Biały, śmierdzący dym z wydechu

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: Miłosz »

Niestety , wiem jedynie że białe rozwożą na lotos w gdańsku jak i również stację przy markecie leclerc ;) Kiedyś bardzo dobre paliwo było z Dębogórza , ale ostatnio coś o nim słabo się wypowiadali.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
peter4822
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 14:36
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: peter4822 »

Posiadam is 220 w wersji ALE20L-AEFLYW(1C) i jutro wybieram się do ASO na aktualizację oprogramowania ECU. Czy wersja zaproponowana w TSB EG-0001L-0110 (2009-09-30) jest wersją najnowszą?
Nie ukrywam, że przekopałem cały internet. Chciałbym pojechać doinformowany do serwisu :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: carsik »

nie da się tego stwierdzić gdyż w IS220D jest sporo różnych konfiguracji płyt sterownika silnika
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
jazel
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2011, o 10:27
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: jazel »

U mnie ten sam problem. Kiedy wskazówka temperatury w okolicach 1/4 zaczyna zostawiać chmury dymu. Czy update softu faktycznie pomaga? Ja stawiałem na wtryskiwacze, ale objawy mam dokładnie jak w tym temacie. Jak to rozwiązaliście?

U mnie już 310 000 na budziku, ale pierwsze 250 na autostradach - od 3 lat jeździ po mieście.

is220d z końca 2009...
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: Krzysiek_pk »

Zresetuj komputer, odłączając klemę minusową na chwilę.
No chyba że ktoś ma szybszy pomysł na reset.

U mnie pomaga na chwilę później znowu to samo.
Tak, że jest to chyba kwestia softu.

pozdrawiam
Krzysiek
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: scitro »

Gdzieś czytałem na forum avensisa, ciekawą hipotezę jednego z użytkowników (nick - mmo). W dużym skrócie: ECU podaje wtrysk ropy do układu wydechowego, aby jak najszybciej podnieść temperaturę filtra w celu wypalenia. Przy częściowo zablokowanym filtrze DPNR występuje dymienie, gdyż proces ten jest długotrwały (filtr się dłużej nagrzewa, bo nie ma takiej dużej powierzchni czynnej, jak wtedy gdy jest nowy). Świadczyła by o tym twoja obserwacja, że po zdjęciu klemy dymienie zmniejsza się - ale na chwilę. Po zdjęciu klemy parametr dodatkowego paliwa do filtra ustawia się na 1.0 a po jakimś czasie wzrasta (np. do 1.4) i wtedy dymi. Przydałby się ktoś z interfejsem toyoty w pobliżu aby potwierdzić tę tezę.
roxx
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2020, o 10:03
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: roxx »

Witam
Mam ten sam problem.
Oprogramowanie wgrane przez ASO Kielce.
DPF przeczyszczony, 5ty wtrysk wymieniony i dalej dymi.
W ASO powiedzieli że wina mogą być wtryski które na "zimnym" chlapią.
Sprawdzenie korekcji wtrysków za pomocą komputera pokazało prawidłowe dane.
Ma ktoś może pomysł co można jeszcze zrobić? czy to rzeczywiście mogą być wtryski?
pridem
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2018, o 20:44
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: pridem »

Przeczytałem wszystko. U mnie auto dymi tylko zimą i jak temperatura wejdzie 1/4. Wywala kłeby dymy, że wstyd, potem cisza i można jeździć. Pytanko istotne czy ktoś w Łodzi jest w stanie to ogarnąć ? Soft aktualizację zwłaszcza i ma wiedzę co dalej ewentualnie ? Łódź halo ! :)
Kaka
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2022, o 20:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: Konin
Kontakt:

Re: Biały, śmierdzący dym z wydechu

Post autor: Kaka »

Mam ten sam problem zauważyłem że ustępuje po wyłączeniu nawiewu lub włączeniu najniżej temperatury low może macie jakiś pomysł 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość