Lexus a inne marki ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

Jeździł ktoś z Was Yarisem TS I gen. po lifcie (1.5 105KM)?
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, o 13:32 przez michalm320, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: ledziu »

Jechałem, zbiera się fajnie, trzęsie znośnie ale jak miałbym wybierać to wziął bym colta czt 3d ponieważ jest o wiele szybszy, tak samo ciasny, i cipsem :biggrin2: robisz go na prawi 200Km i 250Nm co przy dobrej gumie zawstydzi już większość szybkich aut. No i MIVEC :ok:
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Jago »

skalus pisze:4. Największy prestiż wiadomo MERCEDES, natomiast LEXUS też jest prestiżowy ale mniej znany.
Z tym tekstem to nieźle popłynąłeś :) Jak ktoś mi się pyta, jakim jeżdżę autem i odpowiadam, że Lexusem, to często słyszę "wow!". W przypadku posiadania Mercedesa muszę jeszcze podać nazwę konkretnego modelu, żeby pojawiło się "wow!" :) Można odnieść wrażenie, że gro osób na słowo "Lexus" reaguje podobnie jak na "Porsche" czy "Jaguar", natomiast na "Mercedes" jak na zwyczajną markę. Takie są moje (subiektywne, rzecz jasna) obserwacje.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: luxus »

michalm320 pisze:Jeździł ktoś z Was Yarisem TS I gen. po lifcie (1.5 105KM)?
Żona ma ts ale przed lifta 5d ale to to samo co polift :) Mam go już 1,5 roku i bardzo sobie chwale...Co tu więcej pisac po prostu mały zapierdalacz :) i myślę że wcale nie jest taki ciasny jak na jego gabaryty...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

Tak się zastanawiam nad zmianą auta bo muszę obniżyć koszta na jakiś czas a są mi potrzebne dwa auta. Lexem za 50zł robię po małym mieście ok 70km, więc trochę lipa. Drugie auto mam na gaz i tym jeżdżę do rodzinnego miasta. Więc taki Yaris TS w sumie niezła opcja bo zapitala, znacznie mniej pali i fajnie wygląda no Made in Japan co dla mnie jest wielce znaczące
Obrazek
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: luxus »

Yaris przy "mojej" jezdzie pali 10-10.5 l...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

luxus pisze:Yaris przy "mojej" jezdzie pali 10-10.5 l...
Chcesz powiedzieć że koszta jazdy Yarisem w porównaniu do IS200 są niewiele mniejsze?
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: ledziu »

michalm320 pisze:Chcesz powiedzieć że koszta jazdy Yarisem w porównaniu do IS200 są niewiele mniejsze?
Nie sprawdzałem TSa co do spalania ale też słyszałem że potrafi sporo opitolić.
Może zainteresuj się jarkiem 1,3 przy normalnej jeździe spali w mieście od 6,5l do 7,5l a moja żona nawet schodziła poniżej 6 ale wg. ecu.
Ewentualnie corollka 3d e11 1,6 97-98 fajne auto można wyrwać wersje g6. Silnik FE stara szkoła tojki dosyć szybki (nie wiem czy nie szybszy od TSa) i mało pali. No ale uroda po zbóju :biggrin2:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

Nie nie, Corolla G6 odpada bo brzydka i wcale nie jedzie jakby się mogło wydawać (miałem okazje wiele razy prowadzić). Zwykły Yaris odpada bo jest nudny. A z tego co czytałem to w TS jest wiele zmian na plus w porównaniu do zwykłego. W zasadzie w Yarisie to mnie dwie rzeczy martwią: deska po środku i chyba (tak mi się wydaje) mega wysoka pozycja za kierownicą
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: ledziu »

michalm320 pisze: W zasadzie w Yarisie to mnie dwie rzeczy martwią: deska po środku i chyba (tak mi się wydaje) mega wysoka pozycja za kierownicą
Deski nie ominiesz :biggrin2: co do pozycji to jest taka jak siedziałbyś na stołku. Z tego powodu kupiliśmy jarka dla mamy bo może spokojnie obserwować co jest przed maską :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości