Żarówki IS200

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: tomekb »

forest zrob zdjecie i zarowki i lefrektora ciekawia mnie riznice w budowie miedzy xenonem a hb4
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: janasek »

Kup coś porządnego powiedzmy że za ponad 100 zł za sztukę. Za 25 zł to masz totalny Shit ktory Ci przestanie działać po miesiącu.

A to co przedstawiłeś na zdjęciu to są chyba żarówki ksenonowe pod różne oprawy w normalne klosze. Chyba że się mylę.
Musisz widzieć czy masz D1S, D2S czy D4S to są chyba parametry żarówki pod konkretną przetwornicę.
Poprawcie mnie jak ktoś wie więcej. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: czaplon »

JA w swoim mam ksenony D2S. Około 150 zł sztuka z Philipsa na allegro. Ja akurat byłem zmuszony do zakupu w Norauto gdzie zdarli ze mnie okrutnie. No i trzeba wymienić 2 na raz niestety. Ale po tym zabiegu masz światło jak ta lala :dance3:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: hydrant23 »

co do wymiany 2 zarnikow na raz to sie nie zgodze poniewaz ja wymienilem 1,5roku temu tylko jeden i od samego rozruchu swiatlo w obu kloszach jest identyczne i do tej pory drugi nie-wymieniony zarnik swieci jak swiecil , kupilem niby oryginal philipsa z alledrogo co z oryginalnym ma tyle wspolnego co kogut z jajkiem ale tanszy byl 2krotnie niz w hurtowniach po znizkach
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: kamilb »

Do fabrycznych lamp xenonowych w IS200/300 idą żarniki D2R , D2S są do lamp xenonowych z soczewką. Polecam kupić jakiejś dobrej firmy (Philips, Osram) i o barwie max 5000k zresztą chyba dobre firmy robią tylko takie bo inne nie są dopuszczone do ruchu
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: forest »

czyli jak chce sobie kupić 12000K to podczas kontroli mandat murowany? :scratch: jak "niebiescy" sprawdzą jakie mam żarniki? bo chyba nie na wszystkich jest opis 5000K lub 12000K ;) a przy przeglądzie to można sobie wymienić.... :fiu:

A tu... jak dostać się do xeny ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

:hobby:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: janasek »

12000K to wg. mnie barwa zbyt niebieska. Do normalnej jazdy wręcz się nie nadają, nienaturalne światło. 5000-7000K to max, niektórzy ładują to 7 i już wygląda to troszkę słabo. W xenonie chodzi o to żeby światło było jak najbardziej zblizone do dziennego (wzrok się mniej męczy). Czyli tak jak kamilb piszę 5000k starczy, koniecznie jakiejś dobrej firmy.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: tomekb »

no forest piekny opis no praktycznie duzo sie nie różni reflektor od tylu:)
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: kamilb »

forest pisze:czyli jak chce sobie kupić 12000K to podczas kontroli mandat murowany? :scratch: jak "niebiescy" sprawdzą jakie mam żarniki? bo chyba nie na wszystkich jest opis 5000K lub 12000K ;) a przy przeglądzie to można sobie wymienić.... :fiu:
Tu nawet nie chodzi o policję bo pewnie trudno by im było udowodnić ,że masz złe żarniki ale takie xenony będą dużo gorzej oświetlać drogę no i musiał byś wtedy kupić jakiejś chińskie żarówki których jakość pozostawia wiele do życzenia więc nie wiadomo czy by tak równo świeciły jak firmowe no i moim zdaniem samochód na takich niebieskich xenonach wygląda nie bardzo i zalatuje trochę tunigiem ala Calibra :biggrin2: ale to już moje subiektywne odczucie :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Żarówki IS200

Post autor: konik_80 »

Co do samej temperatury świecenia to jak miałem 8000K to na ciemnej drodze w deszczu już nic prawie nie widziałem to nie wyobrażam sobie jak beznadziejnie musiały by oświetlać w takich warunkach 12000K.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości