczeństwo. Skoro już są to powinno dać się je łatwo wyłączać.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

qbasob
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2024, o 15:03
Model Lexusa: LBX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyłączenie RSA w nowym Lexusie RX500H

Post autor: qbasob »

W ogóle te dwa posty wyglądają jak napisane przez boty.

Co do RSA też będę szukał sposobu, bo LBX na którego czekam też ma to wymuszone i już z recenzji widzę, że będzie mnie to irytować.
I żeby nie było, nie chodzi mi o bezkarne przekraczanie prędkości. Chodzi mi o to, że ten system działa źle. Zaczyna pikać, kiedy jedziesz licznikowe 51km/h w zabudowanym; kiedy nie zorientuje się, że skrzyżowanie odwołało 70 i każde ci kolejne 10 kilometrów jechać 70 mimo że już jest 90; kiedy zobaczy ograniczenie na drodze zbiorczej i myśli, że dotyczy autostrady.
Gdyby dało się konfigurować próg ostrzeżeń i sposób ostrzegania w zależności od przekroczenia (np. do 20km/h tylko komunikat na ekranie, do 40km/h wibracja kierownicy albo pedału, powyżej pikanie) to może byłbym w stanie na tym jeździć mimo powyższych ułomności.
Mam nadzieję, że UE jeszcze pójdzie po rozum do głowy, bo system w tak restrykcyjnej formie będzie po prostu przez kierowców wyłączany przed każdą jazdą.
Zamówiony: 17.07.2023
Przetwarzanie zamówienia: 23.12.2023
Produkcja: 15.01.2024
Opuścił fabrykę: 30.01.2024
W transporcie: 19.03.2024
U dealera: 10.04.2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości