Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Postprzez scotti » 9 sie 2018, o 13:21

@ Klaus
Czy możesz podać gdzie w GS jest bezpiecznik od navi i który to tak by nie zdejmować klemy z aku?

DLA POTOMNOŚCI
Ten bezpiecznik znajduje sie od strony pasażera pod schowkiem z oznaczeniem TV
scotti
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez zbyh » 10 sie 2018, o 18:41

Witam wszystkich jestem swiezym posiadaczem Lexus rx350. Pierwsze co mnie irytuje to brak j. Polskiego. Mam czytnik o nr 86841-48060 i chciałbym się dowiedzieć czy można z tym coś zrobić żeby był j. Polski. W ogóle mam mnóstwo pytań ale muszę poszukać odpowiednich działów. Z góry dziękuję za pomoc.
zbyh
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 350

Postprzez zbyh » 22 sie 2018, o 20:39

Witam ponownie nie wiem jaką mam nawigację bo nigdzie nie piszę, odtwarzacz mam taki jak podałem wyżej i u mnie spolszczenie nawigacji zadziałało, musiałam tylko na chwilę odłączyć akumulator i się ładnie wygrało. Jestem happy :)
zbyh
Nowy lex user

Postprzez siubuk » 23 sie 2018, o 12:23

Witam posiadam Lexusa Rx450h z Eu czy jest możliwość wgrania nowszych map niż z 2010r?
siubuk
Nowy lex user

Model Lexusa: rx450

Postprzez zbyh » 2 wrz 2018, o 16:47

Są dostępne mapy 2018.
zbyh
Nowy lex user

Postprzez zbyh » 11 wrz 2018, o 20:21

wojtekS napisał(a):Na allegro się pojawiły spreparowane mapy za 49 zł. EDIT 16/07: coś się za popularne to stało i kolo podniósł cenę o 10 zł... :D

https://allegro.pl/mapa-nawigacja-toyot ... 49551.html

Przedwczoraj wsadziłem dokładnie tę płytę od tego sprzedawcy do priusa kolezanki żony - odpaliła bez problemu, wcześniej nalezy oczywiście odłaczyć aku żeby się pamięć zresetowała. Po właczeniu pojawia się po chwili myślenia komunikat system loading itd.

To jest ta nawigacja przed wersją z dyskiem twardym co była czyli do mniej więcej 2009 roku. Prius 2 gen z 2008 to był konkretnie... Ją toyota w ogóle olała i nie ma języka polskiego i nigdy pewnie nie będzie. Tak było w tym priusie - mapa nowa tak, ale lektora polskiego nie.

Tu jakaś dobra dusza wyekstraktowała pliki głosowe lektora polskiego z nowszej wersji nawigacji gdzie on juz jest czyli z wersji HDD i wsadziła go do wersji poprzedniej jako pliki głosowe wersji angielskiej (nadpisała pliki oryginalne). Mniej więcej jest tez przetłumaczone menu samej navi. Lektor to dokładnie ta sama baba co u mnie w GSie z HDD (2010). Jeżeli chodzi o np sterowanie nawiewami to dalej jest ono po angielsku. Nie jest to bynajmniej takie copy - paste bo to wszystko jest zaszyfrowane i ma dziwną strukturę plików. Rosjanie jakiś czas temu ją złamali - jest taki programik KIWI explorer bodajże przez nich zrobiony.

Czyli po włożeniu tej płytki musimy wybrać English jako język systemu i uzyskamy tym samym lektora polskiego.

Mapa jest 2017-2018 - z tego co na szybko patrzyłem to jest już cała A4 i jest też obwodnica Łodzi czyli całkiem OK.

EDIT: znalazłem ten programik. Jest w załączniku. Można nim eksplorować zawartość płyty do navi a dokładniej zawartość zaszyfrowanych plików - oglądać mapy, słuchać baby lektora itd itp. Wsadzamy płytę navi do kompa i wybieramy Explore Disk w tym programiku. :D

Czy pamiętasz może autora tego tłumaczenia. U mnie pojawia się na ekranie startowym nawigacji
Uwaga tłumaczenie użytkownika adorex70/Anarkad. Jeżeli jest to ta sama nawigacja to faktycznie tłumaczenie zjazdów tak wygląda za 500 m zjedz z autostrady w kierunku i nazwę podaje po angielsku, albo nie raz nakładają się Polski i Angielski na siebie.
zbyh
Nowy lex user

Postprzez Kafecz » 13 wrz 2018, o 04:46

Witam
Ogarnial juz ktos wgrywanie map do gs mk4?. Sa jakies plyty lub usb?
Kafecz
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez andbed » 20 wrz 2018, o 06:03

Podpinam się pod tego GS'a mk IV :-)
andbed
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 200t IV

Postprzez wlodarz » 6 paź 2018, o 09:57

Witam,
poszukuje aktualizacji map go GSa450h z 2010r. Navi mi gada po polskiemu jeśli to jakaś różnica :P Ma ktoś jakiś link, czy wie coś o płytce na sprzedaż, czy cokolwiek, bo nie wiem jak to ugryźć :/
wlodarz
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez wojtekS » 6 paź 2018, o 11:03

wlodarz napisał(a):Witam,
poszukuje aktualizacji map go GSa450h z 2010r. Navi mi gada po polskiemu jeśli to jakaś różnica :P Ma ktoś jakiś link, czy wie coś o płytce na sprzedaż, czy cokolwiek, bo nie wiem jak to ugryźć :/

W tym modelu jeżeli się chce pójść metodą alternatywną od ASO należy wymontować jednostkę navi, wyjąć dysk twardy z niej i na PC dokonać najpierw odszyfrowania dysku a potem przekopiować nowe pliki map.

Pokazałem to kiedyś w tym wątku łącznie ze zdjęciami - wystarczyło go przejrzeć.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Car Audio, GPS, CB