[LS430] Spalanie LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: owczar »

Chodziło chyba o różnicę między spokojną, a dynamiczną jazdą. Czyli jakieś 3 litry gazu na 100km więcej. :)
Awatar użytkownika
lu04kas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 21:23
Model Lexusa: GS430
Skąd:: HULL,UK
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: lu04kas »

Witam

Ja niedawno przerobiłem GS 430 w UK na gaz u polskich specjalistów. AEG King plus KME Goldx2 i Valteki(wiem ze słabe i będę wymieniał na lepsze)....
Spalanie w mieście 16-19l(dojazd do miasta obwodnicą). Na trasie do 130km/h 12l gazu. Spalanie sprawdzam na zasadzie od pełnego do pustego zbiornika gazu z zerowaniem za każdym razem gdy tankuje. Myślę osobiście, że to niezły wynik jak na wielkość silnika i moc.

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: maniek_ls400 »

Dawid0ss pisze:
maniek_ls400 pisze:5PLN/100km za przyjemność mocnego wciskania w fotel i obserwowania jak strzałka leci poza 2xx to nic :biggrin2:
Gdzie Wy jeździcie te 2xx, bo ja nie pamiętam, kiedy ostatnio jechałem więcej niż 160 ;-)
Oficjalnie u zachdnich sąsiadów Ale mercem tam jeszcze nie byłem; ) Poza zabudowanym na znanych mi dobrze odcinkach to wszędzie...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: maniek_ls400 »

owczar pisze:Chodziło chyba o różnicę między spokojną, a dynamiczną jazdą. Czyli jakieś 3 litry gazu na 100km więcej. :)
Dokladnie ! 5PLN więcej za fun na 100tkę..
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: maniek_ls400 »

adamsky73 pisze:
maniek_ls400 pisze:I właśnie po to kupuje się auto z dużym motorem ! 5PLN/100km za przyjemność mocnego wciskania w fotel i obserwowania jak strzałka leci poza 2xx to nic :biggrin2:
Coś Ci się cyferki pomyliły. W tej cenie którą napisałeś to tylko Tesla :laugh1:
Myślę o Tesli Może za 2 lata będę bliżej tematu.
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: Jacek »

maniek_ls400 pisze: Oficjalnie u zachdnich sąsiadów Ale mercem tam jeszcze nie byłem; ) Poza zabudowanym na znanych mi dobrze odcinkach to wszędzie...
To jest po prostu żałosne.
TEFON
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2015, o 17:46
Model Lexusa: ls430
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: TEFON »

Potwierdzam słowa Pana Dawid0ss

Gdzie wy latacie ponad 200?? Ja w przeciągu ostatniego miesiąca przeleciałem 3 razy trasę Katowice - Poznań. 3 Razy przez Ostrów Wielkopolski bo bliżej i wcale nie dłużej niż A2 czy A4 a krócej. Znam już tą drogę prawie na pamięć, wiem gdzie radary są i gdzie mogą stać i tylko podczas wyprzedzania dobijam do 160-170 a potem tempomat i znowu 130-140km/h. A poza tym cały czas ograniczenia 70 / 50 i trzeba zwalniać do 70 czy 90. Podczas podróży w piątek K-ce - Poznań (ruch jak cholera) 5 godzin spalanie 13,5l LPG/100km (LPG Statoil) - 300km w sumie.
Niedziela po południu 300km w sumie (LPG Shell) - 14l/100km.

Jednak Bardzo ważna rzecz!!! Na gazie ze Statoil podczas Kickdown komputer nie wydala i przełącza na PB przy jakichś tam obrotach (podczas maksymalnego wykorzystania silnika), natomiast na LPG Shell nie ma tego problemu!!! Czyżby jednak była różnica gazu nie tylko w cenie?? (Statoil 1,86zł, Shell 2,00zł)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: kupiec1985 »

TEFON pisze:Potwierdzam słowa Pana Dawid0ss

Gdzie wy latacie ponad 200?? Ja w przeciągu ostatniego miesiąca przeleciałem 3 razy trasę Katowice - Poznań. 3 Razy przez Ostrów Wielkopolski bo bliżej i wcale nie dłużej niż A2 czy A4 a krócej. Znam już tą drogę prawie na pamięć, wiem gdzie radary są i gdzie mogą stać i tylko podczas wyprzedzania dobijam do 160-170 a potem tempomat i znowu 130-140km/h. A poza tym cały czas ograniczenia 70 / 50 i trzeba zwalniać do 70 czy 90. Podczas podróży w piątek K-ce - Poznań (ruch jak cholera) 5 godzin spalanie 13,5l LPG/100km (LPG Statoil) - 300km w sumie.
Niedziela po południu 300km w sumie (LPG Shell) - 14l/100km.

Jednak Bardzo ważna rzecz!!! Na gazie ze Statoil podczas Kickdown komputer nie wydala i przełącza na PB przy jakichś tam obrotach (podczas maksymalnego wykorzystania silnika), natomiast na LPG Shell nie ma tego problemu!!! Czyżby jednak była różnica gazu nie tylko w cenie?? (Statoil 1,86zł, Shell 2,00zł)
niestety jest różnica w jakości LPG na rożnych stacjach , ma się to tez do przebiegów na zbiorniku , na gazie od naszych zachodnich sąsiadów potrafię zrobić 40-50 km więcej na jednym zbiorniku , a co do Polskich stacji to jest różnica około 30 km przy jednakowej jednostajnej jeździe, w tej chwili staram się tankować na jednej stacji do której mam zaufanie mimo tego że nie jest to jakaś wielka sieć stacji paliw.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: Yarecki »

TEFON pisze: Jednak Bardzo ważna rzecz!!! Na gazie ze Statoil podczas Kickdown komputer nie wydala i przełącza na PB przy jakichś tam obrotach (podczas maksymalnego wykorzystania silnika), natomiast na LPG Shell nie ma tego problemu!!! Czyżby jednak była różnica gazu nie tylko w cenie?? (Statoil 1,86zł, Shell 2,00zł)
Masz źle dobraną/wystrojona instalację, w dodatku nie wiemy czy obie próby były wykonane na pełnym zbiorniku, poza tym nie jest to kwestia "komputera" :ok:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze: niestety jest różnica w jakości LPG na rożnych stacjach , ma się to tez do przebiegów na zbiorniku , na gazie od naszych zachodnich sąsiadów potrafię zrobić 40-50 km więcej na jednym zbiorniku , a co do Polskich stacji to jest różnica około 30 km przy jednakowej jednostajnej jeździe, w tej chwili staram się tankować na jednej stacji do której mam zaufanie mimo tego że nie jest to jakaś wielka sieć stacji paliw.
Szczerze to nie wiem jak Wy to robicie ale jakość lpg jest bdb w PL, i według mnie nie ma szczególnych różnic pomiędzy stacjami.
Taka sama różnica występuje na noPB i po to ECU ma dużą tolerancję by sobie to korygować i dokładnie tak samo dzieje się na LPG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości