Co po lexusie....

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: ledziu »

Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia z TSami i zwrócić uwagę na dopiskę motor schaden oraz ceny TSów. Mój TS był uszkodzony w ASO Toyota przez pracownika stacji :secretyb: , taki tam mały przypadek i jak zobaczyłem co jak i dlaczego oraz w ilu motorowniach to załamałem się. Na szczęście nie mam już do czynienia z TSami.

Wspominasz o rozwalonym dole w motorowni u kumpla a zapomniałem dodać o świetnych panewkach które tez często dokuczały.
dealer
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 11:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: stara wieś
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: dealer »

jeździłem corolla TS i niestety, żeby jechała trzeba ją mocno kręcić:( is200 jeździ się lepiej:) aczkolwiek jak dla mnie jest za mały i fotek kierowcy jest nie wygodny, kolega mówił ze podobno skórzane są wygodniejsze więc może uda mi się zmienić narazie same fotele.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: michalm320 »

I pomyśleć że silniki w TS-ach są Yamahy....
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: ledziu »

Dla tego zauważ że wraz ze wzrostem świadomości motoryzacyjnej odchodzi się od stylu wiertarki która na papierze jedzie a tak naprawdę nie jedzie. Młodzi ludzie zaczynając przygodę z "szybką" motoryzacja czytają katalogi i obliczają teorie. Pół biedy jak się trafi na typeRa który jest fajniejszy w kategorii wiertarki ale jak na pierwszy ogień poleci TS bo jest tańszy to można trochę zainwestować.
W tamtym roku złapałem się z rolki i z kreski GSem 300 MKII z kolegi typeRem z 03r, niby GS mocniejszy o 20km ale cięższy o 300 kg i w automacie. W obu przypadkach dostałem po tyłku ale na tyle mało że właściciel hondy zdenerwował się i zaczęły się tłumaczenia z serii nie ten bieg, za zimno, za ciepło.....no i jeszcze trzeba dodać że w GSie pełna kultukra, muzyczka, brak odgłosów piłowania wciskam i jadę a w hondzie pełne skupienie, szarpanie lewarem, cyrklowanie z poślizgiem kół itd...
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Co po lexusie....

Post autor: kolunio »

ledziu pisze:Dla tego zauważ że wraz ze wzrostem świadomości motoryzacyjnej odchodzi się od stylu wiertarki która na papierze jedzie a tak naprawdę nie jedzie. Młodzi ludzie zaczynając przygodę z "szybką" motoryzacja czytają katalogi i obliczają teorie. Pół biedy jak się trafi na typeRa który jest fajniejszy w kategorii wiertarki ale jak na pierwszy ogień poleci TS bo jest tańszy to można trochę zainwestować.
W tamtym roku złapałem się z rolki i z kreski GSem 300 MKII z kolegi typeRem z 03r, niby GS mocniejszy o 20km ale cięższy o 300 kg i w automacie. W obu przypadkach dostałem po tyłku ale na tyle mało że właściciel hondy zdenerwował się i zaczęły się tłumaczenia z serii nie ten bieg, za zimno, za ciepło.....no i jeszcze trzeba dodać że w GSie pełna kultukra, muzyczka, brak odgłosów piłowania wciskam i jadę a w hondzie pełne skupienie, szarpanie lewarem, cyrklowanie z poślizgiem kół itd...
Dzięki ledziu za przybliżenie tematu:grin:
Czyli corolla odpada :mrgreen:
Szukamy dalej ;)
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Co po lexusie....

Post autor: kolunio »

Flash pisze:Jeśli chciałbyś przymierzyć IS300, wpadnij na spota :-) Jestem na etapie przesiadki, jeśli wszystko zagra niebawem go wypuszczam.
Chętnie ale niestety pracuje od 14:(
...ale lexa chętnie przyjmę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: Travis »

potwierdzam silniki w TS'ach są g... warte a moc to złudzenie optyczne.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: mikrus »

Też myślałem o Corolli TS, szybko się wyleczyłem. Chociaż wiadomo - każdy żyd swój towar chwali. W tym przedziale cenowym szukałbym raczej zadbanego IS'a. Prawda też jest taka, że zależy do czego auto potrzebujesz. Jeśli do śmigania sobie spokojnie to jak już wiesz IS200 starcza. Zastanowiłbym się też właśnie nad Subaru Legacy. Sam chciałbym w przyszłości tak jak michalm IS250 lub właśnie takie Legacy 4x4 :-)
Chyba, że wolisz skosztować też bawarki czy innych Niemców.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: konik_80 »

Ja się wypowiem a propos Subaru Legacy - miałem do czynienia z 2.0R silnik DOHC 165kucy (gazowałem niedawno) moc osiągana przy 6800rpm a sam miałem 2.5i silnik SOHC i też moc 165kucy przy 5600rpm. Oba pomimo tej samej ilości koni jeżdżą zupełnie inaczej - ten 2.0 to w ogóle nie ma mocy - nawet jak się go kręci wysoko to nic się nie dzieje - 2.5 objechałby tego 2.0 bez problemów a w dodatku przyjemność jazdy o wiele większa.
W moim obecnym Legacy 3.0 nie ma problemów, że gdzieś mocy brakuje ;)
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: FeniX »

Co po Is-ie :) ? Ja naprzykład przesiadłem sie na X5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości