Pytanie o audio w samochodzie

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Chciałbym się zapytać Was o pewną rzecz. Chodzi mi o podłączenie audio przez wzmacniacz. Mam dwie myśli i nie wiem która będzie właściwa.
Pierwszy pomysł jest taki że kupuję jeden wzmacniacz 4ro kanałowy np 500 - 600 W i podłączam jak leci wszystkie głośniki ( 4 szt ) wg schematu. Oczywiście w drzwiach są zamontowane zwrotnice więc tweetery i średnio tonowe są odseparowane.
Drugi plan jest taki że zakupię dwa wzmacniacze dwukanałowe np 2x 70 W i podłączę przód osobno a tył osobno. Oczywiście przez zwrotnice.
Co wy na to ?
Kolejna rzecz której nie wiem to sub... jak go podłączyć pod wzmacniacz ? czy wzmacniacz powinien mieć osobne wyjście na niego ?
No i głośniki. Większość zestawów obejmuje tweeter plus woofer plus zwrotnica. Tylko moje pytanie teraz brzmi czy nie lepiej mieć w drzwiach zamiast woofer'a głośnik średnio tonowy? ( pamiętaj że jest jeszcze sub orginalnie na tylnej półce)
Możecie coś powiedzieć nt głośników Tonsila ? Kiedyś był to renomowany produkt, a jak jest teraz ? warto kupić takie średnio tonowe i wsadzić do samochodu czy będzie po prostu wielkie rozczarowanie.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

Jezeli masz wyjscia z radyjka na 2 wzmaki, to mozesz podlaczyc 4 glosniki pod 1 i suba pod 2, jak 1 to kup wzmacniacz 5 kanalowy i wszystkie glosniki pod niego podpinasz, w 1 wypadku oczywiscie tez moze byc 1 wzmacniacz 5 kanalowy( ja mam tak podlaczone), co do glosnikow to wszystko zalezy od Ciebie, market jest tak nimi zawalony, ze granica to tylko kieszen.
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: Maciej Loret »

laredo pisze: Drugi plan jest taki że zakupię dwa wzmacniacze dwukanałowe np 2x 70 W i podłączę przód osobno a tył osobno. Oczywiście przez zwrotnice.
Co wy na to ?
A do czego (lub po co) będzie podłączone te 2x70W z tyłu? Bo jeśli głośniki wysoko- lub średnio-tonowe w drzwiach, to może być bez sensu...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Maciej - dlaczego bez sensu ? Głośniki w drzwiach przednich idą przez jeden wzmacniacz a głośniki w drzwiach tylnych przez osobny. Chcę zaznaczyć że nie szykuję samochodu z takim stereo że będąc na jednym końcu miasta będzie mnie słychać na drugim. Ma jedynie fajnie grać.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

Proponuje jakiegos malucha 5-kanalowego w miejsce starego, a jakie radyjko masz?
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Radio kupiłem takie http://b2b.eonon.com/details.aspx?pro_i ... t_no=G2210
Wzmacniacz już licytuję na allegro, więc za 2 dni będę wiedział czy go mam czy nie. (5 kanałowy)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: legato97 »

W sumie ciekawa opcja, ciekawe jak sie bedzie sprawowalo :fiu:
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

podczas prób w domu grało ciekawie. Masz kilka fabrycznych ustawień korektora ale... pod spodem masz również suwaki do Treble i Bass, więc każdy z tych ustawień możesz jeszcze podkręcić wg swoich upodobań. Oczywiście korektor możesz wyłączyć (OFF) i zasuwasz tylko na tych dwóch suwakach. Troszeczkę do życzenia pozostawia szata graficzna podczas odtwarzania z karty np ale .. da się żyć.
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: Maciej Loret »

laredo pisze:Maciej - dlaczego bez sensu ? Głośniki w drzwiach przednich idą przez jeden wzmacniacz a głośniki w drzwiach tylnych przez osobny. Chcę zaznaczyć że nie szykuję samochodu z takim stereo że będąc na jednym końcu miasta będzie mnie słychać na drugim. Ma jedynie fajnie grać.
Jeśli szukasz jakości dźwięku, to głośniki wysoko- i średnio-tonowe na przód, subwoofer do tyłu/półka/bagażnik. Inne głośniki z tyłu nie mają większego sensu, chyba że auto jest dla osoby jadącej z tyłu a nie kierowcy.
Jeśli nagłaśniasz całą dzielnię,to głośniki możesz włożyć również z tyłu, na dach, w halogeny i pod podwoziem...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Pytanie o audio w samochodzie

Post autor: laredo »

Maciek ale LS to samochód 4ro drzwiowy i głośniki są w każdych z drzwi - mam olać te w tylnych ? No co ty ... :acute:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości