Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

GS300 pisze: [...] Jakie oleje do silników lejecie do swoich aut? Mi polecono firmy Texaco, a odradzano nawet Castrola, ponieważ to podobno rozlewane oleje w Polsce nie wiele mające wspólnego z tym co mówią w reklamach.
Doradzić w tej sprawie nie jest łatwo. Nierzadko pytanie o dobór oleju silnikowego prowokuje swoistą "wojnę religijną" :fiu: (kwestie związane z zaufaniem z reguły wyzwalają reakcje emocjonalne). W każdym razie, dobrze jest wystrzegać się zakupu olejów z przypadkowego źródła (np. portale aukcyjne) ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych marek (nie tyle przez fakt rozlewania ich w Polsce, co ryzyka natknięcia się na podróbki). Osobiście, od kilkunastu lat zalewam silniki swoich samochodów olejami Liqui Moly i podejrzewam że tak już mi zostanie...
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: Picakus »

Większość z Castroli itp. jest Hydrokrakowana i bardzo szybko traci swoje właściwości, ja nie wymieniając nazw polece po prostu oleje PAO.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

Dla zainteresowanych tematyką oleju silnikowego:
- totalny hard core: 3.004 (!!!) stron dyskusji o olejach silnikowych (motor-talk.de, stan dyskusji na 03.11.2013)
- przekrojowe streszczenie (język polski) stan z kwietnia 2005 roku kiedy powyższa dyskusja liczyła sobie "dopiero" 220 stron :ok: ...
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: JanB »

Ale teraz dałeś mi robotę. Przeczytać co tam się pisze... Bo mnie właśnie ta tematyka interesuje. Dziękuję kolego sandr
Natomiast co do zalewania naszych silników to popieram kolegę sandr Oleje Liqui Moly są naprawdę dobrej klasy. Wiem bo jeździłem. Warto w nie zainwestować, a nie są tanie. Bo nie są podrobione. Wskazówki dla kolegi GS300 lepkość 5W30 i w miarę możliwości pełen syntetyk (ale to już rzadkość w tych czasach)
Pozdr JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

Właśnie o tym wiem, że posiadaczy aut, tyle opinii na temat olei, byłem ciekawy co leją do swoich Lexów ich posiadacze :)
Czy w programie "Kup i zrób samochód marzeń" leją zawsze Liqui Moly czy mi się coś pomyliło? :)
Większym moim zmartwieniem na tą chwilę jest nie jakiej firmy, ale jaki w ogóle olej wlać do autka, bo poprzedni właściciel miał je krótko nie jest mi w stanie odpowiedzieć jakie olej lał facet przed nim, mechanik twierdzi, że najlepszym wyjściem będzie wlać półsyntetyk, ponieważ jeżeli był mineralny (w co wątpię) to przejście na pełen syntetyk może być zabójcze dla silnika.
Czy korzystanie z preparatów jak płukanka do silnika ma duży sens?
Jaki macie stosunek do czyszczenia zbiorników paliwa w tak starych autach jak 1998r.? Mechanik krzyknął mi 250zł za tego typu robotę i się zastanawiam :)
Jak na razie to co chcę zrobić w pierwszej kolejności to :
- wymiana rozrządu
- założenie gazu
- wymiana oleju w silniku, skrzyni biegów i dyferencjale
- wymiana filtrów powietrza i paliwa

Na drugi ogień chociaż jak na razie bez konieczności :
- wymiana świec (chociaż auto ładnie pali, ale wydatek 100zł dla świętego spokoju jest chyba opłacalny)
- wymiana przewodów wysokiego napięcia

może komuś przyjdzie jeszcze coś do głowy?

sorki, że was tak męczę, ale zawsze marzyłem o Lexusie i w końcu kiedy go już mam nie chce żałować kasy (w miarę rozsądku) i przygotować go sobie porządnie, a kogo się radzić jak nie posiadaczy i fanów :LEXUS: :):):)
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: jes »

sandr pisze:Dla zainteresowanych tematyką oleju silnikowego:
- totalny hard core: 3.004 (!!!) stron dyskusji o olejach silnikowych (motor-talk.de, stan dyskusji na 03.11.2013)
- przekrojowe streszczenie (język polski) stan z kwietnia 2005 roku kiedy powyższa dyskusja liczyła sobie "dopiero" 220 stron :ok: ...

Tak na marginesie - nie ma sensu zagłębiać się w lekturę, ponieważ w zdecydowanej większości wypowiadają się tam właściciele niemieckich aut, a niekoniecznie to co dobre dla VW bedzie również dobre do Lexusa!

<JanB> proponuję zaufać panu Piotrowi ze znanego portalu zajmującego się środkami smarnymi (zresztą zasięgałeś tam opinii).Gość ma więcej wiedzy niż te 3.004 stron motor-talka :biggrin2:
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: JanB »

Tak, tak. Korzystam z wiedzy Piotra ze zmienolej pl od paru lat. Obecnie testujemy Millersa i jest ok. Zawsze można na niego liczyć, i już się nauczyłem go słuchać, że nie zawsze ten super-hiper olej jest wskazany do moich aut. Fajny gość.
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: GS300 »

a jakieś odpowiedzi na moje pytania? mile widziane :)
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

Przede wszystkim, przed każdą wymianą oleju silnikowego rób płukankę (przez wlew oleju dolewasz preparat, odpalasz i przez 15 min. rozgrzewasz silnik na wolnych obrotach, później wjazd na kanał i dopiero wymiana oleju i filtra - szlam i co tam jeszcze było spłynie wraz ze starym olejem), po takim zabiegu nie ma już większego znaczenia pytanie o olej poprzedniego właściciela. Bez obawy zalewaj porządnym syntetykiem (producent wg własnego uznania, moje zdanie już znasz) 5W30 lub 5W40 - silnik zalany olejem zapewniającym lepsze smarowanie (syntetyk) na pewno będzie chroniony lepiej niż zalany półsyntetykiem...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Świeżo po zakupie Lexusa GS300 II gen.

Post autor: sandr »

jes pisze:Tak na marginesie - nie ma sensu zagłębiać się w lekturę, ponieważ w zdecydowanej większości wypowiadają się tam właściciele niemieckich aut, a niekoniecznie to co dobre dla VW bedzie również dobre do Lexusa!
Opony też zakładasz jakieś specjalne "Lexus-only" (o paliwie już nie wspomnę)? :mda:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości