Myśliwi na forum

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: maniek_ls400 »

Wlasnie Moderatorze Dlaczego nie podoba Ci sie zywiolowa dyskusja ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: klexus »

Podbijam pytanie Manka, czy mozna strzelać w powietrze nie mając tak zwanego kulochwytu, taka kula musi gdzieś spaść, a co jak wpadnie mi do zupy?? :biggrin2:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

To skonczysz z olowiana plomba. Mozna samemu znalezc takie odpowiedzi. Ale jasne, ze sa odpowiednie regulacje co do strzelania np w poblizu terenow zabudowanych lub np poblizu protestu przeciwnikow myslistwa;) Od zabudowan 100m od protestu pincet. Procz tego zasady polowan zbiorowych.
klasyk

Re: Myśliwi na forum

Post autor: klasyk »

Rici pisze:
Ps podeślij mi pierwsze zdjęcie z mgłą w orginale jak możesz bo po paru min zabawy może być naprawdę rewelacyjne
Heh. To jest właśnie cały internet. Nic o sobie nie wiemy, choć wydaje nam się inaczej. Zawodowo zajmuje się fotografią i grafiką. 100 % zdjęć wykonuje w rawach. Co nie oznacza, że każde z nich poddaje zaawansowanej obróbce. Istotą mojej leśnej pasji jest samo przebywanie w jego obszarze. Nigdy nie zabieram ze sobą statywu, ciężkich korpusów, szkieł czy filtrów. Po prostu w lesie nie pracuje. Można powiedzieć, że przechowuje negatywy z których korzystam, kiedy pojawia się taka konieczność.
Zdjęcia tutaj opublikowane, to "strzały" wykonane na potrzeby własnego archiwum, czasem dokumentacji pewnych zdarzeń. Światło dopasowuje do swojego monitora (dość zaawansowanego) oraz warunków panujących w pokoju w którym pracuje (baaaaardzo ciemny). Możecie mi wierzyć, że wtedy te zdjęcia bardzo dobrze oddają zastany klimat.

Przepraszam ale nigdy nie wystawiam zdjęć z lasu w większych formatach. Staram się chronić miejsca w których fotografuję a możliwości współczesnych matryc, często pozwalają na dostrzeżenie szczegółów, dostatecznie identyfikujących miejsce wykonania zdjęcia. Może to wyglądać na formę nawiedzenia. Jednak takie zachowanie podpowiada mi doświadczenie. Naprawę jest tak, że niektórzy mogą chodzić po lesie i niczego nie zobaczą. Po co im sprawę ułatwiać.

Co do istoty sprawy. Stale ktoś próbuje ze mnie zrobić przeciwnika polowań. Proszę mnie tak nie identyfikować. Jestem realistą i przeciwnikiem wszelkich leśnych patologi a nade wszystko

jestem przeciwnikiem odczuwania radości z zabijania.

Uważam to za zwyrodnienie ale i to jestem w stanie sobie wytłumaczyć miejscem i sposobem wychowania. Chodzi o to, żeby w sposób ewolucyjny iść w dobrym kierunku.
Są w Polsce miejsca w których wraca równowaga. Zwierzyna nie jest dokarmiana. Argument wypłaty odszkodowań za szkody wyrządzone w rolnictwie również traci na znaczeniu. Rolnictwo zmienia się bardzo dynamicznie. Obszary rolne są scalane, przybywa obszarów zalesianych przez drobnych rolników a i nadleśnictwa zaczynają szanować śródleśne łąki. Miastowi też coraz lepiej rozumieją konieczność odcinania zwierząt od odpadków jedzenia.
Samo istnienie kół łowieckich specjalnie mi nie przeszkadza. To dobry pomysł na zbiorową edukację. Edukację przeprowadzoną przez prawdziwych naukowców i ideowych (nieprzekupnych) ochroniarzy. Wystarczy czytać i patrzeć z rzeczywistą troską. Najlepszym sposobem na kompromis jest posiadanie odpowiedniego zasobu wiedzy. Ta wiedza jest dostępna. Tyle, że nie u rusznikarza.

Pierwsze muszą edukować się elity:

Obrazek

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
Wasz pseudofotograf, pseudoleśnik i pseudoemeryt.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Myśliwi na forum

Post autor: legato97 »

Kiedy macie roczne przestrzeliwanie broni? Ps jak ktos chetny z Olsztyna to mozna sie ustawic na Gutkowkie na maly fun;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości