LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Te listwy na drzwiach w które wpleciono napis president. Jak na mój gust nie są oryginalne. Pierwszy raz widzę takie.
Alucard
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2017, o 15:59
Model Lexusa: LC100 4.7 2001
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Alucard »

Teraz załapałem, w innych "Prezydentach" faktycznie tego nie ma. Rzecz gustu jak zawsze : )Dobra dzwonię, może się czegoś dowiem.
mcmad
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 10:58
Model Lexusa: gs300 mk2, Ls430
Skąd:: Łebieniec
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mcmad »

Witam, czy ktoś może oglądał egzemplarz z tego ogłoszenia
https://www.olx.pl/oferta/lexus-ls-stan ... D4Glf.html
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Piotr-PK »

Trochę niepokoi "nic nie trzeba robić, tylko jeździć".
Poprzedni właściciel mojego GS prawie zajeździł starym olejem Aisina, no bo skoro działa...
janbet
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2020, o 23:15
Model Lexusa: szukam :)
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: janbet »

Cześć,
jestem nowy na forum wiec od razu się przywitam :)
Od jakiegoś czasu szukam nowszego auta dla siebie. Szukałem przez kilka miesięcy czegoś w MB - E klasy lub S klasy ale nic sensownego nie znalazłem.
Teraz szukam Lexusa LS430.
Co sądzicie o egzemplarzu z tego ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 96341ad0a1

Dzięki!
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

Panowie,

Pytanie otwarte do dyskusji. Ciężko u nas i za granicą o ten samochód więc zastanawiam się nad kwestią sprowadzenia uszkodzonego z USA. Co o tym myślicie?
S600
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2018, o 09:27
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: S600 »

FONEK pisze:Panowie,

Pytanie otwarte do dyskusji. Ciężko u nas i za granicą o ten samochód więc zastanawiam się nad kwestią sprowadzenia uszkodzonego z USA. Co o tym myślicie?
Pytanie czy interesuje cię 2000-2003 czy 2003-2006 bo jeśli ten pierwszy to zapomnij bo koszty sprowadzenia, podatków i naprawy przewyższą cenę ładnych egzemplarzy z otomoto.
Jeśli polift to musiałbyś mieć bardzo duże szczęście, czyli też nie polecam. Po pierwsze LS430 polif w USA osiągają zawrotne ceny, sprawdź IAAI i copart ładne egzemplarze zamykają się w kwotach 4000-6000$ a do tego musisz doliczyć ok 19 tyś zł - (prowizja licytującego- ktoś to musi ogarnąć, transport do portu, kontener przez Atlantyk, Vat, cło, transport laweta do polski, akcyza i opinia) i dopiero teraz jesteś w domu... znaczy przed naprawą ;) naprawa... za części do polifta jeśli przód uszkodzony kosmos.
Podsumowanie:
auto ok 20-25tyś zł
sprowadzenie i podatki 19tyś zł
naprawa 4-5 tys blacharz dobry + lakiernik
części od 3-5tyś
= od 39 do 54 tyś zł plus wymiany typu rozrząd, amory,opony,poduszki pod silnik, pranie środka (w transporcie koła wpieprzą do kabiny i może jeszcze wymiana kanapy)

Ja polecam rozejrzeć się za ładnym przed-liftem lub jeśli zależy Tobie na V8 to GS430 mk2

Jeszcze zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy. w USA jest bardzo mało LS430 z pneumatyką a wersja bez pneumatyki na tym forum jest passé.
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

S600 pisze:
FONEK pisze:Panowie,

Pytanie otwarte do dyskusji. Ciężko u nas i za granicą o ten samochód więc zastanawiam się nad kwestią sprowadzenia uszkodzonego z USA. Co o tym myślicie?
Pytanie czy interesuje cię 2000-2003 czy 2003-2006 bo jeśli ten pierwszy to zapomnij bo koszty sprowadzenia, podatków i naprawy przewyższą cenę ładnych egzemplarzy z otomoto.
Jeśli polift to musiałbyś mieć bardzo duże szczęście, czyli też nie polecam. Po pierwsze LS430 polif w USA osiągają zawrotne ceny, sprawdź IAAI i copart ładne egzemplarze zamykają się w kwotach 4000-6000$ a do tego musisz doliczyć ok 19 tyś zł - (prowizja licytującego- ktoś to musi ogarnąć, transport do portu, kontener przez Atlantyk, Vat, cło, transport laweta do polski, akcyza i opinia) i dopiero teraz jesteś w domu... znaczy przed naprawą ;) naprawa... za części do polifta jeśli przód uszkodzony kosmos.
Podsumowanie:
auto ok 20-25tyś zł
sprowadzenie i podatki 19tyś zł
naprawa 4-5 tys blacharz dobry + lakiernik
części od 3-5tyś
= od 39 do 54 tyś zł plus wymiany typu rozrząd, amory,opony,poduszki pod silnik, pranie środka (w transporcie koła wpieprzą do kabiny i może jeszcze wymiana kanapy)

Ja polecam rozejrzeć się za ładnym przed-liftem lub jeśli zależy Tobie na V8 to GS430 mk2

Jeszcze zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy. w USA jest bardzo mało LS430 z pneumatyką a wersja bez pneumatyki na tym forum jest passé.
Dzięki za konkretną odpowiedź. Im dłużej przeglądam strony, które wymieniłeś + wiele innych + kalkulatory stwierdzam, że to jest rzeczywiście nieopłacalne bo za 50-55k jestem w stanie w Polsce kupić ładnego polifta. Tym bardziej, że dolar teraz najwyżej od 10 lat albo porównywalnie do czerwca 2016.
Co do przedlifta obawiam się tych wszystkich niedoskonałości, które zostały poprawione w polifcie + skrzynia 6 biegowa (to mocno za mną przemawia). Natomiast różnica w cenie przedlift vs polift daje duże pole manewru, aby przedlifta doprowadzić do stanu igła, założyć gaz i jeszcze trochę zostanie.
Co do GS430, to strasznie się napaliłem na komfort, który daje LS430.
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

Dolar teraz drogi ale ceny aut spadły tylko problem z transp. . Znajomy który mi licytuje kupił kilka aut i ma problem z transportem do portu NY .
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

FONEK pisze:Dzięki za konkretną odpowiedź. Im dłużej przeglądam strony, które wymieniłeś + wiele innych + kalkulatory stwierdzam, że to jest rzeczywiście nieopłacalne bo za 50-55k jestem w stanie w Polsce kupić ładnego polifta. Tym bardziej, że dolar teraz najwyżej od 10 lat albo porównywalnie do czerwca 2016.
Co do przedlifta obawiam się tych wszystkich niedoskonałości, które zostały poprawione w polifcie + skrzynia 6 biegowa (to mocno za mną przemawia). Natomiast różnica w cenie przedlift vs polift daje duże pole manewru, aby przedlifta doprowadzić do stanu igła, założyć gaz i jeszcze trochę zostanie.
Co do GS430, to strasznie się napaliłem na komfort, który daje LS430.
Poszukałbym w EU tym bardziej że z LSami z naciskiem na ucf30/40 wytworzyła się specyficzna sytuacja handlarze nie są nimi zainteresowani bo boją się zje...ych mędrców od wiecznych poszukiwań a na zachodzie można je fajnie negcjować bo jednak serwis liczony w euro na ichniejszych rynkach jest kosmicznie drogi.

W tamtym tygodniu miałem ofertę z bardzo dokładnym opisem ucf30 FL 200k.km. ze Szwecji od pana który sprowadza hurtowo auta omijając lexusy szerokim łukiem :biggrin2: to mógłbym go sprzedać za 33k. Sądzę że jest kwestia przypilnowania rynków EU i ugadania tematu z kimś kto się nie boi :biggrin2:
USA odpuściłbym całkowicie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości