IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: madkiw »

Witam ponownie :)
Coś nowego
http://olx.pl/oferta/lexus-prawdopodobn ... a254a7ea43
Generalnie ciekawe bardzo, mam bardziej pytanie odnosnie wyposażenia, opcji, czy sprzedający nie rozmija się z prawdą?
I mam pytanie do właścicieli takowej, automatyczna skrzynia, nigdy nie miałem, dużo stracę w stosunku do manuala ? A może zyskam ? Spotkałem się tu już z opiniami że "pancerna", " niewielka różnica w stosunku do manuala", prawda ?:)


A i jakby ktoś się interesował tą sztuką http://allegro.pl/is-200-2-0-r6-155km-w ... 62210.html pytałem o nią już, sprawdziłem i generalnie tak obydwa boki, przednie błotniki, drzwi malowane,prawa strona bardziej.Brakuje listew na dachu, wycieków brak, jakiś tam otarty kabel w komorze silnika.
Wnętrze zadbane, zacina się lewe lusterko, prawe jest pęknięte. Do wymiany tylnie klocki. To tak w skrócie, jak ktoś chce mogę udostępnić pełen raporcik :)
79k3
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2014, o 14:04
Model Lexusa: is300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: 79k3 »

Czy ktoś z kolegów wie, czy pofalowane listwy na dachu to normalna sprawa w is 300?
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: forest »

w IS200 raczej nie ;) ;)
SC430 '2002
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: member »

madkiw pisze:Witam ponownie :)
Coś nowego
http://olx.pl/oferta/lexus-prawdopodobn ... a254a7ea43
Generalnie ciekawe bardzo, mam bardziej pytanie odnosnie wyposażenia, opcji, czy sprzedający nie rozmija się z prawdą?
I mam pytanie do właścicieli takowej, automatyczna skrzynia, nigdy nie miałem, dużo stracę w stosunku do manuala ?
madkiw pisze:
Manual nie jest za szybki ale automat zupełnie nie jedzie, 11 sek do setki to ma jaris ;)

A ten opis kojarzy mi się z reklamą "prawdopodobnie najlepszy proszek na rynku" :biggrin2:
madkiw pisze: A i jakby ktoś się interesował tą sztuką http://allegro.pl/is-200-2-0-r6-155km-w ... 62210.html pytałem o nią już, sprawdziłem i generalnie tak obydwa boki, przednie błotniki, drzwi malowane,prawa strona bardziej.Brakuje listew na dachu, wycieków brak, jakiś tam otarty kabel w komorze silnika.
Wnętrze zadbane, zacina się lewe lusterko, prawe jest pęknięte. Do wymiany tylnie klocki. To tak w skrócie, jak ktoś chce mogę udostępnić pełen raporcik :)
No przecie to komis, to musi być mina. Nie rozumiem dlaczego szukacie samochodów w komisach, już wspominałem że to jak szukanie kandydatki na żonę w dzielnicy czerwonych latarni.
Jednak mozesz podać więcej szczegółów, chętnie sam posłucham co tam jeszcze zamaskowano, zawsze się przyda na przyszłość wiedzieć w co jeszcze można zajrzec przy zakupie ;)

pozdrawiam
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: madkiw »

No przecie to komis, to musi być mina. Nie rozumiem dlaczego szukacie samochodów w komisach, już wspominałem że to jak szukanie kandydatki na żonę w dzielnicy czerwonych latarni.
Jednak mozesz podać więcej szczegółów, chętnie sam posłucham co tam jeszcze zamaskowano, zawsze się przyda na przyszłość wiedzieć w co jeszcze można zajrzec przy zakupie ;)

pozdrawiam
To nie ma już na tym świecie uczciwych komisów ? :laugh1:

a co opisu, proszę https://www.dropbox.com/s/9p5rgvkmw847v ... s.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dawid0ss »

madkiw pisze:To nie ma już na tym świecie uczciwych komisów ? :laugh1:
Nie ma :-)
Oni chcą zarobić. Dobro transakcji i obustronny "win to win" mają w dupie. Zawiązują nawet budżet na sprawy sądowe, które zakłada im około 5% oszukanych (niestety tylko 5% w Polsce, nadal nie walczymy o swoje prawa). Olej to i szukaj od osoby prv.
Pzdr
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

sa tez pewnie jakies uczciwe....wlasciwie to mi tylko jeden przychodzi do glowy :) ale kurde tam to "okazji cenowych" nie uswiadczysz. samochody sa konkretne. I konkretnie kosztuja. Ale i tez pare marek tylko.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: madkiw »

Wiem, generalnie to sobie żartuje. Swoją drogą ja się nie spodziewam jakichś perełek za grosze, wystarczyłoby żeby pisali prawdę i cena była odpowiednia do stanu faktycznego.
Chociaż teraz w dobie tanich testerów lakieru myślę że to może trochę ukróci ich zapędy. Mam nadzieję tylko, że jakiś pomysłowy rodak nie wpadnie na pomysł jak oszukać taki miernik :D
Ale tak czy inaczej, bez gruntownego sprawdzenia wszystkiego nie ma co kupować samochodu, to prawda.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pepe_GD »

madkiw pisze:Wiem, generalnie to sobie żartuje. Swoją drogą ja się nie spodziewam jakichś perełek za grosze, wystarczyłoby żeby pisali prawdę i cena była odpowiednia do stanu faktycznego.

Oni się przystosowują do rynku, jeśli rynek sobie życzy 10 letniego auta jak z salonu i przebiegiem nie więcej niż 200 tyś- to wuala mamy zaraz piękny opis i przebieg niczego sobie. Dopóki dla głąbów w naszym kraju 90cio % wyznacznikiem przy zakupie auta będzie przebieg to zapomnij że coś się zmieni. Napisali by prawdę to nikt by auta nie kupił, bo u nas jeśli auto miało nawet lekką kolizję to już jest skreślane z góry jak by miało mega dzwona. Jeśli jeden bądź dwa elementy były malowane to już kręcą nosem :doh:

Sam zawsze kupuję auta z prywatnych rąk, nie to żeby te były perełki, zazwyczaj są też to auta które w swojej historii miały jakąś kolizje. Po prostu nie trawie handlarzy, nie zamierzam nakręcać im biznesu który opiera się na oszustwach.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: forest »

OK panowie, dużo prawdy w tym co piszecie, ale trzymajmy się tematu ;)
pzdr
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości