Utrata plynu chlodniczego

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.

Utrata plynu chlodniczego

Postprzez czaplazz » 6 wrz 2018, o 11:17

Witam lexusowiczow posiadam is 220d 2007 i zmagam sie od pewnego czasu z plynem od chlodnicy tak zr po jezdzie robi mi sie wieksza plama pod autem. Trace plyn podczas jazdy i wywala mi go przez zbiornik worownawczy bo zachlapany jest caly silnik od plynu jak by cos mi cisnienie robilo . Wymienilem korek od chlodnicy dalej to samo termostat byl wymieniany 8 miesiecy temu co watpie ze by byla jego wina . Czy to juz moga byc poczatki uszczelki pod glowica ? chodz oleju za bardzo nie trace . Poratujci edobra rada panowie plz :)
Podpinam rowniez fotki dla rozjasnienia sytuacji :)
https://zapodaj.net/522bb098c810a.jpg.html
https://zapodaj.net/715d4c24ae24b.jpg.html
https://zapodaj.net/e9c1ba5536680.jpg.html
czaplazz
Nowy lex user

Model Lexusa: is220d

Re: Utrata plynu chlodniczego

Postprzez carinus » 6 wrz 2018, o 12:23

Zrób test szczelności układu na obecność CO2.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Pawcio1979 » 6 wrz 2018, o 20:40

....oraz porządnie umyj pod maską żeby ocenić dokładnie gdzie leci.

Mówiąc umyj nie miałem na myśli myjki ciśnieniowej :laugh1: a raczej płyn do mycia silników lub coś do odtłuszczania hamulców.
Nie robiąc reklamy ja używam https://k2.com.pl/produkty/k2-brake-cleaner-600-ml
Pawcio1979
Lex Driver

Model Lexusa: GS300 MkII

Postprzez czaplazz » 7 wrz 2018, o 13:25

Test szczelności układu na obecność CO2 wyszedl pomyslnie to nie wina uszczelki i kamien z serca mi spadl bo juz zaoszczedzilem pare tys pln :) Rowniez rozmawialem z mechanikiem i proponowal mi bym wymienil na ogrinalny termostat. Ktos cos jakies sugestie ? :)
A tu fotka z testu
https://zapodaj.net/f2a7e6fad6a7a.jpg.html
czaplazz
Nowy lex user

Postprzez Dawid0ss » 7 wrz 2018, o 13:36

czaplazz napisał(a):Test szczelności układu na obecność CO2 wyszedl pomyslnie to nie wina uszczelki i kamien z serca mi spadl bo juz zaoszczedzilem pare tys pln :) Rowniez rozmawialem z mechanikiem i proponowal mi bym wymienil na ogrinalny termostat. Ktos cos jakies sugestie ? :)
A tu fotka z testu
https://zapodaj.net/f2a7e6fad6a7a.jpg.html

Test co2 prawdy nie powie. Musiałbyś to zapodać na obciążeniu. Wystarczy, że na postoju upg trzyma i spalin w układzie chłodzenia nie będzie. Taki tester wykryje tylko konkret uszkodzenie uszczelki. Rozumiem, że po trasie wybija płyn z układu przez zbiorniczek ? Jeśli tak, to na bank masz lewe powietrze, które go wypycha. Imo przy obciążeniu jednak gdzieś delikatnie puszcza upg. No chyba, że masz gdzieś jakieś mega dziursko w układzie i dlatego chlapie.
Trzeba się upewnić, czy układ jest szczelny i płyn wybija w trakcie jazdy tylko przez zbiorniczek. Jeśli jest szczelny, to niestety upg puszcza.
Już ktoś to powiedział. Zanim cokolwiek zrobisz, musisz mieć pewność, skąd leci woda.
Pzdr
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez darokomadwa » 7 wrz 2018, o 13:42

Tak jak pisze Dawid0ss, ewentualnie ja bym jeszcze sprawdził układ wentylatora chłodnicy - być może najzwyczajniej nie włącza się wentylator kiedy np. stoisz w korkach, płyn się gotuje i wywala.
Ps. jak wygłąda w tej chwili płyn w zbiorniczku? Jest czysty czy ciemny?
darokomadwa
Lex user

Model Lexusa: IS mkII

Postprzez czaplazz » 7 wrz 2018, o 14:36

plyn jest czysty ,wentylator tez smiga a na tescie krecilem go tylko do 3 tys chcialem wiecej ale mechanim sie bal ze go pochlapie trzymajac gruche , rowniez po trasie odkrecalem zbiornik i wachalem w zbiorniczku i mi spalinami nic nie bylo czuc
czaplazz
Nowy lex user

Postprzez czaplazz » 7 wrz 2018, o 16:18

a jest moze jakis srodek by wlac do plynu chlodniczego i by mi wykazal ze spaliny sie dostaja ?
czaplazz
Nowy lex user

Postprzez Dawid0ss » 7 wrz 2018, o 16:28

czaplazz napisał(a):plyn jest czysty ,wentylator tez smiga a na tescie krecilem go tylko do 3 tys chcialem wiecej ale mechanim sie bal ze go pochlapie trzymajac gruche , rowniez po trasie odkrecalem zbiornik i wachalem w zbiorniczku i mi spalinami nic nie bylo czuc

Na postoju wciskanie gazu nic nie zmienia. Obciążenie w trakcie jazdy to zupełnie inna sprawa. No i wszystko tak naprawdę zależy od miejsca, gdzie puszcza uszczelka. Ten tester naprawdę wykryje tylko poważną awarię.
Nie ma co gdybać. Upewnij się, skąd się leje woda. A może po prostu jedź do ASO na diagnozę. Powinni umieć to porządnie zdiagnozować. Naprawiać przecież u nich ostatecznie nie musisz.
Pzdr
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez carinus » 7 wrz 2018, o 18:36

Jest jeszcze coś,na co niektórzy nie zwracają uwagi-sprawny korek chłodnicy.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Następna strona

Powrót do Silniki wysokoprężne