Co po lexusie....

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: Dawid0ss »

mikrus pisze:Widzę, że nie jest to zależne od wieku ;) Ja choruję na 4x4 od jakiegoś czasu, ale na razie myślałem o pseudo terenówce typu RX300, albo Chrysler Pacyfica z tym, że wiadomo, przepaść między tymi autami jest duża. Z drugiej strony chciałbym GS mk2 więc zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy :)
Kwestia oczywiście priorytetów. Jeśli masz gdzie jeździć, to warto się zastanowić.

W każdym razie trzeba się liczyć z tym, że off-road to baaardzo droga zabawa. Na kupnie auta wydatki się dopiero zaczynają i nie ma co naiwnie liczyć, że utrzymanie auta ograniczy się tylko do przeglądów okresowych hehe

p.s. To jak Linku ? Za tydzień śmigamy do lasu ?! :-D

Pzdr
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: carinus »

mikrus pisze:Widzę, że nie jest to zależne od wieku ;) Ja choruję na 4x4 od jakiegoś czasu, ale na razie myślałem o pseudo terenówce typu RX300, albo Chrysler Pacyfica z tym, że wiadomo, przepaść między tymi autami jest duża. Z drugiej strony chciałbym GS mk2 więc zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy :)
Z wiekiem na pewno nie jest to powiązane,gdyż nawet moja 13-letnia córka ma bzika na punkcie jazdy terenowym.Co do RX-a to wyleczyłem się z tego pomysłu po kilku jazdach próbnych.Takie samochody nigdy nie pojadą w terenie,a nawet nie dojadą do niego,ze względu na specyfikę napędu,zawieszenia i ogumienia.Taniej bedzie trzymać drugi typowy samochód terenowy np.starą toyotę LJ7 z 88' która potrafi kosztować 10-30 tysi w zależności od stanu technicznego,ale który nie traci na wartości,a nawet jak poświęcisz trochę czasu na dopieszczenie,możesz na niej zarobić.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: tomekb »

Do zabawy terenowej fajny też jest krótki patrol 3,0td
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: carinus »

Co prawda tytuł wątku mówi co po lexie,jednak jezeli ktoś chce mieć prawdziwe auto terenowe,niekoniecznie totalnie przerobione pod przeprawy,musi się liczyć z problemami w codziennym użytkowaniu na dłuzszych dystansach.Wyższe spalanie i mniejszy komfort wymuszają posiadanie dwóch samochodów jednocześnie.Żeby zasmakować spokojnej jazdy w terenie wystarczy spotkać kogoś,z kim dobrze pojechać na jeden wyjazd nawet jako pasażer i sprawdzić jak jedzie taki samochód przez świeżo zaorane pole,jadąc we wszystkich kierunkach i pokonuje strome podjazdy.Mam jeszcze UAZ-a lekko przerobionego który jest esencją prawdziwej terenówki.Poczytajcie ten fajny wierszyk bo tak dzieje sie naprawdę.

http://uazmania2.prv.pl/p.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości