IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
grzenios
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:17
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grzenios »

jutro jedzie na serwis do ASO bo mimo dziwnych szpar wygląda i jeździ znakomicie... powiedziałbym że lepiej niż mój ale nie powiem :P

edit:
No i jest dylemat - auto mechanicznie super - z tyłu jedynie hamulce do wymiany w najbliższym czasie, ale kurcze tak ktoś mu badziewnie tyłek zrobił że ciężko w to uwierzyć że to ASO z Woli :-/
Ogólnie troche delikatnych tematów było robionych alke wszystko udokumentowane i to w ASO więc strachu raczej nie ma.

Co myślicie?
is200>is250>gs450h
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Tomx »

Jeżeli mechanicznie jest wszystko ok i jedzie prosto to najwazniejsze. Wiadomo, ze nowe auto to to nie jest i ciezko doszukiwac sie ideału. Ja bym targował cene i bral, a tylek z czasem samemu ogarnal jak potrzeba. Ja tez sie zaniepokoilem niektorymi szparami u siebie i cos tam mialo jakies przygody lakiernicze ale mechanicznie 100%. Silnik suchy, chodzi równo, zero wycieków, zawieszenie bez luzów i co ważne brak luzów na wale. Powiedzialem sobie ze najwazniejszy jest stan techniczny, a wizualnie go sobie z czasem do idealu podciągne.
Pozdrawiam!
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Pełna zgoda. Ja mam auto z USA kupione od handlarza w PL. Pierwsze co się nasuwa: dramat...
W rzeczywistości było zgoła inaczej. Auto było niespecjalnie mocno uszkodzone, naprawione tak sobie ale poczyniłem drobne inwestycje i łącznie za coś koło 6000 mam auto w idealnym stanie z nowym oryginalnym zderzakiem, układem spryskiwaczy świateł i od zera pomalowana maska. Trochę to wszystko trwało bo auto mam od 2012 roku ale nie miałem tez tak pilnej potrzeby. Mechanicznie wspaniale a blacharkę krok po kroku do świetności która mam nadzieje jutro zostanie osiągnięta.
100% ideał to nie będzie nigdy ale będzie to fajne auto, dla mnie, w znakomitym stanie technicznym i o bardzo dobrej blacharce.

Polecam taki proceder ale cenę warto z tytułu tych poprawek zbijać.
taktoon
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2017, o 13:09
Model Lexusa: IS
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: taktoon »

Cześć,
czy ktoś z was oglądał poniższe auta albo może się podzielić spostrzeżeniami na podstawie ogłoszeń?
Szukam IS250 najlepiej do 45k, czy w tym budżecie waszym zdaniem idzie znaleźć coś rozsądnego?
Do tej kwoty to raczej roczniki 2006 2007 2008 maks, jakby nie patrzeć są to ~10 letnie auta, jak w tym modelu jest z korozją, jest się czego bać czy zależy od tego jak dbał poprzednik?

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... yMWV9.html

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... yMkDX.html

Drugie auto jest sprowadzone, ale nie jest napisane skąd. Chciałbym wersję europejską, a USA potrafię rozpoznać tylko po zegarach.
Czy orientujecie się jak jest z możliwością wymiany zegarów na europejskie? Ile to kosztuje czy to prosty zabieg?

Ostatnia rzecz to napiszcie proszę czy IS 250 ma standardowo wyjście USB?

Z góry dzięki za informacje.
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Scoob »

Ten biały to US-spec. Z zewnątrz łatwo rozpoznać zarówno po braku spryskiwaczy ksenonów, jak i bocznych kierunkowskazów w błotnikach.
Z tego co pamiętam to 2IS ma tylko wejście AUX, ale to niech lepiej potwierdzą właściciele.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Potwierdzam ze w schowku (podłokietnik) jest wejście AUX na 3,5mm. Dodatkowo zegary są podwójnie skalibrowana (kilometry i mile). Oczywiście w przypadku US-spec z reguły jest GPS a w nim także sterowanie ogrzewaniem i Fahrenheit'y :)
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pjetrooha »

ArtIS pisze:Potwierdzam ze w schowku (podłokietnik) jest wejście AUX na 3,5mm.
Polift ma też w schowku USB
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

O tym mówię, mam auto z 2009 :)
grzenios
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:17
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grzenios »

kupiłem dla siebie sztukę z 2007 za takie kwoty jak piszesz. Jeżeli trafisz model "niekombinowany", a można taki trafić w przypadku tej marki, to rdzy na elementach karoserii nie uświadczysz. Podejrzewam, że są bardzo dobrze zabezpieczone.

Mam 186tyś przebiegu i jeździ się nim znakomicie. Mam go dopiero miesiąc, ale jest to kawał solidnej konstrukcji i czuć że uda się nim przejeździć jeszcze co najmniej dwa razy taki przebieg. Ciężko znaleźć taką dobrą konstrukcję (wytrzymałość, solidność) niestety na rynku aut używanych, dlatego mój wybór padł na ten model.

Na sprowadzane auta bym uważał (przed zakupem solidne sprawdzenie + geometria + lakier) ale mozna też coś fajnego znaleźć. Mozesz też znaleźć w tej cenie znaleźć coś dobrego z PL salonu z pełnym serwisem, lub nawet trafić sztukę oddaną w rozliczeniu za nowego jak moja :-)

Mało tego towaru ale WARTO!

Wytrwałości życzę!
is200>is250>gs450h
barteko
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2017, o 01:41
Model Lexusa: is
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: barteko »

taktoon, byłem dziś oglądać egzemplarz z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... yMWV9.html

Samochód ma malowany cały lewy bok i prawy, przedni błotnik. Wyniki na mierniku są pomiędzy 250 a 400. Pomiar na progach i słupkach mieścił się w zakresie do 100. Maska ok 90. Elementy takie jak zderzaki, listwa na progu i połączenie szyby ze słupkiem A są słabo spasowane, widać mocne szpary. Do tego liczne obtarcia, odpryski i odchodzący lakier z tylnej klapy... Brak spryskiwaczy w przednim zderzaku (światła przednie wyglądały bardziej na soczewkowe niż xenony, nie wiem czy kazdy IS mial xenony?).
Środek samochodu jest w podobnym stanie. Brudny, wytarty i podrapany.

W pracy silnika na postoju nie usłyszałem niepokojących dzwięków. Niestety nie miałem szansy się nim przejechać.

Z tego co mówił handlarz to samochód jest po pani preses dużej firmy, sam przyznał, że był malowany ale nie jest po dużej "bombie".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości