OC Łódź

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

OC Łódź

Post autor: Jarek.K »

Mi w axa około 600 tez wyszło i to z niewielkimi zniżkach więc nie macie co narzekać,a wiek wiadomo jak świeży kierowca bez doświadczenia to i ryzyko większe więc to raczej normalne ze ubezpieczenie wyższe :)i nie narzekajcie bo ja zaczynałem od malucha a nie od lexa.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: dS »

Ja z max zniżkami zapłaciłem w tym roku 730zł w Link4, niestety jak się mieszka blisko Wawy czy ogólnie w mazowieckim to płaci się więcej, także 1000+zł dla młodego kierowcy to raczej standard.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: Dawid0ss »

Ekspert Link4 pisze:Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalkulatorem zajmuje to około minutę, a rozeznanie to podstawa.
What da ... ?!
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: Rici »

już poleciał w kosmos :D
Obrazek
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: KowaLazer »

Uu Pana experta mamy na forum :D
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: Rici »

KowaLazer pisze:Uu Pana experta mamy na forum :D
mieliśmy :D
Obrazek
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: turmoll »

KowaLazer pisze:No chyba właśnie tak będzie, że dopisze kogoś z bólem serca ... :D
Mowa cały czas o koszmarnie wysokim OC , o tym ze AC mniej wiecej tyle kosztuje -wiem.
Pozdrawiam
Z tym dopisywaniem też nie jest różowo ... jak było kiedy jak ja się 'dopisywałem'.

Faktycznie jak ojca dopiszesz dostaniesz jego zniżki ale ojciec podczas zakupu będzie musiał deklarować czy autem będzie jeździł kierowca poniżej 24 lat lub z prawem jady poniżej roku (różne firmy rożnie maja) i ten fakt podniesie składkę ubezpieczenia - czyli zapomnij o 60% zniżce.

A jeśli całkowicie przekażesz ojcu samochód, a ojciec nie zadeklaruje że autem będzie jeździć osoba 'młoda' to dostanie informacje że w razie jakieś szkody jego udział własny będzie wynosić ileś tam kasy np 1000 pln na zdarzenie.

Z drugiej strony, osoby młode i niedoświadczone powodują najwięcej wypadków, 2 tyg temu w teścia wjechał jakiś gnojek stara 3-ka i skasował mu nowy samochód ... teścia auto przje.. jeszcze w auto z przodu i tamto w jeszcze kolejne. ;(

Statystyki są nieubłagane.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: Nowakman85 »

KowaLazer pisze:Ja pitole, gdybym miał 600 PLN na rok to bym chyba płakał z radości . Na razie mam przedłużenie oc poprzedniego właściciela (ok700 pln)ponieważ HDI nie naliczało różnic , boje się ile będę musiał płacić, jak się aktualne skończy . Na dzień dzisiejszy w HESTIA naliczyli mi około 1700 pln i chyba będę smuszony oddać kawałek samochodu mamuśce, co by jakaś zniżka wpadła. Myślę, że mniej niż 1200 PLN nie będę miał . :)
Słyszałem , że w m-banku mają dobre opcje .

PS. To Ciebie kiedyś zgarnąłem z drogi pod garaż ? :)


Wyliczyłem teraz w AXA -1129 pln ... chyba sie nie obejdzie bez opcji darowizny 1/3 pojazdu :D
No mnie zgadza się:) czyli mówicie chłopaki że te 600zł nie jest taka tragedia no spoko to nie ma sensu szukać po mieście żeby 10zł oszczędzić a jak się trafią jakieś kody i rabaty to się skorzysta
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: OC Łódź

Post autor: KowaLazer »

Dzisiaj byłem w ubezpieczalni i tak jak mówicie ... Rodzic ma 60% znizki w moim przypadku, jednak przez to ze mam 20 lat i prawko od 2 nie ma co liczyc na to ze zaoszczędzę fortunę ...
W styczniu się będę zastanawiał, choć coraz częściej myślę nad bokolotem - szkoda mi lexusa na zimę , więc może wyjść tak że ubezpieczonko będę musiał pyknąć zaraz.
Pozdrawiam !
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

OC Łódź

Post autor: Jarek.K »

turmoll pisze:
KowaLazer pisze:No chyba właśnie tak będzie, że dopisze kogoś z bólem serca ... :D
Mowa cały czas o koszmarnie wysokim OC , o tym ze AC mniej wiecej tyle kosztuje -wiem.
Pozdrawiam
Z tym dopisywaniem też nie jest różowo ... jak było kiedy jak ja się 'dopisywałem'.

Faktycznie jak ojca dopiszesz dostaniesz jego zniżki ale ojciec podczas zakupu będzie musiał deklarować czy autem będzie jeździł kierowca poniżej 24 lat lub z prawem jady poniżej roku (różne firmy rożnie maja) i ten fakt podniesie składkę ubezpieczenia - czyli zapomnij o 60% zniżce.

A jeśli całkowicie przekażesz ojcu samochód, a ojciec nie zadeklaruje że autem będzie jeździć osoba 'młoda' to dostanie informacje że w razie jakieś szkody jego udział własny będzie wynosić ileś tam kasy np 1000 pln na zdarzenie.

Z drugiej strony, osoby młode i niedoświadczone powodują najwięcej wypadków, 2 tyg temu w teścia wjechał jakiś gnojek stara 3-ka i skasował mu nowy samochód ... teścia auto przje.. jeszcze w auto z przodu i tamto w jeszcze kolejne. ;(

Statystyki są nieubłagane.

/turmoll
Masz racje statystykibsą takie a nie inne i dopisywanie się tez nie jest najlepszą opcją ponieważ byłem dopisany do ojca a ojciec zmarł.Zalatwiania tyle że szkoda gadać i więcej problemów niż korzyści chyba że ktoś lubi biegać po urzędach :)I następna sprawa kupuje się takie auto na jakie jest stać, a nie narzekanie pózniej że ubezpieczenie za drogie że za dużo pali że utrzymanie drogie.Kupujac lexa przykładowo klocki hamulcowe czy opony nie będą kosztować 20zł jak do cinqecento i trzeba sobie z tego zdać sprawe najlepiej przed zakupem.Miałem juz takiego znajomego co jeździł cinqecento a nowy acord stał w garażu bo szkoda ...A dla młodego pokolenia, wiem że nie te czasy ale lepiej niech uczy sie jeździć na czymś czym dostanie w kość i nie podzaleje za bardzo a nabędzie umiejętności i myślenia na drodze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości