[IS300] Świece

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: owczar »

Cewka to element wykonawczy i jako tako nie podlega diagnozie. Jedyny błąd jaki łapie ECU to wypadanie zapłonów.

Rozumiem, że nawet po skasowaniu błędu problem na 3 cylindrze powraca? Jeśli tak, to poza cewką podmienił bym jeszcze miejscami wtryskiwacz. Trochę więcej pracy, ale tak jak pisał Yarecki, jak nie masz gratów na podmiankę, to nie pozostaje Ci nic innego.

Jeśli to nie pomoże, to pozostaje jeszcze przyjrzenie się temu spalaniu stukowemu. Może sensor szwankuje, ale mieści się w tolerancji. Jeśli będzie z nim problem, to ECU może niepotrzebnie opóźniać zapłon i powodować nierówną pracę.
Dobrą opcją byłoby zalogowanie pracy silnika, a konkretnie parametrów jak poniżej:
- rpm
- temp
- wyprzedzenie zapłonu
- otwarcie przepustnicy
- korekty STFT i LTFT na obu bankach

Warto też zrobić analizę spalin. Wypadające zapłony będą tam widoczne.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy: nie ma żadnego błędu - ani check engine ani nic nie pokazuje żaden program do diagnozy. Po wymianie świec i skasowaniu błędu (nie było check'a) po podpięciu pod sprzęt do diagnozy (nawet w Toyocie) nie ma nic. A silnik obrobine drży i gorzej odpala. I pytałem czy jeśli cewka byłaby uszkodzona to jest możliwe że nie tylko nie wyrzuci check'a ale też programy do diagnozy nie pokażą wypadania zapłonu? W tym momencie nic nie wskazuje na żaden cylinder. Kurde pieprzona zagadka. Kto zgadnie co dolega mojemu lexowi?
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Nie wiem czy się dobrze rozumiemy: nie ma żadnego błędu - ani check engine ani nic nie pokazuje żaden program do diagnozy. Po wymianie świec i skasowaniu błędu (nie było check'a) po podpięciu pod sprzęt do diagnozy (nawet w Toyocie) nie ma nic. A silnik obrobine drży i gorzej odpala. I pytałem czy jeśli cewka byłaby uszkodzona to jest możliwe że nie tylko nie wyrzuci check'a ale też programy do diagnozy nie pokażą wypadania zapłonu? W tym momencie nic nie wskazuje na żaden cylinder. Kurde pieprzona zagadka. Kto zgadnie co dolega mojemu lexowi?
Jaki to był błąd oczekujący który nie zaświecił jeszcze check - numer :?:
Czy przed wymianą świec były takie same objawy :?:
Cewki i kable WN w tym aucie to newralgiczne miejsce, ale by coś powiedzieć to diagnosta powinien poobserwować parametry a nie sugerować się tylko czy błąd jest czy go nie ma.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Yarecki pisze:Jaki to był błąd oczekujący który nie zaświecił jeszcze check - numer :?:
Czy przed wymianą świec były takie same objawy :?:
Cewki i kable WN w tym aucie to newralgiczne miejsce, ale by coś powiedzieć to diagnosta powinien poobserwować parametry a nie sugerować się tylko czy błąd jest czy go nie ma.
Numeru błędu niestety nie znam i już się nie dowiem
Objawy były identyczne
To samo zasugerowałem w serwisie - niech nie gadają że nie ma błędu bo to nieistotne skoro problem występuje. Mają stanąć na głowie i znaleźć przyczynę - zobaczymy co z tego wyjdzie... Mam nadzieje że będą na tyle ambitni że nie odpuszczą i dojdą do tego
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: klexus »

sprawdziłbym kompresje, ASO jak nie widzi błędu uważa ze pojazd jest sprawny :biggrin2:
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Kompresja sprawdzona i jest ok.
Wszędzie odchyłki jeśli występują to w granicach 5-7% od maksymalnego ciśnienia. Także to nie to...
Jutro zadzwonię do serwisu i zapytam do czego doszli. Jeśli do niczego to będą szukać dalej :biggrin2:
Supras are just a hatchback SC300
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: owczar »

Co znaczy gorzej odpala? Na ciepłym i zimnym ten sam problem? Jak poduszki silnika?

Polecam analizę spalin. Jeśli jest problem z niedopalaniem mieszanki to na pewno wyjdzie.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Co znaczy gorzej odpala? Na ciepłym i zimnym ten sam problem? Jak poduszki silnika?

Polecam analizę spalin. Jeśli jest problem z niedopalaniem mieszanki to na pewno wyjdzie.
Sądzę, że po podejrzeniu OBD wyszedłby skutek usterki a przyczyn trzeba szukać, tyle że bez znajomości skutku to można przez forum rok działać i nic z tego nie będzie .
Znam przypadki, że zawory były regulowane, a jak już wszystko zostało sprawdzone wrócono do zaworów bo fakt mechanik wziął kase za regulacje ale nic nie regulował :biggrin2:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: owczar »

Rzeczywiście zawory są podejrzane i prawdopodobne. Jednak analiza spalin może to też potwierdzić. Pytanie, czy rzeczywiście jest problem z prawidłowym spalaniem mieszanki. Rozumiem, że nie odczuwasz spadku mocy?


PS. Dlatego zawsze zawory sprawdzam sam ;)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

owczar pisze:Co znaczy gorzej odpala? Na ciepłym i zimnym ten sam problem? Jak poduszki silnika?
Czas odpalenia waha się między 2-4s(tak na oko). Im zimniej na zewnątrz tym jest to bardziej odczuwalne. Były za dwa dni mrozów tej jesieni i wtedy zrozumiałem że coś jest nie tak gdy musiałem dłużej przyczymać go na rozruszniku. Teraz jest lepiej bo jest cieplej ale nie idealnie (Wiem jak odpala 330i mojego szwagra)
Co do poduszek nie mam pojęcia? Też przeszło mi to przez myśl. Zainteresuję się nimi.
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość