Jaki TV do PS3 ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: lukas78 »

forest pisze: MAM PYTANIE: zamierzam kupić LG z 3D w 60 cali i minimalnie jak daleko muszę siedzieć od TV żebym po kilku latach nie był ślepy... KTOŚ WIE!?
Minimalna bezpieczna odległość od TV to taka, że jak siedzimy przed TV wyciągniemy przed siebie wyprostowana rękę (dłonią próbujemy zasłonić obraz) to patrząc na dłoń obraz z telewizora nie powinien wystawać poza obręb dłoni - inaczej mówiąc patrząc na TV dłonią powinniśmy zasłonić obraz.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: maniek_ls400 »

Lex pisze:po oblukaniu neta zauważyłem że panasy mają nędze z wymiarem jest tylko 42" i potem już tylko giganty ale coś tam jest na rzeczy że są w miarę ogarnięte w stosunku do innych firm z póły plazm
Hehe kolega sie na technologii musi poznać. Plazmy są > 40 są tylko 42 , 50 i wyżej. Wynika to z barier technologicznych więc nie znajdziesz u żadnego producenta plazmy 46" (przynajmniej tak było 4 lata temu).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: maniek_ls400 »

lukas78 pisze:
forest pisze: MAM PYTANIE: zamierzam kupić LG z 3D w 60 cali i minimalnie jak daleko muszę siedzieć od TV żebym po kilku latach nie był ślepy... KTOŚ WIE!?
Minimalna bezpieczna odległość od TV to taka, że jak siedzimy przed TV wyciągniemy przed siebie wyprostowana rękę (dłonią próbujemy zasłonić obraz) to patrząc na dłoń obraz z telewizora nie powinien wystawać poza obręb dłoni - inaczej mówiąc patrząc na TV dłonią powinniśmy zasłonić obraz.
Ta reguła obowiązuje też dla płaskich TV ? Sprawdzam teraz i musiałbym siedzieć prawie 2,5m od monitora (24") - jak tu pracować ? :biggrin2:
Do wspomnianego 50" mam około 2,7m i jest bdb a zdarzało mi się czasem w trakcie giercowania podchodzić na 1,5m :biggrin2:
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: hesus »

maniek_ls400 pisze:
Lex pisze:po oblukaniu neta zauważyłem że panasy mają nędze z wymiarem jest tylko 42" i potem już tylko giganty ale coś tam jest na rzeczy że są w miarę ogarnięte w stosunku do innych firm z póły plazm
Hehe kolega sie na technologii musi poznać. Plazmy są > 40 są tylko 42 , 50 i wyżej. Wynika to z barier technologicznych więc nie znajdziesz u żadnego producenta plazmy 46" (przynajmniej tak było 4 lata temu).
http://www.ceneo.pl/11602835 :) długo sam się na niego czaiłem.

a co do Ambi 3, to wydaje mi się, ze obecnie jest niestety zarezerwowany wyłącznie dla najwyższych modeli philipsa.
Lex

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

kolega maniek_ls400 ma racje że nie mam wiedzy o obecnej technologi dlatego od wczoraj skacze po forach HDTV w poszukiwaniu info o polecanych produktach typowo pod PS3 i muszę powiedzieć że tam jest gorzej niż w sklepach ludziska piszą totalne bzdury a w dodatku używają dziwnych skrótów na przykład że do takich tytów jak (cod,moh,gt5) musi być dobre input lag - co to jest i czemu ma służyć ?
Wiem że z tamtych for nic sensownego się nie dowiem , więc będę czytał i uczył się od użytkowników z naszego forum którzy mają do czynienia z PS3 , np. wiem już że z 3D to sobie dam spokój
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: forest »

klexus ma PS3 i mówił że gra na Samsungu... nic więcej nie wiem :D może zawita to się wypowie, bo słyszałem że coś mu ten TV szwankował
SC430 '2002
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: hesus »

input-lag to najprościej rzecz ujmując opóźnienie pomiędzy wykonaniem przez Ciebie akcji na kontrolerze (np naciśnięcie strzału) a zaobserwowaniem tej akcji na ekranie. czyli im mniej tym lepiej. kwestia zależy już od twojej czułości - są świry, które twierdzą, że opóźnienia rzędu 30-40ms zauważalnie wplywają na komfort ich grania :) dobre plazmy, czy LCDki z powyłączanymi filtrami i innymi bajerami mają te wartość na poziomie ~20ms.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: lukas78 »

maniek_ls400 pisze:
lukas78 pisze:
forest pisze: MAM PYTANIE: zamierzam kupić LG z 3D w 60 cali i minimalnie jak daleko muszę siedzieć od TV żebym po kilku latach nie był ślepy... KTOŚ WIE!?
Minimalna bezpieczna odległość od TV to taka, że jak siedzimy przed TV wyciągniemy przed siebie wyprostowana rękę (dłonią próbujemy zasłonić obraz) to patrząc na dłoń obraz z telewizora nie powinien wystawać poza obręb dłoni - inaczej mówiąc patrząc na TV dłonią powinniśmy zasłonić obraz.
Ta reguła obowiązuje też dla płaskich TV ?
Tak, ta reguła obowiązuje we wszystkich typach TV.
ps. mówimy tu o bezpiecznej (zdrowej) odległości od TV - wiadomo wybór należy do użytkownika.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Lex

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Lex »

hesus pisze:input-lag to najprościej rzecz ujmując opóźnienie pomiędzy wykonaniem przez Ciebie akcji na kontrolerze (np naciśnięcie strzału) a zaobserwowaniem tej akcji na ekranie. czyli im mniej tym lepiej. kwestia zależy już od twojej czułości - są świry, które twierdzą, że opóźnienia rzędu 30-40ms zauważalnie wplywają na komfort ich grania :) dobre plazmy, czy LCDki z powyłączanymi filtrami i innymi bajerami mają te wartość na poziomie ~20ms.
czyli cholernie ważna sprawa w moim przypadku , przed chwilą znalazłem test szkiełka które miałem zamiar zakupić (LG47LW570S) niestety w tym modelu dopada graczy tragiczny input lag na poziomie 90ms i to w trybie GRA , zaczynam chyba kumać temat :sarcastic: tak wysoki input lag nie pozwoli na normalną rywalizację w trybie on-line np. w C.O.D.-a , wcześniej dziwiłem się czemu cisnę do draba pierwszy a i tak ginę to właśnie mógł być ten wysoki input lag .
Więc teraz zamiast szukać 3D w TV będę pytał o jak najniższy il , może jakieś propozycje ?

lukas78 dobrze że wspomniałeś o dobieraniu cali do odległości w której siedzimy od TV , ja będę zasiadał w odległości około trzech metrów więc chyba te 46"- 47" to już chyba max pewnie zadowolił bym się nawet 40"- 42"
Awatar użytkownika
jojo5151
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 15:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sierpc
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: jojo5151 »

Lex, przy kupnie tv nie sugeruj się matematyką. Z mojego doświadczenia wynika, że jaki byś nie kupił tv, czy 46 czy 50", to i tak po pewnym czasie okaże się, że jest za mały. Sprzęt ogólnie jest jeszcze stosunkowo drogi, w dodatku to nie chleb, jutro drugiego nie kupisz, tak że moja rada to kup jak największy na jaki Cię stać, a nie będziesz żałował.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 8 gości