Odmowa przyjęcia mandatu a wyrok sądu.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Odmowa przyjęcia mandatu a wyrok sądu.

Post autor: agiless »

Zewus pisze:
wojtekS pisze:
Mogli dać pouczenie ale widać coś im nie pasowało.
Budżet im się nie zgadzał zapewne. Normalnych policjantów już praktycznie nie ma, to cyborgi do zarabiania kasiory.
Mnie kilka lat temu namierzyi niby (67/50) na wjeździe w obszar zabudowany małej wioski, miałem max 60, bo wiem, że tam stoją. Przez wieś jechałem 50, patrzę w lusterko i myśle co to za debil tak popiernicza wyprzedzając co tam popadnie. Na koniec będąc za mną dopiero włączyli sygnały. Oczywiście propozycja mandatu, ale nie zgodziłem się zarzucając wesołym Panom pomiar pod złym kątem, radar wycelowany w metalową wiatę przystanku autobusowego, i poruszanie się w obszarze zabudowanym z nadmierną prędkością bez włączonych sygnałów ( miałem świadka). Panowie nie mogli zrozumieć że goniąc mnie po ujawnieniu naciąganego wykroczenia bez włączonych dyskotek i pipitek spowodowali większe zagrożenie niż ja, a że swoje prawa znam, poprosiłem grzecznie o rozstanie się w pokoju. Po krótkich dywagacjach panowie przystali na propozycję, bo uprzedziłem, że nie odpuszczę w tym przypadku, a oni sami dobrze wiedzą, że pomiar wykonany był nieprawidłowo.
Policja musi dziś zarabiać i jestem jak najbardzej za ściganiem i karaniem debili za kółkiem, ale stanowczo jestem przeciw naciąganiu prawa żeby wyrobić dzienną normę madatów.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odmowa przyjęcia mandatu a wyrok sądu.

Post autor: adamsky73 »

Mój "rekordowy" mandat za przekroczenie prędkości, zresztą z bardzo dawnych czasów, to 42 km/h. Cała miejscowość z ograniczeniem do 30 km/h i policjanci z suszarką za zakrętem ;) Dostał ktoś za mniejszą prędkość? :sarcastic:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
km2591
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 15:51
Model Lexusa: XC60
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odmowa przyjęcia mandatu a wyrok sądu.

Post autor: km2591 »

Po prostu miałeś szczęście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości