GS430 MK2 niskie obroty

Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3750
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400H, CT200H, GS300H
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Licznik, dopiero nabylem kabel...bez sensu, ze wczesniej go nie kupilem.
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: mechanik1 »

Witam kolegów. Poduszki silnika i skrzyni wymienione. Nie wiem,że mam silnik, wibracji zero-:) Lewa przednia poduszka urwana, prawa sprasowana. Poduszki oryginał Lexus. Przednie zamówione ze Stanów, tylna ASO Lexus Puławska. Jest super.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: KarolGT »

możesz podać numery części?

dzięki z góry
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: mechanik1 »

Karolu, numery poniżej :

Poduszki przód nr 12361-50110 2szt ;poduszka tył 12371-50200.

P.S. Wspominałeś kiedyś o wymianie mostu w swoim GSie. Napisz proszę dokładnie objawy jakie zmusiły Cię do jego wymiany. Półosie też wymieniałeś ? Pytam bo w moim aucie podczas spokojnej jazdy gdy odpuszczę gaz po czym po chwili po jego wciśnięciu słyszę głuchy stuk w tylnej części pojazdu. Przenosi się on nawet na podłogę i siedzenie, wyraźnie go nawet czuć.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: maniek_ls400 »

mechanik1 pisze:Karolu, numery poniżej :
Pytam bo w moim aucie podczas spokojnej jazdy gdy odpuszczę gaz po czym po chwili po jego wciśnięciu słyszę głuchy stuk w tylnej części pojazdu. Przenosi się on nawet na podłogę i siedzenie, wyraźnie go nawet czuć.
Zacznij od sprawdzenia podpory wału oraz elastycznego połączenia wału z napędem.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: KarolGT »

mechanik1 pisze: P.S. Wspominałeś kiedyś o wymianie mostu w swoim GSie. Napisz proszę dokładnie objawy jakie zmusiły Cię do jego wymiany. Półosie też wymieniałeś ? Pytam bo w moim aucie podczas spokojnej jazdy gdy odpuszczę gaz po czym po chwili po jego wciśnięciu słyszę głuchy stuk w tylnej części pojazdu. Przenosi się on nawet na podłogę i siedzenie, wyraźnie go nawet czuć.
dzięki za numery, właśnie będę wymieniał 2 poduszki (tłumikarz mi przytopił jedną podczas spawania wydechu :( i chyba zamówie też 3 i wymienię wszystkie trzy

jeśli chodzi o objawy mostu to takie jak napisałeś. Jak odpuściłem gaz i dodałem go mocno, to był mocny stuk z tyłu auta, jakby ktoś wszedł i pod tylną kanapą uderzył młotkiem, było to słychać i mocno czuć.
U mnie był luz na półosi, łatwo to sprawdzić: wchodzisz pod samochód, łapiesz za półoś i ruszasz góra-dół i na boki, u mnie był taki luz że chyba z 10cm góra-dół chodziła.
Półosi nie wymieniałem, tylko most bo uszkodzony była tak naprawdę ten "kielich" w który wchodzi półoś.

Wydaje mi się że mocowanie wału też może dawać takie objawy.
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: mechanik1 »

Dzięki za info. Most kupiłeś używany i udało się ? Objaw zniknął czy zmalał ?
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: KarolGT »

mechanik1 pisze:Dzięki za info. Most kupiłeś używany i udało się ? Objaw zniknął czy zmalał ?
wymieniłem most na używany (niestety z Toyoty Aristo a nie GS więc się minimalnie różni przełożeniem) ale objaw ustąpił.
nie ma już takiego uderzenia. Oczywiście jak odpuszcze gaz i dodam gwałtownie to czuć że z tyłu coś się dzieje, ale to chyba normlane.

Proponuje Ci sprawdzić na kanale półosie, poruszać nimi, mostem, może to faktycznie jakaś podpora wału. U mnie problem był widoczny od spodu. (jedna półoś miała bardzo duży luz)
Awatar użytkownika
darojaro
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2014, o 13:55
Model Lexusa: IS 300-był, GS 430-jest
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: darojaro »

Nie będę zakładał nowego tematu żeby dowiedzieć się jakie są w końcu obroty w 430-ce na D ? Ja mam wskazówkę lekko nad kreską 400 obrotów i delikatnie czuję drgania silnika. Przepustnice czyściłem. Czy może ktoś wie?
Obrazek
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: foka1 »

wymien sobie na :biggrin2: nowe orginalne poduszki silnika i nie bedziesz czul
GS 300 MKII 2001
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości