Lexus gs300 paliwo e10

ODPOWIEDZ
Georgethemonkey
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2023, o 22:58
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Lexus gs300 paliwo e10

Post autor: Georgethemonkey »

Szanowni forumowicze. Mam pytanie, czy ktoś z użytkowników Lexa gs 300 dotarł do informacji mówiącej o kompatybilności silnika  3GR-FSE z paliwem e10. Rzekomo samochody wyprodukowane od stycznia 2005 do września 2007 r się nie łapią🥺https://check-vehicle-compatibility-e10 ... urer/Lexus
​​
Mój jest z czerwca 2007. Nie mogę nigdzie doszukać się info (włącznie ze stronami anglojęzycznymi) co ewentualnie mogłoby się uszkodzić/szybciej zużyć. Wszystko tak czy siak podlega procesowi starzenia, ale chciałbym wiedzieć co jest powodem umieszczenia informacji o braku współpracy silnika/komponentu właśnie z tego przedziału czasowego. Czyżby w tym czasie korzystano z pomp paliwowych albo wtrysków z innego materiału? Czy co? Dziękuję za wszelką chęć rozwikłania tej zagadki😄
 
FALCO
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 01:50
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus gs300 paliwo e10

Post autor: FALCO »

Ja swojego Ls400 z 2000 roku zawsze tankowałem 98-ką, więc ta nowa mnie kompletnie nie ineresuje. Wszystkim doradzam tankowanie 98 oktan, od 20 lat .......żadnych problemów z układem paliwowym. Stosuję zasadę ; zawsze pełny bak tzn. z garażu wyjeżdżam z pełnym i powrót zawsze przez "CPN" pod domem w celu dopełnienia, nie ma powietrza w baku, to nie ma co się skraplać. Nigdy w żadnym aucie nie miałem problemu z wodą w ukł. paliwowym, czy to zima, czy lato. Polecam
Georgethemonkey
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2023, o 22:58
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Lexus gs300 paliwo e10

Post autor: Georgethemonkey »

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Ostatecznie pewnie tak trzeba byłoby zrobić🙂 Byłem tylko ciekaw, jaki element układu auta byłby podatny na e10😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości