Jaki TV do PS3 ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Lex

Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

Niedługo comeback on-line na PS3 w nowej miejscówce wiec i szkiełko musi być też nowe dlatego zwracam się do znawców tematu lub po prostu osób znających się choć trochę na TV , jaki wybrać i czym się kierować przy wyborze bo sprzedawcy w sklepach typu media czy satu tak mi namieszali w głowie że się kompletnie pogubiłem . Wiem na pewno że musi to być roz. 46-50 cali , LED z 3D do coraz częściej pojawiających się tytów na PS3 . Mam na oku jednego kandydata jest to model LG47LW570S ma pasywne 3D 47cali ale to tylko LG nigdy nie miałem do czynienia z tą firmą więc nie wiem czego się spodziewać .
Kiedyś słyszałem opinie o LG że są strasznie słabo doświetlone np. stare LCD LG wyświetlają obraz ciemniej od PLAZMY które są i tak strasznie ciemne może tego w nowych modelach już nie ma , doradźcie coś z czego będę zadowolony lub co już jest sprawdzone .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ED5ZFieh ... re=related[/youtube] :sarcastic:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

Tylko i wyłącznie plazma Panasa. Jak chcesz z 3D to np model TX-P50VT30
Choć ja osobiście bym sobie odpuścił 3D bo to kupa jest , lepiej się wybrać do IMaxa na film w 3D. Poza tym za rok dwa do sprzedaży wejdą TV do których nie potrzeba okularów, już na targach pojawiają się takie TV, więc po co się pchać w te glassy.

Jeśli chodzi o LCD to do grania średnio się one nadają z powodu input laga czyli opóźnienie obrazu pojawiającego się na TV względem tego co jest generowane przez urządzenie. O ile w jakiś prostych grach nie ma to znaczenia to przy graniu online np w FPSy już skutecznie psuje zabawę.

Sam bawię się na LCD Samsunga model LE-52A656 i chętnie bym go zamienił na plazmę Panasa pomimo że to LCD z wyższej półki.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: hesus »

ostatnio miałem podobny problem. Plazmy panasa są świetne i stosunek cena/jakość na pewno mają bezkonkurencyjny. dla mnie jednak 2 rzeczy je zdyskwalifikowały - po pierwsze bzyczenie... co prawda celowałem w G30, jednak slyszalem to cholerstwo juz w sklepie, a sprzedawca z rozbrajającą szczerością powiedzial ze kazda plazma bedzie mniej lub bardziej bzyczec... ja duzo gram wieczorami i wyciszonym miejscu takie coś by mnie do szału doprowadzało :) druga sprawa - powidoki... ja kupowałem TV tylko do PS3 i Kompa - czyli granie ze statycznymi elementami GUI na ekranie, czyli najbardziej narażony na powstawanie powidoków tryb użytkowania... niby te najnowsze serie mają ograniczone ich powstawanie + specjalne tryby służące do ich niwelowania, jednak doszedłem do wniosku ze przy takim sposobie użytkowania nie ma co liczyć na "może u mnie bedzie lepiej" :)

potem jak sie z plazm wyleczyłem przyszła polej na LEDy i tu kolejne rozczarowanie - 98% modeli w moim zasięgu finansowym to były nieszczęsne EDGE-Ledy, i jeszcze nie widzialem takiego, który ma sensownie wyglądającą czerń, czy równomierne podświetlenie... więc zaczęło się szukanie czegoś z tradycyjnie podświetlaną matrycą, lub FULL Leda z local dimmingiem - pierwsze to były zazwyczaj starsze modele budżetowe i tylko Sony-EX500 wyglądał na grający poprawnie, natomiast fullLedy to była zazwyczaj półka przekraczająca moje możliwości cenowe.... koniec końców w pewnym momencie trafił mi się fullLED PFL9705h od Philipsa w zadowalającej cenie i taki obecnie gosci u mnie w pokoju - TV też ma swoje wady, takie jak efekt halo, czy nie do końca przemyślany pilot + menu, ale uważam że w tej cenie nic ciekawszego nie byłbym w stanie znaleźć...

co do 3D zdanie mam jak kolega wyżej - w obecnej formie to tylko dodatkowe wyciąganie forsy dające w sumie mizerny efekt, nie wspominając o problemach z bolącymi oczami i głową.

sumując te wypociny - TV idealnego nie kupisz, każdy będzie mieć jakieś wady :) ale skupiałbym się albo na plazmach od panasa jeśli zaakceptujesz pewne wady samej technologii, albo na Full Ledach :) powodzenia.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

Moi rodzice mają starszą plazmę Panasa model TH-42PV8P i dziwne bzycznie występuje ale słyszalne jest tylko jak się wsadzi łeb za TV, gdy jest jakiś dźwięk jest ono niesłyszalne. Co do powidoków to nie zauważyłem takowych pomimo że zdarzało się że PS3 było odpalona po kilkanaście godzin w ciągu doby.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: hesus »

na hdtv.com.pl są całe wątki poświęcone bzyczeniu nowych plazm panasa - jednych doprowadza to do szału, inni nie potrafią zaobserwować zjawiska. jest to coś co najlepiej samemu stwierdzić - kazdy ma inną granicę tolerancji...
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Rici »

LG to kupa co widziałeś tez u mnie :) i ogladałem film na LG led tv i tez bez rewelacji. Nie wiem jak plazmy ale led Philips byłby teraz moim wyborem, padłem na kolana jak zobaczyłem obraz. Zresztą nowe Samsungi tez robią wrażenie a co do 3d to toshiba już za 2 miesiące wypuszcza model do którego nie potrzeba okularów, a znając życie to zaraz inne firmy bardzo szybko polecą za Toshibą
Obrazek
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: lassar@tlen.pl »

ja tez mialem taki problem i po dlugich poszukiwaniach zdecydowalem sie na .... projektor. Teraz mam ponad 100 cali wybornego obrazu :)
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: hesus »

Ledy Philipsa z serii 9xxx, czyli z pełnym podswietleniem moge polecić z czystym sumieniem - czerń jest bezbłędna :) oprócz tego fajnym ficzerem w philipsach jest ambilight - coś co początkowo uznawałem za zbędny bajer z którego pewnie wcale nie bede korzystać, szbko mnie do siebie przekonało. grając wieczorem fajnie optycznie powiększa ekran i buduje klimat. przykładowy screen:

Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

projektor fajna sprawa zwłaszcza LEDowy wtedy nie trzeba się martwić lampą, ale potrzeba ciemnego pomieszczenia, bo w dzień obraz jest strasznie wyblakły i średnio to wygląda.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: forest »

Lex ja czaje się na TEGO ... i innego nie widze u siebie, bo cena jak za 60" to jest mega śmieszna :wink:
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości