Ceramika na lakier

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
plmilmar
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2024, o 16:14
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Dolny Śląsk
Kontakt:

Ceramika na lakier

Post autor: plmilmar »

Dzień dobry, czy zakładaliście ceramikę na lakier swoich Lexusów?
Ja założyłem i mam wątpliwości czy faktycznie jest :(
Może jest ktoś kto mi pomoże :)
 
Obrazek
 
 
Ostatnio zmieniony 27 sty 2024, o 16:25 przez plmilmar, łącznie zmieniany 3 razy.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: Klaudiusz »

Lakier jest juz zabezpieczony warstwa nierysujaca sie. Chyba w pierwszy roku szkoda kasy.
plmilmar
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2024, o 16:14
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: plmilmar »

Klaudiusz pisze: 27 sty 2024, o 16:19 Lakier jest juz zabezpieczony warstwa nierysujaca sie. Chyba w pierwszy roku szkoda kasy.

 
Ok "mleko się rozlało", ceramikę już mam, nie wiem czy na pewno
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: Nex »

Ceramika to idealny sposób na wyciąganie od ludzi kasy. Uważam że nie warto. Idziesz do sklepu, kupujesz pastę i lecisz w domu. Godzinka roboty i lakier zabezpieczony. Może nie tak trwałe jak Ceramika ale wychodzi za 50-100 zł a nie kilka tysiecy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: I.Q. »

Ceramika nie zabezpiecza lakieru, a tylko pomaga w utrzymaniu. jedynym sposobem, zabezpieczenia lakieru jest folia ppf
OPM
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: OPM »

Folia PPF też idealna nie jest. Może tak samo się uszkodzić a wtedy degradacja szybko postępuje i trzeba wymieniać cały element.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: Ghotti »

Ktoś tu kiedyś pisał że po wyjechaniu z fabryki samochód ma już jąkać powłokę ceramiczna także chyba słaby deal
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: mcendrju »

Ceramika jest dobrą ochroną na ptasie odchody. Na pewno pomoże przetrwać lakierowi dłużej niż jakby jej nie było, co nie znaczy, że nie będzie wżerów po czasie.

Ja mam takie doświadczenie, że w starym NX (bez ceramiki) to wżarło mi na słońcu po paru godzinach, a w RX (z ceramiką) miałem ślady po tym jak wróciłem z dwutygodniowych wakacji - po dobrym dogłębnym myciu nie widać problemu zbytnio.

Trochę lepiej się myje auto, chociaż brud nie schodzi bez gąbki.

Zamiast ceramiki można używać coaty w sprayu na mokro i częściej myć auto, i je ponownie nakładać, efekt odpychania brudu podobny.
to jest fantastyczne: https://gyeonpolska.com/wszystkie-produ ... tcoat.html

Jak ktoś często wciska się na parkingi do marketów, gdzie ludzie myślą, że zakres otwarcia ich drzwi ogranicza tylko przeszkoda w postaci innego auta, to niestety nic na to nie pomoże, co najwyżej czasem folia.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Awatar użytkownika
WK7532
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 lis 2023, o 12:02
Model Lexusa: NX350h Omotenashi (bez Lux)
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: WK7532 »

Dziś wysłałem maila do sprzedawcy czy lakier jest zabezpieczony, w ofercie oraz zamówieniu była nieodpłatnie ujęta ta opcja :"powłoka chroniąca lakier przed drobnymi zarysowaniami" - mam lakier biała perła. W odpowiedzi otrzymałem, ze takowe zabezpieczenie jest wykonywane odpłatnie 3075,00 brutto.
tomko
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 lis 2023, o 15:49
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ceramika na lakier

Post autor: tomko »

WK7532 pisze: 29 lut 2024, o 16:02 Dziś wysłałem maila do sprzedawcy czy lakier jest zabezpieczony, w ofercie oraz zamówieniu była nieodpłatnie ujęta ta opcja :"powłoka chroniąca lakier przed drobnymi zarysowaniami" - mam lakier biała perła. W odpowiedzi otrzymałem, ze takowe zabezpieczenie jest wykonywane odpłatnie 3075,00 brutto.

 
Ta powłoka jest w standardzie we wszystkich wersjach, tylko ona nie ma właściwości hydrofobowych, więc lakier nie jest łatwiejszy w utrzymaniu. Sądząc po cenie, to co ci proponują to ceramika. Moim zdaniem wystarczy dobry wosk, jak się lubisz sam bawić to wystarczy 150 zł, jeśli wolisz zlecić to jakieś 500.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości