[IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

[IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Postprzez blue » 12 maja 2016, o 11:15

Cześć.
Czy w Lexusie zbiorniczek płynu hamulcowego powinien być szczelnie zamknięty? U mnie korek przepuszcza powietrze, co nie wydaje mi się zdrowe dla żywotności płynu halulcowego. W Toyocie jest całkowicie szczelny.
Można to sprawdzić zasysając powietrze rurką podpiętą pod króciec powrotny z pompu ABS (z prawej strony od góry zbiorniczka płynu).
blue
Lex Maniak

Model Lexusa: IS200 Sport

Re: [IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Postprzez medyss » 12 maja 2016, o 12:33

Moim zdaniem powinien bo ma uszczelkę. Nawet przy odpowietrzaniu pompy abs i całego układu w manualu jest opisane że potrzebny jest specjalny korek z wentylem (czy tam jest to specjalna część urządzenia) przez który można dać cisnienie ileś tam bar przez co układ odpowietrzamy bez użycia pompy hamulcowej, więc taki korek tak czy siak musi być szczelny trzymać ciśnienie.
medyss
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200 Classic

Postprzez brat_z » 12 maja 2016, o 13:37

Panowie na logikę,
Jak wciskacie pedał hamulca ciecz z pompy wtłaczana jest w układ i w rurki, tłoczki wysuwają się i w zbiorniczku ubywa delikatnie płynu a jego miejsce w zbiorniczku musi zająć powietrze. Podobnie jest gdy klocki się zużywają i w zaciskach jest więcej płynu bo tłoczek się wysunął więc znowu płyn musi wejść w układ i ubyć ze zbiorniczka, nie ma innego wyjścia odpowietrzenie musi być stąd trzeba wymieniać co jakiś czas płyn hamulcowy ponieważ łapie on wilgoć z powietrza przez zbiorniczek i gumowe przewody;)
brat_z
Lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez blue » 12 maja 2016, o 15:43

Nie do końca się zgodzę.
Dlaczego w takim razie w innych markach zbiorniczek jest szczelny, skoro zasada działania układu hamulcowego jest dokładnie taka sama?
blue
Lex Maniak

Model Lexusa: IS200 Sport

Postprzez brat_z » 13 maja 2016, o 09:00

Ja spotkałem się tylko w rowerze z brakiem odpowietrznika w hamulcach hydraulicznych;)
przyjrzyj się specyficznej budowie korka zbiorniczka;)
brat_z
Lex user

Model Lexusa: is200

Powrót do Pozostałe