[RX300] Problem z gazem :(

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: dead_beat »

filipous pisze:Dobrze że tu o tym piszecie bo już dostałem zawału . Najciekawsze jest to , że na wskaźniku elektronicznym przy sterowniku benzyna/gaz nie pokazuje mi ubytku gazu - chyba pływak się zawiesił .Oczywiście jak już mam zero gazu to ślicznie piszczy i się wydziera - migając do tego romantycznie . Muszę tylko naprawić wskaźnika gazu .

też mnie nerwy zżerały ;-) ale ciśnienie mi z serca spadło jak wskaźnik pokazywał prawie empty, a do pełna brakowało 8l ;-) he he
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: konik_80 »

filipous pisze:Dobrze że tu o tym piszecie bo już dostałem zawału . Najciekawsze jest to , że na wskaźniku elektronicznym przy sterowniku benzyna/gaz nie pokazuje mi ubytku gazu - chyba pływak się zawiesił .Oczywiście jak już mam zero gazu to ślicznie piszczy i się wydziera - migając do tego romantycznie . Muszę tylko naprawić wskaźnika gazu .
być może w sterowniku LPG został wybrany zły typ czujnika poziomu
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: lexrx »

Odgrzeję temat. U mnie wskaźnik PB reaguje podobnie. Mam STAG-a 300 . Podobno poprawić działanie może emulator ( ok 150 zł .) .Częściej resetuje pomiary komputera . Czy ktoś zakładał emulator ?? Jeśli tak , jak to u was działa .
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: maniek_ls400 »

Mam emulator w LS i jest nie do końca super. Zdarzyło się ostatnio, że miałem komunikat Low Fuel co oznacza max 5litrów, pojechałem dotankować i okazało się, że jest pół baku..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: lexrx »

Ale to raz tak się zdarzyło , czy częściej tak jest ? U mnie nie resetuje komputer co 170 km. obliczeń spalania. Przejechałem ponad 400 km ze wskazówką całkiem na dole. Zasięg cały czas pokazuje 0km. a paliwo jest .
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: maniek_ls400 »

Na 12tys przejechanych na LPG z emulatorem to był pierwszy raz..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: sandr »

lexrx pisze:Odgrzeję temat. U mnie wskaźnik PB reaguje podobnie. Mam STAG-a 300 . Podobno poprawić działanie może emulator ( ok 150 zł .) .Częściej resetuje pomiary komputera . Czy ktoś zakładał emulator ?? Jeśli tak , jak to u was działa .
Również mam STAG-a (ISA 2), z emulatorem zrobiłem ok. 40.000 km - jak do tej pory bezproblemowo (zmiany poziomu wskaźnika Pb są minimalne). Zdecydowanie polecam zakup emulatora. Swoją drogą, (sprawdziłem) rezerwa paliwa w moim GS wynosi ~ 25 litrów, tak że zaświecenie się kontrolki nie zmusza do tankowania na najbliższej, przypadkowej stacji paliw :wink:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości