Jaki TV do PS3 ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Lex

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

Widzę że temat rozwojowy i może być przestrogą przed zakupem gniota , trochę mnie dziwi zachwalanie PLAZMY tym bardziej że grałem przez jakieś dwa lata na 42" samsu i miałem dość słabych kolorów i rozmazanego obrazu , braku ostrości wiec zakupiłem dodatkowo LCD 32" sonaka za grosze z jakiejś wyprzedaży po tym PS3 już nigdy nie było podłączone do PLAZMY , wiem że dzisiejsze plazmy to już nie to samo co było 6 lat temu ale nawet dziś jak się idzie do sklepu i jest cały ciąg TV i lecą na jednym sygnale w których Ja od razu widzę które to plazmy z powodu kiepskiej jakości obrazu w porównaniu z LED .
Ja wymagam od szkiełka max jasności i ostrości wydaje Mi się że plazmy tego nie dają są dla mnie dużo ciemniejsze i te ekrany szklane w których widać swoje odbicie i wszystkie jasne punkty w pokoju a dzienne światło to obraz totalnie zabija , sprawdzę w najbliższy week PLAZMY panasa bo może się mylę może ta firma odbiła od innych tak by stanąć do boju z LED-em . Dobrze że wbijacie modele które widzieliście w akcji u siebie lub zgarniają dobre recenzje , news o tym że toshi pociśnie 3D bez glasów totalnie mnie zaskoczyła .
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: forest »

ktoś mi kiedyś powiedział...
"jeśli chcesz mieć kino w domu to kup plazme, a jeśli chcesz mieć TV w domu to kup LCD"

ja na 3D bez glassów sie nie jaram bo 3D to dla mnie bajer i wątpię żebym "Wiadomości" oglądał w 3D ;)
teraz najważniejsze zeby TV był duży i miał konwerter z 2D na 3D i z 3D na 2D :D

aha, jeśli bedziesz uderzał w duży rozmiar jak ja (60") to LCD w tych calach chyba nie dostaniesz... tylko plazmy. (chyba)
SC430 '2002
Lex

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

hesus pisze:Ledy Philipsa z serii 9xxx, czyli z pełnym podswietleniem moge polecić z czystym sumieniem - czerń jest bezbłędna :) oprócz tego fajnym ficzerem w philipsach jest ambilight - coś co początkowo uznawałem za zbędny bajer z którego pewnie wcale nie bede korzystać, szbko mnie do siebie przekonało. grając wieczorem fajnie optycznie powiększa ekran i buduje klimat. przykładowy screen:

Obrazek
no muszę przyznać że phil robi robotę z tym podświetleniem 46" z taką poświatą może dać wrażenia nawet 55" , tylko jest problem bo model w 46" kosztuje od 6.000 do 8.000 a to już przeginka str :ireful3:
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: prosperopro »

Samsung UE46D6500 ja mam tego gdzies wyczytalem ze najlepsza cena do jakosci narazie jestem zachwycony niestety nie mialem mozliwosci sprawdzenia na ps3 ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: klexus »

miałem okazje grac i ogladac film w 3D, pierwsze 5 min wypas , pózniej juz mieszane odczucia, moze bym i kupił 3D ale na obecną chwile to jak kupować monstrum 600KM jak nie ma gdzie poszaleć
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: maniek_ls400 »

I moje trzy grosze.
Mam w domu 50" Panasonic plazmę kupioną z premedytacją do oglądania filmów a po zakupie konsoli (PS3) także do grania (nie ma jak Kratos odpowiedniej wielkości :biggrin2: .
Drugi TV to Samsung 40" LCD.
Krótko napiszę tak: na samsungu grałem (przez dwa lata) JEDEN raz i myślałem, że mi oczy wypali - na NFS wszelkie połacie piasku i wody z refleksami słońca oślepiają tak, że aż oczy bolą (nie był to wynik przejaskrawienia ustawień, bo oglądając film z DVD na tych samych ustawieniach jest bardzo dobrze).
Na Panasonicu potrafię grać kilkanaście godzin - buczenie i wypalanie nie występują (tv ma już 3 lata). Na tyle obudowy u góry są 4 wiatraki, które co jakiś czas odkurzam. Po włączeniu TV przez chwilę je słychać, ale w trakcie grania zapewniam Cię, że bardziej irytuje mnie głośna praca PS3 (czytanie płyty oraz chłodzenie konsoli) niż TV, który jest niesłyszalny.
Co do wyrabiania opinii na podstawie oglądania tv na wystawie w MM - szkoda czasu i nerwów. W zależności od tego co ma dzisiaj być sprzedawane podkręca się parametry na lepsze, inne tv podłacza się gorszymi kablami itp. Na cytowanym tu forum hdtv jest koleś, który za chyba niewiele bo 400PLN przyjeżdża do Ciebie z wybranymi modelami TV i robi prezentację, pomaga dobrać odpowiedni model do wymagań kupującego, warunków instalacji tv itd.. Moim zdaniem lepiej wydać 400 i być w pełni przekonanym o dobrym wyborze - no chyba, że TV ma być za 1200pln wtedy nie warto.
Technologia 3D - na chwilę obecną jest jeszcze w powijakach i co pół roku będzie nowa moda (tak było z BR i HD). Moim zdaniem trzeba poczekać. Na 3D - do kina tam jest w miarę.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: prosperopro »

U mnie rodzice posiadaja 46" calowa plazme plazma jest super ma swietna barwe koloru czarnego tez stoi w domu od 4-5 lat i niezauwazylem zeby sie cos zmienilo plazma jest firmy LG - firma jako taka ale nie powiem o tv zlego slowa w ciemnych pomieszczeniach polnocno zachodnich nadaje sie zajebiscie szeroki kont widzenia pozwala na ogladanie w duzych grupach. Jedyny - to ze sie grzeje i pobiera duzo pradu. To jeszcze plazma jak tylko wchodzily wiec nie ma 100hz a to jest widoczne. do szybkich filmow i gier jest przecietna. np LCD natomiast nie ma tak szerokiego konu widzenia ale za to mozna ja rozjasnic tak ze wypali galki oczne ;) wiec dobra jest jesli mamy nawprost TV okno ktore swieci w TV lub bardoz nasloneczniony pokoj.
Powiem tak wszystko ma swoje plusy i minusy trzeba dobrze dobrac TV do pokoju w ktorym ma stacj tak jak maniak_ls400 napisal warto dobrac lub poczytac o kazdej technologii na forach lub opinie o telewizorach
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
jojo5151
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 15:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sierpc
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: jojo5151 »

Witam
Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Otóż 3 lata temu kupiłem LCD Sharpa do salonu. Obraz rewelacja, pod warunkiem, że się patrzy prosto w ekran, nieduża zmiana kąta
powoduje blaknięcie kolorów i utratę ostrości, krótko mówiąc kicha. Wkurzyłem się i przeniosłem tv do sypialni, powiesiłem na ścianie na wprost łóżka i jest ok.
Poza tym długie oglądanie lcd powoduje u mnie wypalanie oczu, muszę ściemniać obraz. to tyle, jeśli chodzi o lcd.
Poszedłem do sklepu i kupiłem plazmę Panasa 3D. Obraz jest inny niż lcd, pierwsze wrażenie, to jakby był mniej ostry, ale to jest przekłamanie.
Oglądanie filmów i granie na PS3 na tym telewizorze to bajka, żadnych opóźnień, kolory naturalne, nie sądzę, czy obecnie jest coś lepszego do tych zastosowań, o których mowa.
Mankament to to, iż w jasny dzień muszę przysłaniać żaluzje, ale nie jest to wielki kłopot, poza tym tworzy się odpowiednia atmosfera do gry.
Co do 3D to bym się nie podniecał, żadna rewelacja, oglądałem parę filmów, jest OK, ale wolę iść do kina.
To by było na tyle. Życzę udanego zakupu i pozdrawiam
Lex

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

po oblukaniu neta zauważyłem że panasy mają nędze z wymiarem jest tylko 42" i potem już tylko giganty ale coś tam jest na rzeczy że są w miarę ogarnięte w stosunku do innych firm z póły plazm , przy okazji zainteresował mnie SHARP LC46LU824 Quattron RGB-Y ciekawe czy ten dodatkowy zółtek Y coś daje , oczywiście nie skreślam modelów firmy phila bo do grania funkcja Ambilight to świetny bajer dobrze się może wkręcać wieczorem ale ten bajer musi być w wersji Ambilight Spectra 3 czyli 3-stronna a nie tylko dwóch tak jak to bywa w większości modeli , hesus może kojarzysz jakiś tańszy model 46" z 3-stronnym podświetleniem
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: forest »

z tego co piszecie wynika że do grania najlepiej plazma... i dobrze ;) oczy nie bedą się męczyć i można skupić się na graniu.
też zastanawiałem się nad Ambilight - super bajer, ale moim zdaniem nie jest warte tych pieniędzy...

Lex musiałbyś zobaczyć czy podczas grania bedziesz w ogóle zauważał te oświetlenie dookoła... bo np. ja jak w Media grałem w Uncharted2 na Ambilight to po kilku minutach nie zwracałem uwagi na światełka i słabo je było widać w jasnym pomieszczeniu....

to wszystko kwestia gustu, ale jakbym miał 7k na TV to kupił bym phillipsa bo to fajny bajer jest :D

MAM PYTANIE: zamierzam kupić LG z 3D w 60 cali i minimalnie jak daleko musze siedzieć od TV żebym po kilku latach nie był ślepy... KTOŚ WIE!?
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości