Jakie świece do Lexusa IS200???

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
givenchy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 16:25
Model Lexusa: IS 200 SPORTCROSS
Skąd:: EŁK
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: givenchy »

Własnie dzisiaj odebrałem nowe świece DENSO oryginalne i mam już zamontowane w aucie. Udało mi się kupić u lokalnego sprzedawcy po 50zł. szt. taniej nie znalazłem w necie.
Dziękuję WAM za pomoc i pozdrawiam wszystkich. Siemka.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: bulikcbr »

Witam przy montażu gazu spece założyli mi świece NGK IFR6T11,a wyczytałem że powinny być NGK IFR6A11 bądz DENSO SK20R11.Teraz śilnik nie równo pracuje na wolnych obrotach,cewki już wymieniłem wszystkie na nowe bo myślałem że to jest powód ,czy te świece poprostu są złe?Katalog IC również podaje że mogą być te co mam czyli IFR6T11.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: maniek_ls400 »

bulikcbr pisze:Witam przy montażu gazu spece założyli mi świece NGK IFR6T11,a wyczytałem że powinny być NGK IFR6A11 bądz DENSO SK20R11.Teraz śilnik nie równo pracuje na wolnych obrotach,cewki już wymieniłem wszystkie na nowe bo myślałem że to jest powód ,czy te świece poprostu są złe?Katalog IC również podaje że mogą być te co mam czyli IFR6T11.
Prędzej masz schrzanioną instalację gazową niż świece..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: bulikcbr »

Dzieje się to również na PB
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: maniek_ls400 »

Uważasz, że jeśli gaziarze spieprzyli robotę - np masz lewe powietrze to będzie się tak działo tylko na gazie ?
Ostatnio kolega podjechał LS430 z gazem i to co zobaczyłem pod maską wołało o pomstę do nieba - wtryskiwacze wkręcone jak wiertarka trafiła, bez opasek, na poprzerywane wężyki itp.
Uwierzysz, że jego LS430 też 'kulał' na PB i LPG ? Po poprawkach w instalacji LPG skończyły się problemy.
Dlaczego wielu z Was decydując się na LPG, zostawiając sprawne auto odbiera je od druciarzy i zaczyna szukać problemów w całym aucie zamiast zacząć od warsztatu gaziarzy ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:Uważasz, że jeśli gaziarze spieprzyli robotę - np masz lewe powietrze to będzie się tak działo tylko na gazie ?
Ostatnio kolega podjechał LS430 z gazem i to co zobaczyłem pod maską wołało o pomstę do nieba - wtryskiwacze wkręcone jak wiertarka trafiła, bez opasek, na poprzerywane wężyki itp.
Uwierzysz, że jego LS430 też 'kulał' na PB i LPG ? Po poprawkach w instalacji LPG skończyły się problemy.
Dlaczego wielu z Was decydując się na LPG, zostawiając sprawne auto odbiera je od druciarzy i zaczyna szukać problemów w całym aucie zamiast zacząć od warsztatu gaziarzy ?
Święta racja, bo każdy szuka byle taniej a tego się nie da w 1 dzień zrobić - nie ma takiej opcji, a jednak 90% warsztatów dziwnym trafem daje rade :biggrin2:
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: bulikcbr »

Panowie zakładałem gaz w GZW goście tam są ogarnięci (tak mi się wydaje).Gdzie szukać problemu ?auto na gazie śmigało aż miło.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: Yarecki »

bulikcbr pisze:Panowie zakładałem gaz w GZW goście tam są ogarnięci (tak mi się wydaje).Gdzie szukać problemu ?auto na gazie śmigało aż miło.
Przez forum ciężko coś powiedzieć.
Świece zawsze kładę dedykowane Denso i nigdy nie ma problemu wtedy mam pewność a tak można szukać do bólu.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: bulikcbr »

Czy moge kupić jedną świece i przekładać po kolei od 1-6 po cylindrach i znajde ewentualną uszkodzoną?Jeżeli tak znajde która świeca nie domaga to kupie pozostałem 5 Denso i bedzie OK.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jakie świece do Lexusa IS200???

Post autor: Yarecki »

bulikcbr pisze:Witam przy montażu gazu spece założyli mi świece NGK IFR6T11,a wyczytałem że powinny być NGK IFR6A11 bądz DENSO SK20R11.Teraz śilnik nie równo pracuje na wolnych obrotach,cewki już wymieniłem wszystkie na nowe bo myślałem że to jest powód ,czy te świece poprostu są złe?Katalog IC również podaje że mogą być te co mam czyli IFR6T11.
Z tego co wiem to nie pierwszy przypadek że GZW instaluje świece jakie ma a nie takie jakie powinny być, to może nieść za sobą poważne konsekwencje.
Ja bym reklamował taką usługę i kazał gazownikowi założyć te co były albo nowe denso - za darmo tego nie robił przecież.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości