Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
ODPOWIEDZ
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: q3_ »

owczar pisze:Dobierał ktoś siłowniki do klapy silnika ls430?
Jeszcze nie ale ja się przymierzam. Dobrałeś coś może w międzyczasie?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: owczar »

Znalazłem KR23127 ale jeszcze nie kupiłem więc nie wiem czy będą pasowały idealnie.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: q3_ »

Wygląda na to, że powinny pasować (pytanie jak z mocowaniem). Poszperałem na forum clublexus i znalazłem, że ludzie twierdzili, że można szukać zamienników na liftsupportsdepot. To co znalazłem: https://www.liftsupportsdepot.com/stron ... ut-49138w/ lub : https://www.liftsupportsdepot.com/lift- ... ut-17494w/.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: owczar »

Właśnie na podstawie tej strony dobieralem w Krośnie. Wydaje się że końcówki będą ok. W razie czego można zmienić.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: q3_ »

Kupiłem komplet do klapy bagażnika i do maski silnika (wszystkie wspomniane powyżej). W prawdzie montowałem już jak było mocno szaro, ale wygląda, że wszystko pasuje i działa poprawnie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: owczar »

Te z Krosna czy USA?
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: q3_ »

Z Krosna.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: owczar »

Ja jeszcze nie zamawiałem na przód. Dzięki za info :)
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: Jago »

kliMati pisze:Witajcie, potwierdzam, że FA Krosno potrafi dobrać to, co jest potrzebne. Do LS400 '92 zaproponowali mi do maski amortyzatory pod numerem 23135 i parametry pokrywają się z tymi jakie znalazłem na amerykańskiej stronie z zamiennikami, jak również wymiary odpowiadają tym oryginalnym w aucie. Nie wiem, czy siła oryginału i zamienników jest taka sama, ale maska się trzyma, a nawet sama lekko jedzie do góry po ruszeniu jej z pozycji spoczynkowej. Co do cen, to te z USA z przesyłką dobija do 400 PLN za komplet (to i tak ułamek tego co zaproponowało ASO - 630 PLN/szt.), ale za FA Krosno w Intercarsie zapłaciłem 70 PLN za komplet. Wymiana w LS-ie faktycznie wymaga demontażu starych amortyzatorów wraz z mocowaniami i rozcinania główek amortyzatorów, w celu wydobycia mocowań. Montaż i demontaż amortyzatorów z FA Krosno jest banalny, bo mocowanie jest za pomocą sprężyny, a nie pierścienia jak w oryginałach.
Czy siłowniki FA Krosno nr 23135 na pewno będą pasowały do maski LS I? Są to siłowniki dedykowane do klapy bagażnika Opel Astra G Hatchback: http://allegro.pl/silownik-klapy-bagazn ... 13355.html
Awatar użytkownika
Luszi
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 7 sie 2016, o 13:46
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Amortyzatory - siłowniki bagażnika i maski

Post autor: Luszi »

Ja za radą kolegi Troya zamontowałem sobie Fakro nr 24962 (do tylnej klapy Dacii Logan). Są o jakieś 1-1,5 cm za krótkie, ale siłę mają dobraną idealnie. Ktoś gdzieś pisał na jakimś anglojęzycznym forum, że po zamontowaniu nowych oryginalnych maska równoważy się w miejscu, jeżeli się ją podniesie na ileś tam cali, bodajże 8. U mnie właśnie teraz jest tak, jak tam pisali. Jeżeli maska podnosi się od samego dołu, to są za mocne. Również tam pisali, że maska potrafi się przez to odkształcić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości