petycja - stop przekręcaniu liczników

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: maxkow »

gzoom pisze:
ledziu pisze: Utrudnianie oszustom możemy zacząć od siebie. Czyli kupujesz nowsze auto to przed sprzedażą jedź chociaż raz do ASO nawet na wymianę żarówki niech wpiszą przebieg. To jest oczywiście dobre ale przy autach które nie mają 15 lat i nie kosztują 10 tyś.
Nie rozumiem? Mój lex ma 10 lat, jest wart pewnie jakieś 20tyś i regularnie co 15kkm bywa w ASO, plus cała historia pojazdu jest na http://www.autocentrum.pl/awc/gzoom/lexus-is-2001/. Jaki to ma związek z kantowaniem przez handlarzy?
jestes jednym z nielicznych co maja 10letni samochod i serwisuja w ASO , ja osobiscie nie ufam fachowca z ASO(mam paru znajomych co pracuja w ASO i cos na ten temat wiem) mam swojego mechanika u ktorego robie auta od 10 lat i nie widze powodu zeby jezdzic do ASO chyba ze po pieczatke zeby potwierdzac przebieg. Osbiscie nie prowadze histori auta , i nawet jakbym powiedzial mechanikowi zeby wbijal mi pieczatke swojego warsztatu do ksiazki serwisowej przy kazdej wymianie oleju , to przy sprzedazy gdybym cos takiego pokazal kupujacemu to i tak by mnie wysmiał wiec uwazam to za zbyteczne , przy okazji moj lex ma przeglad co 10tys,km lub co rok najczesciej co rok poniewaz nie robie nim wiecej w roku jak 7-8tys.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: maxkow »

gzoom pisze:
maxkow pisze:
gzoom pisze:Jaki to ma związek z kantowaniem przez handlarzy?
jestes jednym z nielicznych co maja 10letni samochod i serwisuja w ASO , ja osobiscie nie ufam fachowca z ASO(mam paru znajomych co pracuja w ASO i cos na ten temat wiem) mam swojego mechanika u ktorego robie auta od 10 lat i nie widze powodu zeby jezdzic do ASO chyba ze po pieczatke zeby potwierdzac przebieg. Osobiscie nie prowadze histori auta , i nawet jakbym powiedzial mechanikowi zeby wbijal mi pieczatke swojego warsztatu do ksiazki serwisowej przy kazdej wymianie oleju , to przy sprzedazy gdybym cos takiego pokazal kupujacemu to i tak by mnie wysmiał wiec uwazam to za zbyteczne , przy okazji moj lex ma przeglad co 10tys,km lub co rok najczesciej co rok poniewaz nie robie nim wiecej w roku jak 7-8tys.
Co chcesz w ten sposób powiedzieć, bo nie rozumiem?
moze sie myle ale wedlug twojego rozumowania serwisujac auto w ASO mozna tylko w ten sposob potwierdzic przebieg km.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: maxkow »

gzoom pisze:
maxkow pisze:moze sie myle ale wedlug twojego rozumowania serwisujac auto w ASO mozna tylko w ten sposob potwierdzic przebieg km.
Nie. Moim zdaniem powinna istnieć centralna baza danych informacji o pojazdach, gdzie obowiązkowo będą wpisywane ważne wydarzenia z nimi związane - produkcja, rejestracje, zmiany właściciela, kradzieże, kolizje, wypadki, badania techniczne, złomowanie .
Przeciez date produkcji rejestracji masz w dowodzie rej. ilosc wlascicieli w PL masz w karcie pojazdu , badania techniczne masz rowniez w dowodzie rej . Jesli auto jest skradzine to go fizycznie nie ma , a jesli jest zlomowane to wiaze sie z tym ze idzie na recylkulacje i tez go juz nie ma .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:02 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: ledziu »

gzoom jesteś idealistą :D
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: janasek »

gzoom pisze:
maxkow pisze:Przeciez date produkcji rejestracji masz w dowodzie rej. ilosc wlascicieli w PL masz w karcie pojazdu , badania techniczne masz rowniez w dowodzie rej . Jesli auto jest skradzine to go fizycznie nie ma , a jesli jest zlomowane to wiaze sie z tym ze idzie na recylkulacje i tez go juz nie ma .
"ilość właścicieli w PL masz w karcie pojazdu" - tylko od niedawna i tylko w PL, a ja mówię o systemie co najmniej europejskim; badania techniczne w dowodzie są, ale tylko polskie i bez stanu licznika, auto skradzione (jak teraz sprawdzić, czy pojazd np. z Francji nie jest kradziony? nawet nie wiem) mogło się znaleźć, samochody "szkoda całkowita" trafiają na rynek jako "nieśmigane nówki". Byłoby super, gdybym oglądając aukcje na "znanym portalu" mógł kliknąć w nr VIN i zobaczyć taką właśnie pełną historię pojazdu z "niezależnego źródła", a nie musieć wierzyć sprzedającemu na słowo. I tak, wiem, w tym systemie też będą przekręty.
Carfax jest właśnie mniej więcej taka bazą. Mało aut wyjeżdza z USA ze skręconym licznikiem, w Carfaxie min. widać przebieg, czy miał gonga, nawet czy poduszki wyjechały i datę opuszczenia kraju. To nie idealizm tylko realia.

Pewnie że by były przekręty (w Carfaxie jest pełno aut które mają niepełna historię) ale taka baza minimalizuje ryzyko zakupu szmelcu, bo handlarze czując kontrolę nie kwapia się kręcić budzików czy robić innych rzeczy w obawie przed sporymi grzywnami lub nawet "paką". Oczywiście zawsze się znajdą się wyjątki.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości