Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Moderator: klexus

Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Postprzez zender » 5 lis 2016, o 00:25

Witam

Stoję przed dylematem :LEXUS: NX 300H 2015-2016r vs RX 450H III gen po lift. Auto dla zony potrzebna hybryda ze-względu na krótkie przebiegi max 1,5km Przebieg max 50 kkm ,założenia zakup od osoby prywatnej lub dilera , może być demo może być wyprzedasz rocznika. Fajnie by było kupić do końca grudnia tego roku aleee tutaj jakieś nowe tematy akcyzy sie pojawiają :scratch: tak ze zdecydowałem ze najpóźniej do końca czerwca należy sie wywiązać z tego zadania. Na pierwszy test idzie NX300h na weekend zobaczymy .... :hobby:

Test 2 osoby dorosłe , dwoje dzieci (foteliki) + owczarek niemiecki :ok:

zender

05/11/2016

Test NX 300H wersja sport, spalanie 7,7 l- mieszane . Zawieszenie AVS twarde w opcji normal. Przy porównaniu z standardowym zwieszeniem GS 300 3gr wypada mało komfortowo, podskakiwanie na dziurach i głuche odgłosy zawieszenia w aucie za ponad 200tys ! nie bardzo nam się to podoba. Auto wcale nie takie ciche ale nie czuć prędkości 120km Duzo miejsca z tylu i przodu, mila w dotyku wykładzina, szkoda ze nasza testowa wersja to czarne wnętrze skorzane z małymi czerwonymi wstawkami. Plastik udający aluminium nie fajne, fakt ze robi to dobrze. Jutro :hobby: 220km w drodze zobaczmy jak to wyjdzie. cdn....
zender
Lex user

Model Lexusa: czekam

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Postprzez Thorgal1 » 8 lis 2016, o 23:33

nx jest głośny, rx będzie pod wieloma względami lepszy - ale w porównaniu z gs mk3 to krowa z dużymi przechyłami na zakrętach .... ale żona może szybko nie pokonuje zakrętów :)
jezdziłem tym wszystkim i ogólnie cieszę się że mam sedana
w nx najlepsze co jest to fotele
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez zender » 9 lis 2016, o 00:00

Witam

Tak jak Thorgal1 napisał fotele nieziemskie, po blisko 3 godzina jazdy tam i z powrotem czułem sie jak bym takowej podroży nie odbyl. Czyli jednak komfort jest czuć ze lexus maczał palce w tym aucie jeżeli można tak powiedzieć. Co mnie zaskoczyło to przy bardzo"grudkowej" nawierzchni asfaltowej dziwek z opon wbija sie do kabiny koszmarnie, za to dźwięk od pędu powietrza czy tez lusterek już nie ( dodam ze padał również deszcz i tutaj również jakoś głośno z tego powodu nie było)
Audio - wersja sport - radio pioniera w bardzo ubogim wyglądzie zewnętrznym do tego 10 głośników, no cóż kolejny raz Mark Levinson z gs 3gr wygrywa zdecydowanie no ale to chyba nie jest zaskoczenie . Jeżeli ktoś lubi SUV to może byc to dla niego fajne rozwiązanie.

Napęd awd potrafił sie dołączyć kilka razy, auto zdecydowanie nie przechyla sie przy prędkościach dozwolonych +20 ;-) (w normalnej opcji zawieszenia!) Niestety ponoć ze względu na masę pojazdu EV mode za często nie działa sam ! Za to często widziałem iz niby auto jechało na samej elektryce ale motor i tak chodził na biegu jałowym tzn cos 1000 obr. to wydało mi sie dość dziwne , wyglądało jak by czekał czy zejdę poniżej 80km/h , powyżej owej 80 tego reglanie napędzał koła. Średnie spalania z 325 km to 7.5 ltr komputer oraz paragon :ok:

Co do RX 405h nie udało nam sie znalesc używanego auta do jazdy testowej za to sprawdziwszy RX350 który zona odrzuciła ze względu na wielkość. Zatem reasumując Nx 300H odpada za brak komfortu zawieszenia oraz słabe osiągi w trybie normal (uwaga małżonki) Auto ma dużo również innych zalet i widać ze jest popularny na drodze.

Wygląda na to ze tak o to sie skończy nasza krótki spoktanie z NX / RX wracamy do sedanów i tutaj bedziemy psrawdzac RC oraz GS ..... a moze nawet mercedesa CLA shooting brake ale o tym w innym poście.

pozdrawiam
zender.
zender
Lex user

Model Lexusa: czekam

Postprzez kuskus83 » 9 lis 2016, o 21:14

Popieram wypowiedzi wyzej wypisane i nie chcialbym urazic uzytkowninkow SUVÓW
Miałem przyjemnosc pojezdzic zastepczym RXem 2013 r 450h przez krotki okres czasu
I co do komfortu to moze i ok ale wyciszenie kabiny i trzeszczace plastiki to juz jakis dramat a nalotu mial tylko 70 000 tys km
Czy to na kostce czy na szutrze czy na dziurach trzeszczy niemilosiernie
Nie jestem zwolennikiem aut terenowych badz tez suvów tylko sedanow
Wiec moze i dlatego szukalem wiecej minusow jak plusow
Jedyne co mnie zaskoczylo to jednostka napedowa
Hybryda rzadzi chociaz juz po pierwszym wejsciu do auta poczulem ten dziwny zapach baterii ale po tym co mi udowodnila na pierwszej prostej szybko o tym zapomnialem a przypomne ze auto wazy ponad 2200 kg :fiu: a zbieralo sie niezle wiec o czym tu mowic
Spalanie 11l przy maksymalnym kopie i nie chcialo wzrastac za wiele :szok:
kuskus83
Lex user

Model Lexusa: GS300

Powrót do Lexus RX